FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Nowy czy wyprzedażowy ?
  • Dobra decyzja ;) ja bym nawet byl sklonny zmienic tel na twoim miejscu, jak dla mnie to niewielki problem
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • no już nic więcej nie wymyślę w temacie, wynegocjowałem naprawdę sensowny rabat i fajne rzeczy ..... ale .... zawsze jest jakieś ale :) Najbardziej z tego wszystkiego martwi mnie słaby silnik (1.2 TSI 90KM). A jeżeli tak to trzeba by pójść w coś co przy podobnym silniku daje większą pewność trwałości. Tu moje oko padło na wyprzedaż Toyoty Auris z silnikiem 1,33. Można to zgarnąć za 58,5 tys. Więc różnica w stosunku do tego co wybrałem jest na ok. 3 tys. Na korzyść Toyoty: dłuższa gwarancja (3 lata), zdecydowanie lepsze opinie o awaryjności a w zasadzie jej braku. Na minus oczywiście wszystko inne - cena, wyposażenie, koszty napraw gwarancyjnych. Stanąłem przed poważnym dylematem - tańsze przy zakupie i eksploatacj, o mniejszej pewności ale nieźle wyposażone czy droższe i na dzień dobry i w trakcie eksploatacji (nie mówię o spalaniu bo chyba będzie niższe) ale z większą pewnością braku awaryjności. Głosy rozsądku i mądrości mile widziane :)
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Nie wierz w relamy z Zientarskim, czasy bezawaryjnosci toyoty juz minely i zapewne bezpowrotnie.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81 - no chyba mnie za nisko oceniasz :) mam prostszy test. Mój szwagier ma Auriskę od 8 czy 9 lat. Rok temu zerwał mu się pasek klinowy, no to jak wiadomo każdego może spotkać. Poza tym leje chłop benzynę i nigdy nie widział mechanika, oprócz przeglądów serwisowych. To jednak jest rekomendacja
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Ja do Aurisa nic nie mam. Auto mi się podoba i też rozważałem taki wybór ale szybko się z niego wyleczyłem i po tym przestałem na tą chwilę zagłębiać w szczegóły auta. 
    A odrzuciłem go z tego powodu, że jest mi w nim ciasno i cena bez wyprzedaży była nie do przyjęcia dla mnie. Wracając do wymiarów to o ile na szerokość w środku jest może trochę więcej miejsca i z przodu jest w miarę ok to z tyłu za kierowcą w porównaniu do Rapida jest bardzo ciasno. Przypomina mi to trochę sytuację z Octavii I generacji. Z przudo ok a z tylu ciasno. Do tego Auris ma mniejszy bagażnik z porównaniu do Rapida LB. Ja potrzebowałem auto z luźnym tyłem aby mama z dzieckiem miały luźno i bagażnik aby wszedł spokojnie wózek dla dziecka i jeszcze było miejsce na inne graty. Z tego powodu wygrał Rapid względem Toyoty.

    Patrząc na oferty innych marek uwzględniając tak jak piszesz wyprzedaże i sprawdzone silniki to może zainteresuj się najnowszym Oplem Astra? 
    Kolega tydzień czy dwa temu odebrał wersje hatchback w metaliku, wyposażenie Enjoy z pakietem Biznes  (automatyczna klimatyzacja dwustrefowa, światła led z przodu, czyjniki zmirzchu, auto światła, radio z bluetooth i kolorowym dużym dotykowym wyswietlaczem, chromowane ramki wokół okien, pełna elektryka szyb i lusterek, sterowanie z kierownicy, komputer pokładowy, stalowe felgii strukturalne z kolpakami ale tak to jest dopasowane i zaprojektowane, ze wygląda jakby auto było na alusach i sam się na to nabralem dopoki z bliska nie zobaczyłem i inne rzeczy co nie pamiętam ale to do sprawdzenia). Silnik 1.4 105 KM. Jeździ to trochę słabiej niż moje 1.2 105 KM czy nawet 90 KM ale to ze wzgledu na gorszą elastyczność bo u nas turbina robi całą robote ale nie na tyle słabo abym grymasił. Typowy wolnossak, którego trzeba bardziej kręcić. Jeździłem w 3 osoby na pokładzie i było całkiem przyjemnie. Auto z tyłu i z przodu luźne jak Rapid a na szerokość luzniejsze i to się czuje. Bagażnik mniejszy niż w LB ale też tragedii nie ma choć tu zyskuje się trochę przez brak koła zapasowego. Po jego dołożeniu traci się trochę miejsca na wysokosci. Auto też zgrabne mi się nawet podoba i przedewszystkim ma więcej miejsca niż Auris a nawet sporo wiecej jeśli mówimy o tyle. Cena auta taka jak podawałeś Toyoty. Czy bardziej awaryjne, tego nie wiem ale nie spodziewalbym sie problemów gdyż to jest już znana konstrukcja z poprzednich generacji.

