FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Złącze AUX
  • Może ktoś będzie wiedział ile pin ma wejście na złącze AUX, które mieści się w tunelu obok hamulca ręcznego ?
    Chodzi mi o to czy jeśli zakupię taki adapter http://allegro.pl/adapter-aux-mini-jack-3-5-mm-usb-otg-host-i5012372574.html to będę mógł podłączyć pendrive poprzez ten adapter i słuchać muzyki mp3 przez radio w samochodzie ?
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Aux nie obsłuży pendrive. Pozostaje podłączyć mp3 z własnym sterowaniem.
    LB|1.2 CBZB 105KM|MY14|AMBITION Komfort|Srebrny metallic| 107000km|Nieciszów k. Oleśnicy
  • Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Ja mam podpięty kabel jack jack. Jedna końcówka do aux, druga do wejścia na słuchawki w odtwarzaczu mp3 i działa.
    LB|1.2 CBZB 105KM|MY14|AMBITION Komfort|Srebrny metallic| 107000km|Nieciszów k. Oleśnicy
  • Dzięki @marcinzolnierz7 . To już chyba wiem czego mam szukać.

    A może ktoś jeszcze coś poleci jak najlepiej wykorzystać złącze AUX do muzyki ?
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Są takie adaptery do zapalniczki, które łączą się z radiem przez częstotliwość która nie obsługuje żadnego radia. Do adaptera wpadasz USB i muza leci przez radio. Wyświetlają się wszystkie informacje itd
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Tak tylko jak masz jak niektórzy nawigację rejestrator lub jakieś inne urządzenie to takie rozwiązanie jest ciekawą perspektywa.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • @konry - złącze AUX jest wejściem analogowym i cokolwiek do niego będziesz chciał podłączyć to musi to mieć własne źródło zasilania. W moim R nie miałem AUX ani USB, więc poszukałem trochę na alledrogo i udało mi się kupić moduł MDI z okablowaniem za niecałe 300 zł. Montaż był banalny i zajął mi ok. 10 minut. Niestety trzeba było jeszcze aktywować ten moduł VCDS'em co zjadło mi kolejne 50 zł. W stosunku do opcji kupna i montażu w salonie wyszło mi prawie 5 razy taniej, więc różnica dosyć spora. Osobiście nie jestem melomanem, ale miałem okazję odsłuchać muzykę z AUX oraz USB i dlatego proponuję to drugie rozwiązanie.
  • Ja kupiłem taki kabel http://allegro.pl/przewod-kabel-plaski-aux-jack-3-5mm-1m-najtaniej-i4977666713.html dobrze sprawdza się to że jest płaski, można włożyć mp3 do podłokietnika i kabel nie przeszkadza w jego zamknięciu. 


    Zastanawiam się czy jakby kabel miał 4 piny to można by sterować mp3 z kierownicy. 
    Gniazdo AUX w samochodzie musiałoby też mieć 4piny no i pozostaje jeszcze wpływ radia na to wszystko, mam Blues więc podejrzewam, że nie będzie takiej opcji. 

    Rapid LB | 1.6 CAYA 90KM | MY15 | Ambition MAX | Biel Candy | 19000km | Śląsk
  • Czy da się dołożyć AUX do radia Blues?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku - tzn że nie masz AUXa koło gniazda zapalniczki? Myślałem że wszystkie wersje wyposażenia to mają. 
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • amiskiew  Nie mają, chodzi o wyposażenie coś kosztem czegoś, lub jak kto woli za ile.

    supermajku Można podpiąć tylko koszta aso policzy odpowiednio
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Lokacja AUX zależy od wyposażenia. Active nie ma w ogóle a auta z USB/MDI mają je obok USB i też nie ma obok zapalniczki. 
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @supermajku masz wersję active, pewnie radio Blues lub instalacja... zamiast bawić się w zakładanie AUX, nie lepiej od razu włożyć full kombajn navi 8'' (np. z aliexpress)? Samego AUX bym już nie zakładał, szkoda zachodu... ps. czy się da? jasne, że tak, mamy XXI wiek, teraz można wszystko, kwestia ceny ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • moment: przeważnie do większości radi dołożenie aux to tylko wlutowanie przewodu w konkretne miejsce historia toczy się od początku lat 90 od bmw e32 ba mało tego większość radii tak można wzbogacić. skoro inne z bluesem mają to czemu ja mam nie mieć. raczej wnętrze radia jest takie samo w tych skodach wszystko jest po CAN i można wszystko zaprogramować we wszystkim. tylko pytanie czy są odpowiednie moduły. to samo tyczy się cornera halogenów wogóle follow me home, zamykania zamków domykania okien mrugania kierunków 3x funkcji fader w radiu etc. Jako że eksperymentuje ze wszystkimi samochodami i lubię je nieco doposazyć. to pytam. A że to moje pierwsze nowiutkie auto i w ogóle golas, to chcę je wzbogacić. Pytanie czy się da? wszystko się da poza otwarciem parasola w D... pytanie ile trzeba sprzętu dołożyć, czy tylko programowanie. Nie wiem czy wiecie ale każdy rapid ma centralny na pilota. Tylko w salonie życzą sobie 650 za pilot. A to też da się zrobić poza. BA! nawet bez utraty gwarancji. i kolejne konkretne pytanie: czy występował blues ze sterowaniem w kierownicy? ( Jak tak to też można dołożyć :P)
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Nie znam na cześć pytań odpowiedzi ale ostatnie jest proste. Jest Rapid w wersji AmbitionMAX on w standardzie ma sterownie w kierownicy i jak ktoś tego nie zmieni to właśnie radio Blues. Więc sterowanie z tym radiem działa bez problemu.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @supermajku
    Pewnie że wszystko się da :)

    Co do mdi i bluesa - na pewno się da bo cennikowo to 100 zł przy zamówieniu.

    Sterowania z kierownicy to chyba wymiana modułu komfortu, bo nie można doposażyć. I w wersji Active może siedzieć inny moduł niż w Ambition.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • @atuski trochę się pomyliłeś. Za 100 zł to możesz AUX dołożyć. MDI to już koszt 500 zł. 
    Nie zmienia to jednak faktu że się da to zrobić :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Ja mam sterowanie w kierownicy, radio Blues i złącze AUX.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Dokładnie, AUX 100pln, MDI* 500pln (*wymaga zamówienia systemu nawigacji lub radia Swing)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • U mnie zamontowali SWING (mam wersję active) ale oczywiście już żadnych AUX nie podpięli. Zapomniałem tego dodać do zamówienia. Teraz pozostaje mi tylko zrobić to u jakiegoś elektryka. Podobno koszt bardzo niewielki. 
    Rapid SB |1.2 TSI 105KM| MY14 | Active Max | White Candy

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?