FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Dźwięki ze skrzyni biegów
  • Dzień dobry,

    zaniepokoiłem się ostatnio dźwiękami pochodzącymi najprawdopodobniej ze skrzyni biegów i chciałbym zapytać, jak zachowują się Wasze Rapidy w następujących sytuacjach:
    1. Wrzucony pierwszy bieg, samochód się toczy (np. z górki, albo uprzednim po nabraniu prędkości), sprzęgło wciśnięte. U mnie słychać dźwięk zależny od prędkości pojazdu. Po zmianie na bieg jałowy dźwięk ustępuje.
    2. Wrzucony pierwszy lub drugi bieg. Jedziemy z prędkością obrotową np. 2000 obrotów/min i puszczamy gaz (hamujemy silnikiem, sprzęgło nie jest wciśnięte). Czy ze strony układu jest  "cisza", czy hamowanie silnikiem na niższych biegach i niższych prędkościach obrotowych powoduje hałas którego nie ma jeśli hamujemy na biegach wyższych (przy podobnych prędkościach obrotowych)?
    Serdecznie dziękuję za informacje.
    Rapid SB | 1.0tsi 95KM | MY2019 | Active | Blue Race | Śląsk
  • Jaki masz przebieg? Jaki rodzaj jazdy - trasy-miasto? Co robiłeś ze skrzynią czy sprzęgłem? Sprawdzałeś poziom oleju w skrzyni? Najprościej zacząć od poziomu oleju w skrzyni i stosownie uzupełnienie czy wymiana.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Pytałem o hałasy, ponieważ skrzynia była kiedyś naprawiana i niestety teraz okazało się, że puścił uszczelniacz półosi (już wymieniony). Obawiam się, że odbiło się to na kondycji skrzyni i stąd hałasy. Oczywiście wybieram się do serwisu, chciałbym jednak upewnić się, że tak być nie powinno. Trudno opisać dokładnie dochodzące dźwięki, dlatego podałem sytuacje kiedy praca skrzyni mnie niepokoi.
    Rapid SB | 1.0tsi 95KM | MY2019 | Active | Blue Race | Śląsk

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?