FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zamarzanie głośników
  • Hej
    W poprzednim aucie nie było takiego problemu (nie Rapid). Kiedy auto stoi na zewnątrz, zima, temp. nawet marne -5, nie grają basy. Nie da sie słuchać muzyki. Kiedy wyjeżdżam po nocy z garażu oczywiście wszystko Ok. Poradził sobie ktoś z tym problemem albo jechał na gwarancji do serwisu? 
    Rapid SB|1.4TSI DSG 125KM|MY16|Monte Carlo|czerwowo-czarny|Józefosław
  • U mnie zaś teraz przy temperaturach od -13 w dzień do -20 w nocy pozamarzały głośniki i w ogóle nie mam basów, pomimo, że niskie tony mam na maxa ustawione. Dopiero jak na prawdę zwiększę głośność bardzo mocno w radiu to coś tam ledwo słychać. Kolega mówił, że to normalne przy takich temperaturach, a czasami nawet głośniki od tego charczą i/lub buczą.
    Brak Skody
  • W sprawie głośników - masz je we wszystkich drzwiach. Ale czy wszystkie odmówiły poprawnej pracy, czy też tylko tylne, w których czasem grasuje woda, i jest sporo wilgoci?
    U mnie prawy tył przestał grać. Jak będzie cieplej to zdejmę boczek i sprawdzę o co chodzi, czy to nie sprawka wilgoci. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • We wszystkich jest zanik niskich tonów. Jak zrobi się cieplej i dalej nie będzie basów to pojadę do aso.
    Brak Skody
  • Też jak świeżo ruszę samochodem to nie mam basów ale jak auto się fest nagrzeje to bas wraca :)
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • @madstah temat zostawiłbym w spokoju. ASO na to nic nie poradzi. Musieliby wymienić głośniki a nawet jeśli by się tego podjęli to zamontują pewnie takie same.
    Też tak mam i powtarza się to każdej zimy, kiedy auto dłużej postoi na mrozie. Winne są głośniki a właściwie materiał z jakich są zrobione. Podczas mrozów materiał tak sztywnieje, że wszystkie 4 głośniki "basowe" prawie przestają grać lub grają w bardzo ograniczonym zakresie i praktycznie slyszymy tylko te wysokotonowe przy lusterkach. U mnie po zimie wszystko wraca do normy a zimą zaczynają grać normalnie po nocy w garażu lub po dłuższej chwili jak w aucie się nagrzeje.
    Fakt wrażenie jest głupie bo dźwięk brzmi jakby wydobywał się z metalowej puszki ;).

    Krótko mówiąc kolejna oszczędność producenta. 
    F1 traktuję na mrozach tak samo jak Rapida i tam nie mam problemu z dźwiękiem a właściwie z głośnikami. Tak samo nie bylo problemu w Felicji. Oba auta czy lato czy zima grały tak samo. Dopiero w Rapidzie usłyszałem taki efekt.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • No ja jeżdżę na tak długie trasy, że teraz na tych mrozach to silnik dochodzi ledwo na 70 stopni jak już jestem na miejscu. Jak pojechałem trochę dalej i dłużej to rzeczywiście coś tam trochę lepiej było je słychać ale to pewnie bym musiał ze 100 - 200 km zrobić, żeby na prawdę się rozmroziły.
    Brak Skody
  • Mam to samo. Temp <= -10 st.C basy zamarzają. Auto się rozgrzeje to odmarzają i grają. Jakby spojrzeć na to z innej strony to mamy w naszych R "audio czujnik" temperatury :-)
    Rapid SB | 1.2 TSI CBZB 105KM | MY15 | Elegance Max | Blue Race | 42000 |Gdańsk
  • Też tak mam, że auto jak stoi na noc pod chmurką i jest -6 w nocy albo mniej to następnego dnia nie ma basów. Ktoś odpisał wtedy, że to wina materiałów, z których zrobione są obudowy głośników, że one zamarzają i nic się nie da na to poradzić. Problem ponoć powtarza się każdej zimy. W poprzednich autach, które miałem nigdy nie było takiego problemu, widać po prostu jaka budżetówa jest wsadzona do tego samochodu i tyle.
    Brak Skody
  • Chyba jeszcze jest to pokłosie "wody w drzwiach". Może w nowszych rocznikach woda się nie gromadzi, ale poprzez w miarę małą wentylację przestrzeni drzwi dochodzi do kondensacji pary na elementach wewnątrz drzwi, również na głośnikach, co może powodować owo "zamarzanie". Po nagrzaniu kabiny albo wstawieniu R do zamkniętego pomieszczenia nie ma kondensacji pary, problem jakby znikał. 
    Teoretycznie można by dodatkowo odpowietrzyć strefę wewnętrzną drzwi poprzez zrobienie dodatkowych otworów, jednak ani umiejscowienie, ani wielkość czy ich ilość chyba nie były sprawdzane. 
    Pozostaje nam pogodzić się na razie z taką sytuacją. Tegoroczna zima już dłuższy czas raczy nas niższymi temperaturami, stąd to zjawisko jest bardziej zauważalne niż przy poprzednich, łagodniejszy chyba zimach.
  • Bardzo możliwe. Jednak napewno jeszcze podjade nęknąć serwis:) Ciekawe co powiedzą:)
    Rapid SB|1.4TSI DSG 125KM|MY16|Monte Carlo|czerwowo-czarny|Józefosław
  • Nie zauważyłem tego przy głośnikach ale w bagażniku mam zamontowany subwoofer i wlasnie on przymarza. Wystarczy ze pogra po cichu ok 2 min i jest ok. 
    P.S Póki nie odmarzna radze nie szalec z volumem bo sie głośniki wyprują
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin
  • @ kohena - mam tak od dwóch lat, tj. od czasu zakupu Skodziny. Jak tylko temperatura spadnie poniżej -5*C basy mają przerwę w pracy. Gdy temperatura podnosi się o kilka stopni znowu biorą się do pracy :) Znajomy mający Rapida odnotował w swoim egzemplarzu tą samą przypadłość. Znawcą nie jestem i nie lubię sformułowań TTTM ale wydaje mi się, że w tym przypadku jedynym panaceum jest wymiana głośników na coś lepszego.
  • No i dzięki temu wątkowi mam odpowiedź. Dzisiaj sprawdzałem co jest grane, basy niby ustawione, skoda surround włączone a gra na pół gwizdka, już się zmartwiłem, że po głośnikach i wyłączyłem zanim się nagrzało w aucie. Dopiero dzisiaj zwróciłem na to uwagę. Ciekawe czy się jakoś psują pracując przymarznięte.
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?