FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Stukanie po wyłączeniu silnika
  • Witam,
    Od miesiąca jeżdżę Rapidem 1.2 TSI. Przebieg jak na razie 500km. Po wyłączeniu silnika przez jakiś czas słyszę dziwne stukanie. Odgłosy wydaje mi się, że dochodzi z okolicy lewego przedniego koła.
    Co może być przyczyną takiego stukania?
    Z góry wielkie dzięki
    Rapid LB | 1.2TSI 110KM | MY16/17 | Style | Szary Metalik | 25000km | 8.3 l/100km
  • Po wyłączeniu silnika pracuje chłodzenie turbiny, które lekko słychać.
    Nagrzane hamulce zaczynają stygnąć co powoduje lekkie pukanie (cykanie)
    Sprawdź, czy nie masz bardzo nagrzanych tarcz hamulcowcych. Czym bardziej nagrzane tym bardziej słychać cykanie.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Mam takie same objawy. Aczkolwiek w każdym aucie którym jeździłem po wyłączeniu silnika coś cykało. Stygnięcie np hamulców wydaje się być logicznym wytłumaczeniem.
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY17 | Style | Szary Quarz Metalizowany | 60300km | ŁDZ
  • Ok, dzięki. Mam rozumieć, że to nie ustanie i dopóki nic się nie dzieje to można jeździć
    Rapid LB | 1.2TSI 110KM | MY16/17 | Style | Szary Metalik | 25000km | 8.3 l/100km
  • Żyję z taką samą nadzieją :)
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY17 | Style | Szary Quarz Metalizowany | 60300km | ŁDZ
  • W nowych tsi po rozgrzaniu pyka katalizator, powyżej 5000km powinno być coraz słabiej a ustać po ok 15.000km jak sie dobrze wypali. Jest to normalne zachowanie wydechu w nowych benzynach doładowanych gdzie temp. spalin przekracza 800st. Od wysokiej temp. naprężenia dostają wnętrzności katalizatora po czasie jak sie rozhartuje powinno minąć.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Układ wydechowy "puka/stuka" stygnąc.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Odświeżam temat. Rogal198 i diparadoks - minęło Wam? Ja mam nakulane 11 000 km i nadal napier... I to wcale nie coraz słabiej, po dłuższej jeździe jest naprawdę duży hałas. Byłem w serwisie, wzięli na kanał, powiedzieli, że to właśnie katalizator i że każde auto tak ma. Generalnie bzdura, bo w poprzedniej pracy miałem okazję jeździć setką różnych samochodów i jakoś tego nie było. Być może to zmora tych 1.2 TSI... Ciekawe czy w 1.0 to wyeliminowano :)
    Spaceback | 1.2 | 2017 | Ambition | 8000
  • A nie jest tak, że wcześniej nie zwracałeś uwagi na zjawiska występujące w trakcie eksploatacji? Zjawisko "stukania" - stygnięcia elementów samochodu jest oczywiste, występuje tam, gdzie jest spora różnica temperatur. Rapid wcale nie należy do wyjątków. Na forum jest trochę wpisów na temat stygnięcia i jego odgłosów. Takie zjawiska można było obserwować i w dużo starszych pojazdach.
    Pewnie tak jak serwis powiedział, masz sprawny samochód, a po zakończeniu jazdy występują odgłosy związane ze zmniejszaniem naprężeń termicznych poszczególnych elementów. Z czasem natężenie tych odgłosów może maleć. Jedynie co, to niektórzy pogodzili się z tym albo nie zwracają uwagę. A inni zwracają uwagę, przeszkadza im metaliczne stukanie. Jednak większość użytkowników należy do tej pierwszej grupy.    
  • Moj stukał gosno, kolega z aso powiedział ze sie wygrzeje i sie zmniejszy. Zmniejszyli sie a po 20 tys km wogóle nie występuje.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Przeszło mu po podniesieniu mocy .............  :)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Ta :) dostał porządnie temperatury to sie wypalił :)
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • U mnie w sumie nadal coś stuka ale po prostu przestałem się tym przejmować. 20k przejechane. Poza chyba wycierającym się fotelem kierowcy nie mam żadnych problemów.
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY17 | Style | Szary Quarz Metalizowany | 60300km | ŁDZ

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?