FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Stukanie po wyłączeniu silnika
  • Witam,

Od miesiąca jeżdżę Rapidem 1.2 TSI. Przebieg jak na razie 500km. Po wyłączeniu silnika przez jakiś czas słyszę dziwne stukanie. Odgłosy wydaje mi się, że dochodzi z okolicy lewego przedniego koła.

Co może być przyczyną takiego stukania?

Z góry wielkie dzięki
    Rapid LB | 1.2TSI 110KM | MY16/17 | Style | Szary Metalik | 4000km | 8.3 l/100km
  • Po wyłączeniu silnika pracuje chłodzenie turbiny, które lekko słychać.
    Nagrzane hamulce zaczynają stygnąć co powoduje lekkie pukanie (cykanie)
    Sprawdź, czy nie masz bardzo nagrzanych tarcz hamulcowcych. Czym bardziej nagrzane tym bardziej słychać cykanie.

Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 48500 km| Kraków
  • Mam takie same objawy. Aczkolwiek w każdym aucie którym jeździłem po wyłączeniu silnika coś cykało. Stygnięcie np hamulców wydaje się być logicznym wytłumaczeniem.
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY17 | Style | Szary Quarz Metalizowany | 4100km | ŁDZ
  • Ok, dzięki. Mam rozumieć, że to nie ustanie i dopóki nic się nie dzieje to można jeździć
    Rapid LB | 1.2TSI 110KM | MY16/17 | Style | Szary Metalik | 4000km | 8.3 l/100km
  • Żyję z taką samą nadzieją :)
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY17 | Style | Szary Quarz Metalizowany | 4100km | ŁDZ
  • W nowych tsi po rozgrzaniu pyka katalizator, powyżej 5000km powinno być coraz słabiej a ustać po ok 15.000km jak sie dobrze wypali. Jest to normalne zachowanie wydechu w nowych benzynach doładowanych gdzie temp. spalin przekracza 800st. Od wysokiej temp. naprężenia dostają wnętrzności katalizatora po czasie jak sie rozhartuje powinno minąć.
    Skoda Rapid LB/ 1.2tsi chip144KM /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Układ wydechowy "puka/stuka" stygnąc.
    Octavia I | 1,6 BFQ 102KM | MY10 | ?????? | Srebrny | EPI

CIEKAWE DO SAMOCHODU / AKCESORIA:

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@bounty @gross81 @grzesk @jercen

ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?