FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Gaśnica mocowanie
  • Witam,

    Proszę kolegów o pomoc z zamocowaniem gaśnicy, w instrukcji jest słabo to wyjaśnione. Otóż trzeba ją jakoś zamontować na 2 pasy pod przednim fotelem kierowcy. Nie mam pojęcia jak to zrobić, i nie widzę tych dwóch pasów, Proszę o jakiś filmik, zdjęcia.
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Znajdź tylny fotel kierowcy :-)

    Ja bym się tak mocno tą instrukcją nie stresował. Wystarczy, że będziesz miał gaśnicę w bagażniku.
    jeszcze nigdy Policja nie czepiała się mnie, ze mam gaśnicę w bagażniku.

    Ja mam gaśnicę umieszczoną pod podłogą bagażnika:

    image

    a jedyny pasek do umieszczenia/przymocowania czegokolwiek znalazłem we wnęce po prawej stronie bagażnika, ale z tego paska gaśnica lubiła sobie wychodzić na spacery po bagażniku :-)

    image
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • Słuchaj, w bagażniku to będzie latać, jak żyd po pustym sklepie, więc wolałbym żeby było tak jak trzeba zrobione
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Po za tym w bagażniku nie ma żadnego uchwytu, żeby to przyczepić, gdyby był ... :)
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Sorki, ale się trochę spóźniłem z odpowiedzią - patrz wyżej :-)
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • Ja nie mam po prawej stronie tego paska, a tego pojemniczka nie posiadam, zresztą u mnie jest może od koła do końca tej wnęki około 4cm
    Chyba wsadzę gaśnicę do pudełka i położę, 
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Ty masz rapida? Bo u mnie w fabii to podobnie wyglądało jak masz na zdjęciach, w rapidzie mam po bokach plastyki... Wolałbym bym mieć ten miękki materiał, ale no cóż, :)
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Mam rapida liftbacka, takiego, jak na zdjęciu (tylko bez alusów)

    image



    A co do fabii - zgadza się, w fabii [sedan] gaśnicę trzymałem w tym samym miejscu. Kiedys miałem "przyjemność" mieć w okolicy Sanoka szczegółową kontrolę pojazdu, bo się wykręciłem od mandatu za spaloną żarówkę, ale do tego miejsca przechowywania gaśnicy stróże prawa nie mieli zastrzeżeń.
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • Mam spacebacka i też niemam jak zamontować gaśnicy ale już swój patent w bagażniku opracowałem i trzyma sie
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • to się pochwal, może inni też skorzystają.....
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • W moim liftbacku gaśnica zamontowana jest fabrycznie w bagażniku na paskach na prawym błotniku, do @ roca- i nie lata w bagażniku wczasie jazdy:-)
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • zrobie dziś fotki to wrzuce
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • @andrzejn

    Na paskach z pewnością nie lata - u mnie na jednym pasku, i to jeszcze tak dziwnie przymocowanym - musiała latać.A najlepiej zrób fotkę i pokaz, jak to masz zrobione, to porównamy.
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • Temat gaśnicy mnie zainteresował... instrukcja mówi: "Gaśnica jest umocowana pasami w uchwycie pod fotelem kierowcy". Sprawdziłem u siebie pod fotelem u kierowcy, pasów, jakiś zaczepów do pasów, czy jakichkolwiek otworów do zamontowania pasów brak... No to jak ją zamontować pod fotelem kierowcy? Jak już mówimy o gaśnicy, to pod fotelem kierowcy jest miejsce na kamizelkę odblaskową. U mnie jej brak ;-) ktoś otrzymał w standardzie?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Miejsce na kamizelkę to jednak nie to samo co kamizelka, tak jak garaż na samochód nie jest tożsamy z samochodem :-)
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • Ja mammiejsce na kamizelke pod fotelem kierowcy jest dodatkowa kieszeń
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • Chciałem się tylko upewnić czy dealer nie poleciał ze mną w kulki z kamizelką, bo skrobaczki do szyb, gdybym się nie upomniał, to by mi nie dał... czyli kamizelkę organizujemy we własnym zakresie... wracając do gaśnicy, ktoś już wie jak ją zamontować pod fotelem kierowcy?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • https://imageshack.com/i/nbvngsj
    taka moja małą wariacja
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • wykorzystany zaczep na siatke w bagażniku w podłodze

    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • Trochę to niewygodne, ale przynajmniej gaśnica nie buszuje po bagażniku.
    A co do kieszeni pod siedzeniem - kamizelki bym tam nie trzymał, lepsza jest ta kieszeń w oparciu fotela.
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • grunt że po bagażniku już nie lata,a kamizelka pod siedzeniem pasuje idealnie,Kieszenie w fotelach z tyłu dzieci gospodarują
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?