FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Ślizgające się sprzęgło?!?
  • Jak wysoko powinno brać sprawne sprzęgło?
    Mnie łapie mniej więcej od połowy ruchu pedalu.
    Jeżdżę ostatnimi czasy często po parkingu podziemnym że stromym wjazdem i zastanawiam się czy ruszania częste pod górkę nie sprawia że zużywa się ono szybciej.
    Czy w Rapidzie sprzęgło samoreguluje się jeśli chodzi o wysokość pedału względem zużycia?
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Będę wdzięczny gdyby ktoś porównał ten stan w swoim Rapidzie i podzielil się tą informacją bo trochę to spokoju mi nie daje.
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • W moim R sprzęgło łapie tuż przed połową skoku. Czyli jest jeszcze sporo skoku pedału do całkowitego zwolnienia sprzęgła.
    Co do regulacji sprzęgła - to nie ma ...
    Po zużyciu sprzęgła, czyli po "podejściu" pod górę, pozostaje wymiana sprzęgła na nowe.
    Co do "zużywania" - ścierania się sprzęgła, dużo zależy od kierowcy, od stylu włączania sprzęgła. Po wyczuciu sprzęgła i gazu w konkretnym modelu, można tak operować nimi, by dostosować obroty silnika do prędkości pojazdu i możliwie w krótkim czasie połączyć sprzęgło. Unikamy wtedy nadmiernego i niepotrzebnego poślizgu sprzegła, tym samym nie nagrzewamy go zbytnio.  
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Witam
    Zastanawia mnie kondycja sprzęgła w moim samochodzie. Niby wszystko jest ok. Auto normalnie przyśpiesza, pedał łapie mniej więcej w połowie.
    Jednak przypadkiem ruszyłem z 3 biegu i auto ruszyło. A wg Internetu powinno zgasnąć podczas puszczania sprzęgła mając wrzucony 3 lub 4 bieg. U mnie samochód rusza. Czy to może oznaczać kończące się sprzęgło? Mam przebieg 60000km.
    Ile placiliscie za wymianę sprzęgła u siebie? Robocizny plus części.
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Wprawny kierowca ruszy nawet z najwyższego biegu (kosztem sprzęgła). Ruszenie z 3. nie jest szczególnie trudne.
    Pytanie - jak masz opanowane sterowanie (puszczanie) sprzegła i czy faktycznie miałeś 3.?
    Może spróbujesz jeszcze raz - by mieć pewność że tak było i tak potrafisz. Nie jest to powątpiewanie w Twoje opanowanie ruszania a bardziej ciekawość.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?