    Może warto pomyśleć. Ja jak brałem Rapida to chyba tej generacji jeszcze nie było a bez wyprzedaży Astra (poprzednia generacja raczej) była sporo droższa od Rapida. Do tego jak patrzyłem kombi to cena jeszcze do góry. Oczywiście z porównywalnym wyposażeniem.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @grzesk - dzięki za namiar. To chyba jednak trochę droższe będzie. Sam ten zestaw Enjoy Biznes to 2,5k plus metalic to kolejne 2.2. W konfiguratorze wychodzi 68. Rabaty wyprzedażowe to ok. 7 tys. No chyba ciężko by było zejść poniżej 60. No i ten bagażnik - też właśnie z jego powodu tak mocno zainteresowałem się R.

    Co do miejsca w Aurisie - bez dwóch zdań. R go bije na głowę i w kabinie i w bagażniku - no tylko ta słynna niezawodność :)

    A żeby jeszcze bardziej sobie namieszać w głowie - dostałem ofertę na R w Style tylko o 2 tys. droższą od Ambition. Może ktoś się wypowie czy to warte ? Od razu mówię, że tempomat to dla mnie zbyteczny gadżet, alufelgi fajne ale nie niezbędne. Chyba najciekawszy jest ten pakiet zimowy (fotele i dysze) ale też traktuje to jako gadżet i nie znam jego funkcjonalności - więc w sumie nie wiem czy się opłaca rozważać dopłatę ? Pomijam te wszystkie dekorowane dodatki bo ich nie rozróżniam - no może tylko zwróciłem uwagę na chromowane obwódki zegarów.
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Jak robisz 3 tysie i więcej km na miesiąc opcja tempomat jest nie bywale wygodna. Podgrzewane fotele też ciekawy bajer przy czestych i krótkich trasach,kiedy auto czesto Ci się wychładza. Toyota ciekawy wybór, ale teraz jakbym zmieniał Skode,zmieniłem tylko na hybryde, lub kupiłbym opcjonalnie Octavie. Gdybym został przy rapidzie do Style kupiłbym pakiet Dynamic i radio bolero z podgrzewana szybą przednią. Rapid auto kompletne i bardzo wygodne, mój zastepczy ceed się do niego umywa i go zdałem troszke przedwcześnie bo przy 13tys przebiegu, coś w nim klekło, wyskoczył check engine i szarpał przy wysokich obrotach. Każdy samochód się  zepsuje R , ceed , czy prius :)
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Toyota na wolnossącym silniku i to jeszcze tym 1.33 na pewno nie będzie miała takich osiągów jak nawet 1.2 TSI 90 KM, bo nie ma turbiny. Natomiast taki silnik 1.33 na pewno dłużej pojeździ niż dziwoląg VW. Ja osobiście obstawiam, że te silniki 1.2 TSI to przy bardzo dobrym jeżdżeniu i mega dbaniu o silnik to może pociągną do tych 200 tys. Natomiast wolnossące to spokojnie z 450 tys. zrobią.

