FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Fotele Ambition vs Style
  • Sa inaczej wyprofilowane, regulacji ledzwi nie maja ale są niebo a ziemia do serii. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • U mnie jest o wiele lepiej niż w fabii. Bralem auto z placu i jestem zadowolony. 400 km bez problemów.
    LB, 1.2 TSI 81KW, MY17,FRESH, Czerwień Corrida, 18.000 km, Praga, Czechy
  • Mimo złożonego zamówienia dzisiaj wróciłem do salonu, żeby rozpatrzyć doposażenie swojego RS o pakiet Dynamic,a chodzi mi przede wszystkim o fotele "lotnicze". Moje obserwacje są następujące.
    Na plus - fotele są naprawdę wygodne choć jazda próbna na nich trwała tylko kilkanaście minut, to można było zauważyć, że fajnie trzymają i człowiek w nie po prostu "wpada", dodatkowo wygląd, auto prezentuje się dużo lepiej.
    Na minus - utrudnione zajmowanie miejsca za kierownicą z powodu wysokiego rantu na brzegu fotela, mam obawy czy po 100-150 tyś km. ta krawędź fotela nie zacznie się przecierać (a może ktoś już zrobił na nich taki przebieg w warunkach miejskich przy częstym wsiadaniu i wysiadaniu), a po drugie widok dla pasażerów z tyłu to nic poza wielkim fotelem, jak ktoś ma klaustrofobie to w aucie z takimi fotelami z tyłu nie wyrobi, bo fotel zasłania cały widok do przodu, nie widać drogi, zegarów, nawet żeby zobaczyć radio lub nawigację (jak ktoś ma), to trzeba się mocno wychylić do środka.
    Na przemyślenia mam jeszcze tydzień, ale powoli wycofuje się z tego pomysłu, a jakie są wasze przemyślenia odnośnie foteli z zintegrowanym zagłówkiem?
    Rapid SB | 1.0 TSI 81 kW (110 KM) | MY18 | Style |Błękit Race Metalizowany | 67 000 km | Gorzów Wlkp.
  • Ja mam i nie wyobrażam sobie innych, mam juz je 2 lata i są OK. Corka z tylu jezdzi, ma 11lat i nie narzeka ze jej zasłaniają widok, 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • panowie, ta rozmowa jest dziwna.
    przecież każdy ma inaczej ułożony kręgosłup.
    abstrahując od wad postawy to jest jeszcze cała masa wad - których się nie koryguje lub nawet o których ortopedzi nie mówią bo to szczegół.
    wystarczy, że ktoś ma tylko trochę inaczej kręgosłup ułożony niż ten ideał który przyjęła skoda i już jest narażony na ból pleców.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Dokładnie po prostu jak to do siebie pasuje to jest dobrze. Ja mam polski kręgosłup, małżonka czeski i pasuje to nam jak ulał. Mam wrażenie, że jest zdecydowanie większa powierzchnia i lepiej się człowiek do nich uwielebi.
    LB, 1.2 TSI 81KW, MY17,FRESH, Czerwień Corrida, 18.000 km, Praga, Czechy
  • Niby dyskusja bezsensu, ale jak mam sprawdzić jakość foteli oraz ich wygodę po 15 minutowej jeździe próbnej, stąd pytania o wrażenia do forumowiczów, którzy zrobili na nich tysiące kilometrów.
    Rapid SB | 1.0 TSI 81 kW (110 KM) | MY18 | Style |Błękit Race Metalizowany | 67 000 km | Gorzów Wlkp.
  • snajper00, z moich doświadczeń fotele takie przecieraja sie szybciej od zwykłych bardziej płaskich, podczas wsiadania czy wysiadania nasze udo musi przemieścić sie po wystajacym boczku, ale jakbyś patrzył na to w taki sposób to po co kupować nowe auto?? zaraz ktos zarysuje drzwi, na masce i szybie pojawia sie odpryski kamieni?
