FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Automatyczne otwieranie klapy bagażnika
  • Nie mogę znaleźć wątku z tym filmem https://www.youtube.com/watch?v=fbGrNV72JTM .Ktoś pamięta kto to był?Zastanawiam się nad tym patentem.
  • W dziale ZTS jest temat: modyfikacje i ulepszenia.
    Chyba zaraz na pierwszych stronach jest trochę info o tym, kilka fotek.
    Niektórzy klubowicze pozakładali, niektórzy pościągali.
    U mnie od 3 sezonów działa. Nic się nie psuje, nic nie wygina ...
    A najlepsze są spojrzenia niektórych kierowców, kiedy stoisz obok lepszej furki, idziesz z zakupami, a klapa rusza w górę...  :) 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • A ok dzięki!Mniej więcej o taki efekt mi chodzi:D Mimo wszystko fajnie by było gdyby ktoś się pokusił o konkretną relację.
  • Masz tam chyba wszystko opisane ...
    Chyba że czekasz na linka na Youtube. Ale takim nie dysponuję.
    http://forum.skodaclub.pl/skoda-rapid/otwieranie-drzwi-baga-nika-z-pilota-t15428.html
    - może już przeglądałeś? 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen - już o tym pisaliśmy. To jest forum Rapida, więc skopiuj a nie linkuj
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Myślę,że kolega chciał być tylko uprzejmy i nie ma potrzeby się denerwować!Tamto forum zna zapewne każdy z nas a na naszej stronie jest kilka linków do stron nawet zagranicznych.Wiecej nie trzeba chyba tłumaczyć.Wszystko jasne,do zamknięcia i dzięki Jercen.Pozdrowionka!
  • @amiskiew masz racje, @jercen to jest forum rapidklub a nie skodaclub,  jesteś moderatorem tu i promujesz inne forum, odsyłasz tam userów zamiast tu coś stworzyć?!!
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Chyba was delikatnie ponosi,jaka promocja?!Jeżeli chodzi o użytkowników Rapida to tamto forum jest    żenadą.Będę stał za @jercenem murem bo jest jednym z tych,którzy poświęcają najwiecej czasu na rzecz klubowych ciekawostek,że o uzyskanej osobiście pomocy nie wspomnę.Jak możesz Jercen usuń ten link całkiem bo już za duży "kwas" się robi.
  • Nie promowałem a zapytałem autora wątku - czytaj uważnie.
    A wpierw skierowałem do ZTS - Modyfikacje i ulepszenia. Jeszcze raz sprawdź (!).
    Mod zrobiłem w 2014 roku, opis umieściłem na skodaclub w dziale Rapid. Nie byłem wtedy moderatorem.
    Jeżeli mi ktoś zarzuca, że mam coś stworzyć (co już dawno zrobiłem), to niech sam pokaże co potrafi... 
    Staram się pomóc jak konkretnym klubowiczom tak i ogólnie na forum, a nie szkodzić, jak niektórzy to lubią. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Amorki teleskopów pracują w zależności od temperatury. Im temp. wyższa - tym lepiej. Przy niskich temperaturach nie mają takiej samej siły jak przy letnich temperaturach.
    Regulacja to kwestia dodania podkładek pod każdą sprężynę. Tylko dodanie sporej podkładki przy wysokich temperaturach - klapa może zbyt szybko się unieść. Można trochę oberwać od własnego autka. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • dajcie spokój jercenowi, pali niektorych forum skody jakby tam samo zło było chlopak sie udziela i pomaga jak może a dostaje strzały za nic, wyluzujcie
    RAPID LB | 1.2 TSI LPG 110KM | MY 2017 | STYLE | WHITE MOON METALIC |3000 i rośnie :) | SMI
  • jaki bajer!!!! qrde muszę poszukać kogoś w Trójmieście, kto by mi takie ładne śrubki zrobił i po świętach biorę się za modernizację...