    Ja też rozważałem Toyotę ale Verso i całą masę innych samochodów "rodzinnych" w tej cenie. Mam ponad 2 metry wzrostu (niska szyba przednia w Rapidzie daje mi się nieźle we znaki w kręgosłupie) i 2 dzieci. W Verso było mniej miejsca dla mnie niż w rapidzie, a z tyłu było tyle samo co w skodzie... Ogółem po długich poszukiwaniach skończyło się na tym, że jednak Skoda miała najlepiej wyposażony i największy samochód w granicach 60 tys. zł. Już prawie miałem brać Nissana Evalie 7 osobowego, ale padaka silnik jaki tam był w końcu mnie zniechęcił. Takie auta co by spełniły wszystkie moje potrzeby to się zaczynały dopiero od 95 tys. zł. Niestety w cenie do 60 tys musiałem pójść na kompromis, że albo ja będę ciągle schylony jechał albo żona z dziećmi będzie się gnieść i będzie mały bagażnik. Wybrałem ból pleców :) Natomiast sądzę, że i tak za 3-4 lata pewnie będę wymieniać auto to wtedy się pomyśli nad czymś droższym i większym. 

    Różnica jednak w tych wszystkich autach jest taka, że Skoda jest niestety bardzo awaryjna, a Rapid z tego co widzę już po 3 miesiącach to jest z bardzo słabych materiałów i widać na każdym kroku budżetówę.
    Brak Skody
  • @sethcracow zgadza sie, jak sam piszesz 9 lat, inna generacja aut rzeczywiscie dobrych a ja pisze o obecnej toyocie. Podobnie jest z vw, zostala tylko renoma ktora nadszarpywana jest z kazdym nowym modelem. Malo zostalo marek ktore nadal mozna nazywac niezawodnymi.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81 - wszystko dziadzieje ... najgorsze, że ja też :)
    @MDMA66 - nie jeżdżę tak dużo. Rocznie poniżej 15 tys. a w trasy to tylko urlop czy dłuższe wycieczki weekendowe. Zdecydowana większość to miasto i krótkie trasy. Więc tempomat byłby bardzo ale to bardzo sporadycznie używany. Co do podgrzewanych foteli - nie mam tu praktyki stąd nie mam pojęcia jak się to sprawdza, choć pewnie lepiej mieć niz nie mieć :) Podgrzewana przednia szyba ? No ja nie widzę takiej opcji do wyboru w żadnym pakiecie. Bolero będzie ze SL :)
    @madstah - aż tyle nie mam zamiaru jeździć tym autem żeby wyrobić te 200 czy więcej. Trochę mnie martwi co piszesz o awaryjności Skody i tandetności Rapida - czyżbyś żałował wyboru ? Teraz byś na coś innego postawił ? Nawet kosztem używki ?
    Czy wiecie coś na temat funkcjonalności tej opcji - sterowanie głosowe ? To ma jakiś sens ?
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • @sethcracow żałować to nie ma za bardzo co po fakcie. Natomiast rzeczywiście wydaje mi się, że za te 61 tys. zł lepiej chyba było jednak kupić lexusa 2010/2011 albo jakiegoś merola większego. Tylko, że to wiązało by się z długim szukaniem i sprawdzaniem wszystkiego czy będzie ok i czy coś nie ukryte, a ja niestety nie miałem czasu szukać dobrych używanych aut. Co do Rapida to jak go kupisz to się przekonasz. Twarde plastiki wszędzie, podsufitka z jakiejś siateczki zamiast welury, widoczne części lakierowane w środku auta, jakość wykonania gałek dźwigni biegów i klamek woła o pomstę do nieba, siedzenia po 2 latach zapadnięte lub zepsute oparcie, wycieraczki oryginalne gorsze od zamienników :), oryginalne żarówki gorsze od lampki biurkowej itd. itp.
    Brak Skody
  • @sethcracow ja piszę o cenie wyprzedażowej i to ile zapłacił kolega z pracy. Jak wyżej Astra Enjoy + Bizenes + metalic + 1.4 105 KM zapłacił 59 tys zł. Może dobrze negocjował i po auto jechał prawie 200 km.