    Nie lepiej kupić wygodne fotele i cieszyć sie wygodną jazdą, jak po 200 tys sie przetrą to można obszyć(wiadomo profesjolanie żeby na poduszka nie zabiła)
    RAPID LIFTBACK |1.0 110KM|2018|STYLE PLUS|CZERWONY|40.000KM|PIŁA
  • Ja kupiłem dwa pokrowce dla "monterów". Jak pojadę na grzyby i się pobrudzę to pokryje siedzenia i jest ok. Tak samo mam wannę do bagażnika i jest dobrze.
    LB, 1.2 TSI 81KW, MY17,FRESH, Czerwień Corrida, 18.000 km, Praga, Czechy
  • Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Kurczę, fajnie byłoby wymienić ale trochę spora cena.
    Rapid SB | 1,2 130 km (box) | MY16 | Ambition Max | Blue denim | 40 000 km | Trójmiasto
  • zacne ale kwota szarpie po nerkach
  • Tu tańsze przedliftowe Dynamic, do przeprania i będą jak nowe http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7311966147
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Od 9 miesięcy jeżdżę moim Rapidem i od 9 miesięcy mam pewien spory kłopot. Nie potrafię komfortowo ustawić sobie fotela kierowcy. Albo mam za wysoko i wtedy mocno uciskam lewym udem siedzisko naciskając sprzęgło, natomiast linia szyby wtedy jest za nisko oraz prawie dotykam głową do sufitu. Albo mam fotel za nisko i wtedy "pół-leżę", mniej uciskam siedzisko przy naciskaniu sprzęgła, ale ta pozycja nie jest też komfortowa. Mam 176 cm wzrostu. Skoda Rapid Spaceback. Fotele wersji Ambition. Czy też macie podobne problemy? Jeśli tak, to jak sobie z tym radzicie? Jakieś rady?
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • "Albo mam za wysoko... Albo mam fotel za nisko..."
    A próbowałeś gdzieś tak, mniej więcej, pośrodku?
    ;D
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Właśnie nie jest to takie proste. Czasami mam ochotę wyrzucić ten fotel i zamontować mój poprzedni ze starej dobrej Fabii... :-). Będę poszukiwał w takim razie w dalszym ciągu tego optymalnego ustawienia...
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Fotel fotelem. Na pewno ustawienie fotela korelujesz wraz z ustawieniem kierownicy. Standardowo R ma 2 płaszczyzny regulacji kierownicy. Ustaw fotel, wygodnie, potem do tego dobierz ustawienie kierownicy.
    Piszę o tym, bo nie wspominasz nic o ostawieniu kierownicy.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @pduda - Teraz na poważnie.
    Może spróbuj tak:
    1. fotel/wysokość - ustaw tak, by oczy były ciut poniżej dolnej krawędzi opuszczonej maksymalnie osłony p. słonecznej (ustawionej pionowo) - osłona musi dawać możliwość ochrony nawet, gdy słońce jest nisko nad horyzontem, w każdym przypadku nie może jednak ograniczać horyzontalnego pola widzenia,
    2. fotel/odległość - ustaw tak, by noga na wciśniętym sprzęgle nie wciskała się w fotel (była lekko zgięta),
    3. fotel/oparcie - ustaw tak, by było ci wygodnie ale też by można było wykonać pkt. 5,
    4. kierownica/wysokość - ustaw tak, by widało być wszystkie wskaźniki na zegarach (zwłaszcza strzałki kierunkowskazów),
    5. kierownica/odległość - ustaw tak, by górna krawędź była na wysokości nadgarstków położonych na niej, wyprostowanych rąk (łopatki na oparciu).
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @van_daal i @jercen dzięki za wskazówki! Popracuję nad tym. Mam nadzieję, że uda mi się w końcu to cholerstwo ustawić. Zrozumiałbym, że mogą być jakieś problemy gdybym miał ponad 2 metry, ale przy moim wzroście?
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Te fotele są cholernie niewygodne i trudne do ustawienia. Nie ma w mojej okolicy nikogo kto ma fotele z Monte Carlo bo sam bym się do nich przymierzył
    Toledo LB I 1.4 TSI 122KM I 58000km I Cerkiewnik

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?