FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Jakie śruby- czy alusy i stalowe mają takie same śruby? !!!
  • mam pytanie czy wie ktoś może jakie śruby do felg stalowych ? czy łeb kulisty czy stożek i jaki gwint ? nie wiem czy mogę użyć śrub od "alusów" do felg stalowych na zimę. dzięki z góry za odp.
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • moj diler mowil mi ze bede mial jeden komplet srub do alu i stalek  i maja pasowac
    Rapid LB | 1.2 tsi 105KM | MY14 |ambition max | bialy candy | 30000km | szczecin
  • dzięki za szybką odp., do konca nie jestem przekonany bo z moich informacji wynika że do stalowych zazwyczaj łeb kulisty a do alu stożek ale może jest tak jak napisałeś, jutro chyba tez zadzwonię do dilera aby się upewnić i porównać z tym co napisałeś
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Mój  też mówił że że te same śruby. ..
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105 KM | MY15 | Elegance Max | Beż Cappuccino | 11000 km | dolnośląskie
  • ja bynajmniej tak tez miałem i mam jeden kpl śrub do stalowych i alusów ... choć wygodni maja po 2 kpl 
  • @vodapaf jeśli masz wątpliwości zapytaj w każdym zakładzie zmieniającym opony wyjaśni Ci .... dealer na pewno powie ze 2 kpl bo zechce Ci sprzedać 
  • Wystarczy jeden komplet. Moje pirwsze pytanie przy zakupie kół na felgach stalowych dotyczyło śrub i dostałem odpowiedź, że stożek przy felgach stalowych jak i alusach jest taki sam, (oczywiście przy felgach oryginalnych)
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • dokladnie - tak jak napisal @andrzejn - przy oryginailnych stalowkach sruby pasuja od alusow (to rowzniez bylo moje pierwsze pytanie - handlowiec specjalnie upewnial sie w serwisie)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • dzięki wszystkim za wyczerpujące info ;-)
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • @chris sprawdź znaczenie słowa "bynajmniej", bo możesz kogoś niechcący wprowadzić w błąd. Nie, żebym się czepiał, to z życzliwości do forumowiczów :)
  • Wczoraj wymieniałem oryg. alusy Skody na stalówki  - śruby te same.
    Też mnie to zastanawiało, ale Panowie potwierdzili że jeśli felgi oryginalne to śruby pasują.
    RAPID SB | 1.2 TSI | MY2014 | STYLE PLUS | CZERWIEŃ CORRIDA | 47 500 km | SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
  • Ja mam alusy nie oryginalne, ale śruby pasują. Kupując felgi okazało się ze każdy typ felgi ma swój rozmiar itp poza tym felga ma jeszcze dopuszczenie (nie wiem jak to się fachowo nazywa)do danego modelu samochodu.Dlatego przy zakupie trzeba podać konkretny model pojazdu i felgi otrzymałem identyczne z oryginalnymi jeżeli chodzi o wymiary.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Proponuje lekko EDYTOWAĆ temat wątku. Wchodzę na forum a tu "Śruby kół !!!" Od razu  1000 myśli w głowie czy przypadkiem łebki nie odpadają po 10 000 km ? :P Chociaż te !!! wymazać hehe
  • To zamiast porannej kawy :D
  • to fakt co pisze kolega @r2d2_dawid podobnie to odebrałem, wątki umieszczane są nie w tych działach co trzeba a przenoszenie do odpowiednich przez admina jakoś kuleje...
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • koła zmienione i już wiem że śruby od alusów do stalówek pasują na 100%, jeśli to oryginał !!!
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Diler nacią
    cię na zbędny wydatek, po prostu nie jest zbyt uczciwy. Nie każdy z nas musi
    się znać na wszystkim, w naszym kraju tak się sprzedaje. Dla pewnej grupy
    sprzedawców ważna jest marża, nic więcej.

    LB 1.6 TDI 105KM CAYC
  • Standardowo felgi stalowe potrzebują srub sferycznych(kuli), jednakże większość alu felg posiada stożki.  ;) zawsze trzeba jednak sprawdzić co się ma i co się kupuje można uniknąć wielu dalszych problemów no i wydatków ;)
  • 1) Wymienialiście kiedyś śruby "bez powodu"?

    2) Miał może ktoś z was doświadczenia z "pomalowanymi" na czarno - nie będzie tak, że po jednej czy dwóch wymianach będą już dwukolorowe?

    3) Klasa: 8.8 vs 10.9? OE były/są 8.8, część zamienników w teorii "lepsza" 10.9.

    ------

    Patrzˆąc na to co wykręciłem z auta (uwzględniając poprawność "pomiarową" i jakość przyrządów):

    Kształt roboczy osadzenia ("rodzaj płaszczyzny"): Kulowa (aka kulista, sferyczna...).
    Długość całkowita: 47,5 mm.
    Szerokość maksymalna: 23 mm.
    Długość robocza ("gwintu"): 27 mm.
    Średnica gwintu: 14mm.
    Waga: ~61 gram.
    Klasa: 8.8 (potocznie "twardość", zakładam, że to to słabo widoczne na spodzie).
    Klucz: 17.
    Kolor: srebrne (...to one kiedyś były, tak uwalone, że czyszczenie na wiele się zdało).
    Felgi: stalowe i aluminiowe (SKODA OE).
    Wiek: ~6 lat / 60 tys. KM.
    Gwint: M14x1,5 mm.

    ------

    Zamienniki (marka, model, przybliżona cena za komplet 20 sztuk):
    TOPRAN 111 477 => 64 zł
    OE 8D0601139D => 100 zł
    Ellis S1450 2702 K17 E / B17ES427TT23 => 120 zł
    Bimecc S1450 2602 COE / LS17D27B => 140 zł
    Febi Bilstein 09801 => 150 zł
    SWAG 99 90 9801 => 160 zł
    TPI => 200 zł

    ------

    foto:
    foto01.jpg
    480 x 640 - 45K
    foto02.jpg
    480 x 640 - 46K
    foto03.jpg
    480 x 640 - 44K
    foto04.jpg
    480 x 640 - 42K
    foto05.jpg
    480 x 640 - 56K
    Rapid SB | 1.2 TSI 90KM CJZC S&S MANUAL @ LM Top Tec 4200 5W-30 | MY16 | Ambition | Srebrny | 82000km | Szczecin
  • 1. Ani z powodu, ani bez powodu
    2. Nie, ale po co malować te śruby (lub kupować malowane), skoro w znacznej części są wkręcone w piastę a łebki można zamaskować oryginalnymi kapturkami (są czarne, szare i mniej szare)
    3. Miałbym wątpliwości co do tych za 64 zł, brałbym w oryginale, gdyż tamte są droższe a będą trzymały nie gorzej niż skodowskie
    Rapid SB | 1.2 CBZA 120KM| MY15 | Style+ | Zielony Ralye Green | 92000 km | Warszawa
  • Dziękuje za odzew.

    Ogólnie czarne jakoś do mnie nie przemawiają, zapewne trafią albo OE albo FEBI i tyle.

    A powód jest prozaiczny - te co mam wyglądają jak wyglądają, do tego chce się pozbyć w końcu "śrub zabezpieczających" bo praktycznie od zawsze mnie wkurzały.
    Ot brak większej logiki.
    Rapid SB | 1.2 TSI 90KM CJZC S&S MANUAL @ LM Top Tec 4200 5W-30 | MY16 | Ambition | Srebrny | 82000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?