FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Błędy na LPG (sonda czy coś innego)
  • tak dzis zrobiłem odczyt na benzynie i tak brzmi dokładnie bład wczoraj skasowany dziś znowu jest ze mną:

    1 Fault Found:

    16907 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1 
              P0133 00 [096] - Response too Slow
              Intermittent - Not Confirmed - Tested Since Memory Clear
                 Freeze Frame:
                        Fault Status: 00000001
                        Fault Priority: 2
                        Fault Frequency: 1
                        Mileage: 83126 km
                        Date: 2038.14.29
                        Time: 17:30:37

                        Engine speed: 1554.00 /min
                        Normed load value: 0.0 %
                        Vehicle speed: 51 km/h
                        Coolant temperature: 90 °C
                        Intake air temperature: 30 °C
                        Ambient air pressure: 1010 mbar
                        Voltage terminal 30: 14.116 V
                        Unlearning counter according OBD: 40
                        Oxygen sensor bank 1 sensor 1: voltage-Lambda probe voltage: bank 1: probe 1 (broadband probe): 0.308 V
                        Heated oxygen sensor bank 1: sensor 1: resistance-Lambda probe heater: resistance: bank 1: probe 1: 201 Ohm
                        Time since engine start: 600 s
                        Exhaust gas temperature before catalytic converter-TEG_DYN_LS_UP[1]: 556.97501 °C

    zdjęcia z testu na benzynie czerwony wykres do praca sondy
    sonda benz.jpg
    949 x 478 - 101K
    sonda na benzynie 2.jpg
    942 x 480 - 102K
  • Katalizator do wymiany. Urok tych silników. Mi wymienili i jednocześnie zmieniali mapę.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • ale sonde też Ci wtedy wymienili a ja gwaracji nie mam i musiałym wszystko wymieniać na ślepo i prosty 1.2 mpi okaże się najkosztowniejszym samochodem w życiu :D
  • nie pamiętam czy sonda też. Sprawdź czy błąd pojawi się podczas jazdy na samej benzynie. ew emulator wchodzi w grę. niby puder na syfa ale jednak
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Bede to sprawdzał dzisiaj takie info z zamrozonych ramek
    Ewidentnie widać ze problem jest tylko w korku, po skasowaniu błędów w normalnej jeździe miejskiej nie ma nic, wystarczy kilkanaście km w korku i check
    ramka01.jpg
    611 x 378 - 52K
  • czyli co na tych niskich obrotach ma za dużą dawkę czy za niską? cze facto mapa do korekty. Jeżeli będę miał plik wsadowy to chętnie udostępnię. Jak go wydłubać?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Dziś czas na testy na pb, nie trzeba było długo czekać na check. Na gazie 2-3 dni jazdy, na benzynie wystarczył jeden i od razu check. 
    Wrzucam co dziś wyswietliło, błedy wczoraj skasowałem i wyjąłem bezpiecznik od gazu. Od rana jeżdzone na samej benzynie.

    Czyli raczej sonda?

    ------------

    Dziekuję wszystkim za pomoc i zaangażowanie w temat. Wychodzi na to że jednak winna była sonda lamda. Po wymianie od 1.5 tygodnia spokój. Błędów brak póki co ;)
    openloop.jpg
    631 x 351 - 49K
  • Macie może nr katalogowy sondy lambda? Ktora to jest bloku silnika a która za katalizatorem, patrząc po kolorze wtyczki czarna i czerwona?
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?