    @jercen - dalej można u Ciebie zamówić takie sprężynki?

    zmierzyłem, że u nie "zapas" to jakieś 47-48mm zależy jaką metrówką zmierzysz ;-)
    Rapid LB | 1.2 63kW | MY13 | Ambition | Srebrny metalic | 126 tkm | Gdynia | Ø 6,4 l/100 km
  • Bardzo proszę o konkretne dane dla Rapida  SB,robiłem kilka prób i nic z tego.
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • Podpowiedzcie gdzie takie sprężyny można kupić żeby w ten sposób otwierała się klapa bagażnika w skodzie sapid spaceback???
    Zarąbisty patent
    Rapid Spaceback| 1,2 tsi+lpg90KM/66kw|Ambition Max|Capuccino|55000|Marki
  • http://allegro.pl/automatyczne-otwieranie-bagaznika-sprezyna-19-x-76-i7037301571.html
    Spróbuj takie,bo ja kupiłem rozmiar 19x64 i unosi się do połowy. Jak dla mnie to bezpiecznie bo mam niski garaż i mógłbym uszkodzić klapę. Jak wypróbujesz pochwal się. Masz rację, robi wrażenie jak otwierasz tak klapę, widziałem dyskretne podziw, wow skoda tak ma?
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • http://allegro.pl/automatyczne-otwieranie-bagaznika-skoda-rapid-lift-i7080889082.html ja kupiłem to - aktualnie otwiera trochę ponad połowę, ze względu na temperaturę. Jeden dzień był cieplejszy to otworzyło mi całość.
    Bardzo cieszy, ale ciężej zamyka się klapę.
    Rapid LB | 1.4 TSI 125 KM DSG | MY 17 | Style | Racing Blue | 16 000 km | Gdańsk
  • ta sprężyna jest z tej samej firmy,ciekawe która daje lepsze efekty @oles a długo na nich śmigasz ?
  • Zamontowałem 2 tygodnie temu.
    Do citigo mam plan to samo zrobić od ponad roku i materiał leży i czeka w szafie(sprężyny tuleje i reszta do nałożenia na teleskopy), tylko chęci brak, dlatego tutaj się zdecydowałem na gotowca. 
    Podnoszenie klapy do tej wysokości co się podnosi i tak jest pomocne, także polecam.
    Rapid LB | 1.4 TSI 125 KM DSG | MY 17 | Style | Racing Blue | 16 000 km | Gdańsk
  • A mam takie pytanie. W mojej Skodzie po naciśnięciu przycisku na pilocie otwierającego klapę bagażnika jest ona tylko odblokowywana. Muszę nacisnąć przycisk na niej ten z mikrostykiem by dopiero podskoczyła do góry i się otworzyła. Nie zrobi się to samo gdy nacisnę sam przycisk. 
    Jak to macie rozwiązane w swoich autach. Przycisk pilota i zamek klapy działa u Was inaczej niż u mnie? Nie mogę tego do końca zrozumieć.
    Dzięki z góry za wyjaśnienia.
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Jak naciskasz na przycisk pilota? Jedno krótkie naciśnięcie czy dłuższe?
    Przy krótkim naciśnięciu należy jeszcze "poprawić" przyciskiem na klapie. Przy poprawnym ustawieniu mechaniki i elektroniki, po dłuższym przytrzymaniu przycisku pilota, wystarczy już tylko podnieść klapę. Mechanizm klapy zostanie odblokowany i równocześnie otwarty.
    Przy dołożeniu sprężyn na amortyzatory klapy, po naciśnięciu i przytrzymaniu przycisku pilota (na odległość), klapa uniesie się do góry.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Maniurah 21:04 
    Czy w RAPIDZIE SPACEBACK można zrobić automatycznie otwieraną i zamykaną na przycisk klapę bagażnika?
    Mam gołą wersję i zastanawiam się czy można to zrobić...
    Jeżeli chodzi o otwieranie to sprawdzałem i można kupić siłowniki ze sprężynami i spoko. Ale chodzi też o zamykanie automatyczne. Czy w RAPIDZIE da radę??
    Sprawdzałem na forum i nie znalazłem takiego tematu.
    Pozdro forumowicze. :)

    <mod> Wpis przeniesiony z działu Witamy na Rapidklub
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?