    A co do jakości Rapida to trochę zejdźmy na ziemie. Nie jest to Lexus, czy merol. Jest bardzo budżetowo ale bez przesady. F3 jest tak samo wykonana a nawet jeszcze gorzej, a główni konkurenci C-Elysse czy Peugeot 301 jeszcze gorzej.
    Rapid jest stosunkowo słabo wykonany bo porównuje go ze swoją F1 z 2006 r. i śmiem twierdzić że w wieku Fabii będzie w gorszym stanie ale chyba wszystkie obecne auta teraz tak robią.
    Nie zmienia to faktu, że w tych pieniądzach nowe auto tak wyposażone i tych gabarytów w środku trudno znaleźć. Sam teraz jakbym szukał auta za podobne pieniądze jak dałem za Rapida, znów bym pewnie wziął go ewentualnie ewentualnie O3 z najsłabszym silnikiem. W Rapidzie najbardziej przeszkadza mi głośność ze względu na słabe wyciszenie.
    A tak jeszcze zasugeruję. A patrzyłeś może Fiata TIPO? Nie oglądałem na żywo ale z prasówek wygląda zachęcająco a Kombi jest pojemne i cena też chyba znośna. 
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @grzesk - nie przeczę, że da się załapać na dobrze wyposażony samochód w dobrej cenie. Choć te najlepsze już poszły na wyprzedażach - teraz zostały już resztki.
    Co do jakości R - kurczę, chcę nim pojezdzic tak do 10 lat i rozumiem, że pod koniec tego okresu już nie będzie jak nowe, ale żeby miało zacząć skrzypieć i odłazić w pierwszych 3-4 latach to sobie nie wyobrażam.
    Gabaryty i wyposażenie w tej cenie - raczej trudno a w zasadzie nie ma szans, żeby któryś przebił.
    Byłem w salonie fiata i oglądałem Tipo ale sedana bo inne opcje (hatchback i kombi są dopiero jako nowość i nie do obejrzenia) - po pierwsze w sedanie otwór załadunkowy do bagażnika jest typowo sedanowy, co mi kompletnie nie odpowiada po drugie - wiem, że to tylko uprzedzenie ale nigdy nie miałem zaufania do Fiatów. Cena sedana w wersji najwyższej jest porównywalna z Rapidem. No ale to też coś znaczy skoro najwyższa wersja tam jest porównywalna ze średnią w Rapidzie. 
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Mocno sie przygladałem Tipo ostatnio i ma on jedną spora wade którą wskazuja uzytkownicy, mianowicie ma spore spalanie. Cieżko jest zejść poniżej 7 l/100 przy nawet spokojnej jezdzie. Ja przy spokojnej jezdzie R zazwyczaj mam poniżej 5 wiec jest roznica. Ponadto blachy fiata zawsze gniły juz po krotkim czasie uzytkowania, domyslam sie ze w tipo nie jest lepiej. Samo w sobie auto jest ładne ale na forach czesto pisza ze dla emerytow, zresztą podobnie jak o Rapidzie ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Rapid ma lepszy bagażnik pod względem załadunku. 
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • @gross81 - o gnijących blachach słyszałem. Zresztą widać to w gwarancji - w Skodzie 12 lat w Fiacie 8. 
    Poniżej 5 schodzisz ? Ale rozumiem, że średnio ? Dobry wynik. Jakie proporcje miasto-trasa ?

    @maciektsi - i to dla mnie bardzo duża przewaga. W zasadzie jak zobaczyłem jak się otwiera bagażnik Tipo to już był skreślony
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Tipo nie ma 5 gwiazdek Euro NCAP :)
  • Bardzo dziękuję wszystkim za komentarze i cenne uwagi. Auto zamówione :) Jak dobrze pójdzie to będzie na weekend majowy :) Jak odbiorę to się oczywiści pochwalę. Do zobaczenia na drogach.
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • @sethcracow teraz glownie trasa albo tereny podmiejskie o malym ruchu. Zaleznie od pory roku, temperatury srednio mam 5,0-5,5 w trasie zawsze ponizej 5 (4,6-4,9) w miescie ok 6 (dane z kompa). Mam mase zastrzezen do tego auta ale nadrabia spalaniem.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?