FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Doposażyć czy nie ?
  • Wszystko jest kwestia gustu i tego co kto oczekuje od auta ja osobiscie nie inwestuje w gadzety i stawiam na jak najbardziej ekonomiczny zakup :)
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • No ja swojego doposażyłem brałem pakiet style max z pakietem komfort i lpg oraz smartlink
    Jechałem z założeniem że auto ma mieć:
    tempomat,
    doświetlanie zakrętów
    mirrorlink
    automatyczna klimatyzacja
    LPG ;)
    Akurat jak brałem palkiet style (wersja max wtedy) był pakiet komfort co listę powyżej zapełnił, dobrałem mirrorlink (który dorzucili bez dopłaty potem) do android auto aby mieć nawigację z map google i spotify :) no a LPG to ze względu na koszty eksploatacji.
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM | MY2016 | Style Max + Pakiet Comfort + Smart Link +Alarm + Lakier Metalik | Blue Denim | 6,4 kkm | Toruń
  • Czy ktoś doposażył Rapida w pakiet zimowy i może powiedzieć czy warto? Nigdy nie korzystałem z podgrzewanych siedzeń i nie wiem czy jest sens dopłacić te 900 zł.
  • Dla mnie podgrzewane fotele musza być bo zawsze je w każdym aucie miałem, jak rano przez noc auto postoi na mrozie i rano odpalisz ogrzewanie poczujesz co to znaczy mieć szybko cieplutko w d....
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Potwierdzam przydaje się ten bajer, rano jak wsiądziesz to po chwili czujesz ciepełko w 4 litery i od razu robi Ci się ciepło wszedzie
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • podgrzewanie d...py wziąłem w Octavii ale się jeszcze zastanawiam nad grzaniem przedniej szyby. Mam to w Focusie i muszę powiedzieć, że jest to jeden z lepszych patentów jakie mam. Szkoda, że nie ma go w Rapidzie
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • pakiet zimowy wzialem ze względu na ppdgrzewane dysze spryskiwaczy :) co do foteli to fajnie i szybko sie nagrzewaja, w civicu executive z 2008 trwa to wieki
    RAPID LB | 1.2 TSI LPG 110KM | MY 2017 | STYLE | WHITE MOON METALIC |3000 i rośnie :) | SMI
  • Ja również mam pakiet zimowy w zestawie i muszę powiedzieć, że podgrzewanie foteli to jednak super sprawa, szczególnie zimą gdy na dworze jest temperatura minusowa, ledwo sie obudzisz i idziesz do auta, a po włączeniu podgrzewania foteli na 2 poziom w ciągu 2-3 minut masz już bardzo ciepło i ja generalnie po 5m jakoś zmieniam na 1 poziom, żeby fotelik był ciepły, ale nie gorący.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Style Max | Żółty Sprint | 11000km | Wejherowo
  • Potwierdzam. Przy 6 miesiącach w roku z minusowymi temperaturami podgrzewane fotele są świetnym rozwiązaniem. Nawet jak auto trzymane w garażu czy hali garażowej. Poza tym mam Kessy, kupowałem auto już skonfigurowane i było. Sam bym tego nie dołożył ale teraz nie wyobrażam sobie auta bez tego :-)
    Rapid SB | 1,2 130 km (box) | MY16 | Ambition Max | Blue denim | 40 000 km | Trójmiasto
  • Dzięki wszystkim za porady. Podjąłem decyzje, że faktycznie zamówię Rapida z pakietem zimowym :)
  • Chciałbym nawiązać do tematu trochę z "przymrużeniem oka". Otóż u dealera na długi weekend miałem obiecaną Octavie z silnikiem 1,0 tsi żeby przetestować 3 cylindry w praktyce. Niestety, samochód nie był dostępny. Zamiast tego dealer zaproponował mi takie czerwone cudo, jakie widzicie na samej górze strony;) silnik 1,2 110 km,17 cali na kołach, szklany dach, kamera cofania, jasne wnętrze, itd... Pełen Wypas. A zatem miałem okazje wypróbować w praktyce czym się różni R SB "w wersji full" od takiego "budżetowego" SB, którym jeżdżę na co dzień (1,2 tsi 85 w wersji Ambition MY 2015).
    1) wygląd: czerwone GTI "dla ubogich" - wygląd powala na kolana - naprawdę, nikt nie przejdzie/przejedzie obok obojętny. Felgi 17, szklany dach i wszyscy się oglądają. I to wszystko w cenie ubogo wyposażonego Golfa.
    2) prowadzenie, osiągi: nie oszukujmy się w mieście różnicy pomiędzy 85 a 110 nie odczuwam. A zatem jak wybieracie samochód do miasta/ krótkie trasy 90 km wystarczy z nawiązką. Dopiero na A4 przy przekroczeniu 120 km/h wyczuwa się różnicę na plus - kiedy 85 mi już "zdycha", 110 nadal ciągnie do przodu. Jeżeli chodzi o felgi 17. No cóż... Jeżdżąc po mieście: kocie łby, garby, kocie łby, krawężniki. jak dla mnie za dużo stresujących sytuacji;) Profil 40 to nienajlepszy wybór dla takiego nieuważnego kierowcy jak ja. Ale na autostradzie - miodzio. Tutaj naprawdę czuć różnicę. W porównaniu z 15stkami samochód jedzie jak po sznurku. Takie moje subiektywne odczucie - w moim SB maksymalna komfortowa prędkość na autostradzie to tak 130-140 km/h. Z kolei w testowym R ta granica to ok. 150 km/h. A więc jeżeli na co dzień jesteś królem lewego pasa na autostradzie lub drodze szybkiego ruchu weź R z mocniejszym silnikiem i kołami 17;)
    3) wyposażenie wnętrze: kupa gadżetów, ale pytanie, co tak naprawdę jest mi potrzebne na co dzień? Kamera cofania i czujniki z  przodu? Raczej nie. Te same z tyłu są dla mnie wystarczająco efektywnym narzędziem do parkowania. Nawet "na styk". Klimatronik, prędzej. Niemniej jego podstawowa zaleta to wygląd. wszystko jest lepsze niż pokrętła manualnego nawiewu sprzed 20 lat. Podwójna podłoga bagażnika - dobre dla samochodu w którym bagażnika się nie używa. Jedyne wyposażenie które robi pasażerom "dobrze" to ogrzewanie przednich siedzeń. Faktycznie na nasz klimat - niezbędne.

    Podsumowując: śliczna zabawka, ale kiedy spojrzymy na nią przez pryzmat użyteczności samochodu rodzinnego (jedynego) "d.... już nie urywa".
    Poza tym utwierdziła mnie w potrzebach co do następnego samochodu: na pewno podgrzewane siedzenia, raczej klimatronik (ale chyba już dwustrefowy z nawiewem na tył - więc R odpada) oraz czerwony kolor ;)
    P.S.
    oraz raczej do miasta DSG, chociaż w Skodzie nie miałem okazji go wypróbować
    Pozdrawiam wszystkich!


SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?