FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Elementy ozdobne do Rapida
  • Przeglądając oryginalne akcesoria do Rapida natrafiłem na elementy ozdobne, które oferuje skoda. http://www.skoda-auto.pl/modele/Rapid/Pages/akcesoria/elementy-ozdobne.aspx czy ktoś może korzystał z tej oferty i coś zamówił? :)
  • Nie czuję takiej potrzeby.....
    Samochód jest do jeżdżenia, a żona do pieszczenia, a nie odwrotnie.
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • Ja zamawialem listy progowe. Codziennie kilkanaście razy wsiadam do i wysiadam z auta a wiec mysle ze spełnia swą funkcje ochronną.
  • kupiłem listwy progowe ze stali szlachetnej, matowe z napisem ,,RAPID,, wyglądaja efektownie i przede wszystkim chronią progi przed zarysowaniami od butów!
  • Proszę o informacje na tematy listew progowych , właśnie zamówiłem ze stali szlachetnej+szczotkowana  z napisem Rapid , ale czy przed montażem i wyczyszczeniu progów  dać na progi folię ochronną czy kleić bezpośrednio na progi , słyszałem od kolegi który kupił dopiero co WV Polo że w razie dostania się wody pod progi i korozji nie uwzględnią reklamacji w volkswagenie i powinny być folie ochronne pod listwami .Czy komuś coś wiadomo na ten temat jak jest w skodzie ?  
    MDfKk-DVufcT.jpg
    800 x 600 - 417K
    Rapid LB 1,2 110 KM Grudzień 2016 przebieg 5km wer:Ambition Max + Audio Max Kol Szary Quartz Metalic , Łódź.
  • Będę je montował na dniach ale bezpośrednio na progi.Nie są one aż tak narażone na kontakt z wodą,w związku z tym nie sądzę żeby była konieczna pod nimi folia.Kilku znajomych ma w różnych autach i nie słyszałem o śladach korozji.
  • Mogę prosić o info gdzie można kupić takie progi i jaki jest ich koszt? 
  • Wejdź sobie w Nasze rapidy i tam znajdziesz Beż cappuccino by Posejdon-są zdjęcia listew,cena i link do strony.
  • Rapid LB 1,2 110 KM Grudzień 2016 przebieg 5km wer:Ambition Max + Audio Max Kol Szary Quartz Metalic , Łódź.
  • Dzięki za pomoc! 
  • Prośba o info, czy ktoś wie w jaki sposób są montowane do progów, zewnętrzne czarne dokładki wersji Monte Carlo? Zamawiam takie i zastanawiam się nad montażem. Czy będzie konieczność wiercenia jakichś otworów w progu? 
    Rapid SB | 1,2 130 km (box) | MY16 | Ambition Max | Blue denim | 40 000 km | Trójmiasto
  • Do R wersja MC przedni dolny, czarny spoiler jest montowany na klej. Przy dotrzymaniu warunków klejenia (temperatura, czas, siła) taki spoiler wytrzymuje naprawdę spore obciążenia.
    W przypadku progów, Skoda na pewno nie poszła metodą dziurawienia progów, (które są wypełnione masą/pianką). Wygląda na to, że te profile są klejone.
    Jak otrzymasz przesyłkę - zobaczysz, czy masz dołączone śruby i czy masz tam otwory.
    W instrukcji otrzymasz opis montażu. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ok, dzięki. Informacje jakie na tą chwilę mam to zdjęcia takich zapakowanych listew ze strony superskoda i potwierdzeniu przez Aso, że są do klejenia. Natomiast patrząc na zdjęcia widać, że profile mają również po 2 otwory na każdym końcu profilu w miejscu styku z dolną częścią progu. Stąd moja wątpliwość i zapytanie. Wydaje się jednak, że powierzchnia styku profilu do progu jest na tyle duża, że rzeczywiście wystarczy odpowiedni klej. Jakieś sugestie odnośnie kleju? 
    Rapid SB | 1,2 130 km (box) | MY16 | Ambition Max | Blue denim | 40 000 km | Trójmiasto
  • Dla zainteresowanych na przyszłość...Okazuje się, że oprócz listew do montażu niezbędne są adaptery. Montaż z ich użyciem, blachowkrętów plus zalecany klej. Tylko nie wiem w których miejscach ten klej, czy tylko na miejscu styku adapterów z podwoziem? W przesyłce były dwie dokładki progów, cztery adaptery i osiem blachowkrętów.
    Rapid SB | 1,2 130 km (box) | MY16 | Ambition Max | Blue denim | 40 000 km | Trójmiasto

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?