FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Buczenie dochodzące z okolic silnika lub skrzyni biegów - 1.6 TDI 105KM
  • Witam serdeczie,

    Piszę nowy osobny post, żeby być bardziej widocznym z moim problemem, bo nie ukrywam, że potrzebuję szybko rozwiązać problem, jako że auta używam do pracy, a serwis jest nieporadny.

    Rapida mam od 5 tygodni, a od 2 w serwisie - przejechane przez te 3 tyg. 5000 km. Przeglądając forum trafiłem na podobny problem, ale nie znalazłem odpowiedzi. 

    Problem wygląda następująco, gdy ruszam na skręconych kołach zarówno w prawo jak i w lewo dobiega niepokojące buczenie od silnika lub skrzyni biegów. Przy ruszaniu na wprost też jest to zauważalne, jednak znacznie ciszej ( prawie niezauważalne). Tak jak pisałem wcześniej parę osób już coś takiego miało. Czy po wizycie w serwisie doszli do tego co to może być? Nie są to hamulce, bo objawia się to wyłącznie przy obciążeniu silnika.

    Po wizycie w ASO uznali, że wada nie jest szkodliwa i powinienem jeździć dalej. Nie zgodziłem się na to i z tego co wiem nagrali filmik i wysłali do SKODY w celu ustalenia co to może być. Jednak nie otrzymali jeszcze odpowiedzi i też nie chcą rozbierać auta i wymieniać skrzyni lub sprzęgła, bo to duży koszt a oni nie są pewni czy to faktycznie to.

    Dlatego proszę o pomoc osoby, które miały coś podobnego i którym udało się dojść do tego co to może być.

    Z góry dzięki
    Szymon
  •  A nie jest to przypadkiem buczenie od wspomagania kierownicy ?
    Zazwyczaj dzieje się tak przy maksymalnym skręcie, ale warto by sprawdzić.
  • Niestety nie, wtedy nawet na postoju przy skręcie było by to słychać - wspomaganie przerabiałem m.in. w swoim prywatnym audi. To ewidentnie coś przy przeniesieniu napędu. 

    A jakie są objawy przy wspominanej często uszkodzonej poduszce pod skrzynią? To jakieś stuki? Bo nie spotkałem się z tym w żadnym moim samochodzie?
  • Czy to buczenie jest bardzo wyraźne? Czy trzeba się wsłuchiwać?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Nie trzeba się wsłuchiwać, jest to bardzo wyraźne, na tyle że każdy kto jedzie autem pyta się co się z nim dzieje - mówię tu o pasażerach. Najgłośniej jest jak ruszasz na skręconych kołach na 1 i 2 biegu.
  • Może być problem ze sprzęgłem albo mechanizmem różnicowym.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Też mi się tak wydaje. Jeżeli jest taka sytuacja, że słyszą to wszyscy nie tylko Ty, to ja bym na twoim miejscu tego tak nie zostawił. Jedź do innego ASO, były tu już takie przypadki na naszym forum, że w jednym ASO nie widzieli problemu, twierdzili, że ten typ tak ma, a w innym od razu zkumali o co caman i naprawili rzecz. Mechanik, mechanikowi nie równy , jedź do innego ASO.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Hej odswieze troche temat sajmon_kk wyjasniles sytuacje bo ja u siebie mam to samo.
  • Po zalogowaniu można sprawdzić, kiedy dany klubowicz był on-line. W tym przypadku kol. sajmon_kk ponad 6 lat nie odwiedzał forum. Jest bardzo prawdopodobne, że nie otrzymasz odpowiedzi od niego.  
    Warto uzupełnić swoją stopkę, by było wiadomo coś więcej o samochodzie - rocznik, przebieg, ... 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Witam odswieze temat poraz kolejny czy ktos w swojej Rapidce, też miał takie buczenie jak opisuje sajmon_kk, u mnie też to wystepuje i nikt nie ma pojęcia co jest grane a zaczeło sie po około 75tys km.
  • Nie wiem czy to ta sama usterka, u mnie buczało na 3-4 biegu oraz na luzie jak puszczałem sprzęgło.. Okazało się że skrzynia miała wyciek oleju, zatarły się łożyska i potrzebna była regeneracja skrzyni - niestety trochę kosztowna no ale tak to jest jak się nie sprawdza porządnie samochodu chociaż raz na pół roku - okazało się że wyciek był przy lewej półosi od strony skrzyni..
    Teraz wszystko w porządku.
    Rapid SB|1.6 TDI 115KM|MY16|JOY|Srebrny Metalic|165000|Września
  • Maciek84325 ile zapłaciłeś za remont skrzyni? 
    Rapid SB | 1.6 TDI 115KM CXMA | MY16 | JOY | WHITE LF9F | 83000 | Spytkowice koło Rabki Zdroju
  • Hej Maciek84325 dzieki za podpowiedz gdzie szukac. olej w skrzyni wymieniony na korku było troche opiłków, olej zalany na full, buczenie ustało. Ja nie miałem wycieków, takze mysle ze fabrycznie skrzynia wyjechała z minimalna iloscią oleju.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?