FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rapid SB krzywa belka tylna
  • Witam, po ostatniej wizycie w ASO okazało się, że prawdopodobnie mam krzywą belkę tylnią (bujanie samochodem na boki zwłaszcza przy małych prędkościach i ogólnie dziwne drgania). Rozstaw osi kół tył-przód po obu stronach autach różny o 6mm, problem ewidentnie po stronie zawieszenia tylnego, różna odległość kół do karoserii. W ASO stwierdzili, że na gwarancji tego nie naprawią, bo pewnie wpadłem w dziurę, koszt wymiany ok 5000 pln. Mam pytanie, jaka jest szansa naprawy  z AC, dziury żadnej nie zaliczyłem, brak pokrzywionych felg. Rok temu w tym samym aso samochód był na naprawie blacharskiej po uderzeniu w tył, ale nie było uderzenia w koło i nie chcą ze mną dyskutować. Dziwne jest również to, że sprawdzono geometrię i wyszła dobrze
     Pozdrawiam.
  • Wydaje mi się, że powinni zrobić z AC. Ewentualnie będziesz musiał znaleźć jakąś dziurę sobie i powiedzieć, że to na niej. Ale nie wiem czy aż tak będą dochodzić, która to dziura. W niektórych ubezpieczalniach (np. Ergo Hestia) powyżej 5000 zł szkoda jak jest to muszą wysłać rzeczoznawcę od siebie, który to zobaczy i sam będzie musiał ustalać jakie są koszta i czy to będą robić. Po roku od zdarzenia tamtego to już pewnie nic się nie zdziała, a nawet jeśli to i tak pewnie byś musiał bawić się w swoich rzeczoznawców, branie i wysyłanie pism i najprawdopodobniej sprawy w sądach.
    Ale i tak moim zdaniem z AC powinni to zrobić, bo jak w końcu wjedziesz w drzewo sam to też Ci z AC to naprawią.
    Brak Skody
  • Madstach, dzięki za opinię, obawiam się tylko właśnie,  że rzeczoznawca wyda negatywną opinie, nie ma skrzywionej felgi, itd, itp. Koszt samej belki to ok. 3600 pln.
  • A to felga nie musi być skrzywiona jak wjedziesz w dziurę. Poza tym mogłeś wymienić 10 razy felgi przez rok czasu. 
    EDIT:
    Jeśli chodzi o to, że felga teraz miała by być krzywa po wjeździe w dziurę to możesz powiedzieć, że wymieniłeś, bo na krzywej nie będziesz jeździć.
    Brak Skody
  • Z podanego opisu zastanawiam się - jak mocny był strzał w tył samochodu? Jak takiego coś było - mogło dojść do naruszenia geometrii płyty samochodu, a z tego wynikającą różnicę w odległości kół P/L. W tym układzie nie musiała być żadna większa dziura ani uszkodzona felga.
    Możesz opisać trochę o tym uderzeniu w tył?
    Spotkałem się z uderzeniem w tył samochodu, felgi i opony pozostały nieuszkodzone, ale cały tył do naprawy.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Witam, uderzony z tyłu z prawej strony, naprawiana podłoga bagażnika, wymieniany pas tylny, lampa i kupa plastików.  Po uderzeniu pomiedzy tylnymi prawymi drzwiami a nadwoziem zmniejszyła się szczelina, tak że przy zamykaniu drzwi tarły o nadwozie na wysokości rygla zamka, ale nadwozie zostało rzekomo wyprowadzone. Aso idzie w zaparte, że to nie ma związku z belką. Zastanawiam się, czy to napewno belka tylnia, czy może problem jest z samym nadwoziem. Zastanawiam się również czy mocowania belki do nadwozia dają jakiś zakres jej regulacji. Pozdrawiam.
  • Zawsze możesz ich postraszyć rzeczoznawcą, który zrobi pomiar geometrii i punktów bazowych nadwozia.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • O właśnie punkty bazowe nadwozia, niezły pomysł. To są jakieś specjalne punkty? Czy można je pomierzyć na stacji tam gdzie robią geometrię.?
  • Trochę to dziwne, bo jeśli ASO robiło naprawę, to powinni dotrzymać konkretne wymiary w poszczególnych punktach pomiarowych nadwozia.
    Nie mam w tej chwili swojego kompa. Jak siądę do niego, to sprawdzę - jakie są miary poszczególnych odległości punktów kontrolnych.
    Jest jedno małe ale: o ile kontrola podwozia jest możliwa w miarę dobrze z podnośnika, to kontrola wewnętrznych punktów wymaga sporego przygotowania. Chodzi o demontaż wielu plastików jak w kabinie tak bagażniku czy też demontaż tylnego zderzaka.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Panowie, co do punktów bazowych nadwozia się nie wypowiadam.  Problem polega na tym, że odległość od środka przedniego koła do środka tylnego koła po lewej stronie wynosi 2061mm, a po prawej 2067mm. Odległość od progu karoserii ( miejsce gdzie z tyłu jest naklejona ta folia ochronna) do początku bieżnika tylnego lewego koła wynosi 81mm a po prawej stronie 87mm. Ewidentna różnica 6mm. Co dziwne geometria wyszła rzekomo w porządku, samochodu nie ściąga,  tylko te drgania. Panowie orientujecie się czy jest moźliwość jakiejkolwiek regulacji belka-podwozie, belka- piasta?
  • Punkty bazowe mierzy się specjalnymi przyrządami i trzeba poszukać miejsca, możesz nawet wpisać w wyszukiwarce "pomiar karoserii" i coś na pewno wyskoczy.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Ile przejechałeś km po naprawie? Chodzi o stan opon. Jak zachowują się opony, jak się zużywają, czy jednakowo, czy jakoś niewłaściwie, nietypowo? Cz jedna z nich się więcej nie nagrzewa?
    Regulacja mocowania belki jest możliwa. Przy tak sztywnej karoserii jaką ma R, każdy strzał powoduje nie tylko lokalne, w okolicy uderzenia, zmiany, ale praktycznie zostaje naruszona spora część całego nadwozia. Stąd konieczność naprawdę dobrej naprawy po takim zajściu, by przywrócić nie tylko miejscowe odkształcenia, ale i całość nadwozia.
    Wygląda na to, że czeka Cię kontrola całego podwozia w innym miejscu, niezależnym serwisie, by stwierdzili dokładnie jego stan. Dopiero po takim badaniu - możesz podjąć dalsze kroki.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?