FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana oleju
  • Czekać czy nie to już twoja decyzja ;) , ja bym jednak wymieniał olej w twoim przypadku max co 15 tkm. i nie lał Castrola. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @yunior81 ameryki nie odkryłeś wiem, że to moja decyzja:). A czy warto robić przegląd w ASO przy 60 kkm jak kończy się już gwarancja?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Do następnego przeglądu w ASO będzie obowiązywała gwarancja na lakier i blachę, także musisz się zastanowić. Jak kupisz sam olej i filtry potrzebne na przegląd 60 tkm to nie powinno to koszmarnie kosztować.....
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Jaka gwarancja na lakier i blachę? Na wszystko masz 2 lub 4 lata i 60 kkm i koniec.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Na ile km przed wymianą oleju komputer wyświetla komunikat?
    Mi zostało 1800 i jeszcze nic nie mam.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • No raczej nie. Na lakier są 3 lata a na perforację nadwozia chyba aż 10 (jeśli się mylę to proszę mnie poprawić)
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Na perforacje lakieru jest chyba 3/4 lata a na blache 10/12 chyba , że się coś zmieniło.....
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Wsadzę chyba kij w mrowisko ale jestem po wymianie oleju po 60000 i tak sobie trochę pokalkulowałem - odnośnie ostatniej dyskusji o wymianie co 15000km. Czy to się opłaci? 

    Policzyłem, że do przebiegu 300 000 km zostałoby mi 8 "nadprogramowych" wymian co licząc po 300 zł jedną wymianę daje kwotę 2400zł. Koszt wymiany silnika (MPI) jest podobny. Więc wychodzi praktycznie na to samo. Czy będę wymieniał olej co 15000km , czy wymienię silnik po 300 000 km co w moim wypadku będzie za 5 lat.
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • Silnik wymienisz za 2400zł ? Skąd ta  cena ?
    Rapid SB/1.2 CBZ TSI / 86KM/MY14/Ambition/szary metalik/40000 km/Szczecin
  • Na perforację lakieru 3 lata, na blachę 12 lat - na pewno.
    Rapid LB | 1.2 110 KM | MY16 | Style Max | Szczytno
  • Silnik MPI trzycylindrowy tyle kosztuje.
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • @gross81 Nie wiem czy o mnie Tobie chodziło ? ale ja wcale nie staram się nikogo przekonywać do swoich racji. Ja tylko i wyłącznie piszę o swoim podejściu do wymiany oleju. Jak bym chciał jeździć swoim R z 10 lat lub więcej z pewnością wymieniałbym co 15 tyś.
  • Skąd taka cena za mpi? Z allegro? Nie warto. Szlif wału plus panewki i uszczelka pod głowicą max 1000 zl.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Trochę OT się robi.
    Czy temat wymiany oleju się kiedyś wyczerpie?
    Dużo już tu jest na ten temat i wg mnie jeśli ktoś stosuje starą szkole samochodową to będzie zmieniał wcześniej niż co 15 bo np co 11-12 a kto nie stosuje się do tego to będzie robił to wg wskaźnika czyli koło 30000.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Temat wymiany jest juz wyczerpany, wymiana w okolocach 15 tkm lub jak komputer podpowie. 
    Teraz mozemy sie skupic na tym jaki olej zalac ( marka, sklad ) i gdzie kupic, aby jak najbardziej swiezy i w normalnej cenie. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Normy olejowe jakie powinniśmy stosować i co znaczą są zawarte w instrukcji oraz w temacie o nich.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Temat można śmiało zamknąć gdyż jest już dawno wyczerpany. Reszta czyli normy są w instrukcji 
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • No się porobiło. W końcu zdecydowałem się na wcześniejszy przegląd. Zakupiłem olej Liqui Moly Top 4200, bańka 5l za 180 PLN, więc cena dobra. Przegląd zrobiłem przy 53 tys. i nie robili mi żadnego problemu, że nie czekam do tych 60 kkm, tylko cena mnie z szokowała, bo aż... 640 zł i ku...a naprawdę nie wiem za co, do tego jak doliczyć olej i filtr wyszedł jak nic tysiączek bez mała.  Gdybym wiedział, że taki jest koszt tego przeglądu to bym go poprsotu olał i zrobił prywatnie przy 60kkm już po gwarancji.  Do tego spotkały mnie w ASO dwie przykre rzeczy, nie było elektryka (bo była to sobota) więc nie umieli w VCDS-esie ustawić dodatkowo wymiany oleju co 15 tys. I teraz jest najlepsze.... porysowali mi błotnik koło maski przy całym tym przeglądzie! Mama oddać samochód na 2 dni mają to zeszlifować i polakierować, a najciekawsze jest to, że jeszcze musiałem wykłócić się o samochód zastępczy niech to szlag.:(
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Gdzie robiłeś przegląd ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @dodan Zmianę na 15kkm można zrobić samemu przytrzymując przycisk od kasowania licznika.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?