FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wiszący przewód
  • Nie drażni wąż ten wiszący przewód raczej rurka pod spodem przy tylnej osi bo sposób zamocowania nie jest za ciekawy.
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 49500km| Pszczółki
  • Płasko przebiegający, łukiem od środka, to dwa symetryczne bowdeny. To nie wiszący przewód, a linki hamulca ręcznego. Wszystkie Rapidy tak maja. TTTM. Lepiej nie zwracać na niego uwagi to i dzień będzie pogodniejszy :)
  • Mój ojciec od razu wytknął to mówiąc, że "uważaj, jakiś przewód Ci zwisa" :-) Przyznam, że budziło to moje obawy i wygląda nietypowo, ale jeśli nie jeździsz po muldach wszystko będzie dobrze :-)
  • ten typ tak ma
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Octavia 1 też tak zawsze miała ....... TTTM
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | 35000 km | DW | Ø 6,8 l/100 km
  • Czy ten przewód można trochę podciągnąć, nie tylko mnie chyba on razi : ), ile kroć podchodzę na parkingu z pewnej odległości. Robił ktoś coś takiego, że go podciągał trochę, albo zgłaszał serwisowi?
    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL
  • Tak ma byc, podciągając skracasz naciag linki i zacisk lekko sie zaciąga- próbowałem z podnośnika, zostawiłem jak jest.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • W Fabii I też tak jest. Swego czasu myślałem że wypadło coś z zaczepu, ale mechanik stwierdził, że wszystko jet ok. Podobnie jest w Rapidzie. Może nawet jest bardziej widoczne z uwagi na jego "zadarty kuper".
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 19000 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 260000 km
  • Denver 13:09

Cześć,
    Na swojego Rapida jeszcze czekam, ale zwrociłem uwagę, że dużo egzemplarzy na ulicach ma wiszące kable od hamulca ręcznego.
    Miałem tak w Puncie I i trochę mnie to wkurzało.
    Czy w nowych rocznikach problem został rozwiązany bo nie zwróciłem uwagi w salonie na to?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Niestety u mnie też wisi . Partactwo konstruktorów. Aż się prosi o coś zaczepić i urwać.
    Rapid SB / 1.0 TSI 110KM DSG / 2018 / Style / beż cappuccino / 2000 km / Piastów
  • Nie ma co narzekać. Na forum nikt nie zgłaszał problemów z linkami hamulca ręcznego, a tym bardziej o zerwaniu czy innym problemie, związanym z ich prowadzeniem i mocowaniem.
    Nie tylko R ma takie prowadzenie linek, ale również sporo innych modeli jak Skody tak i innych marek.
    Przy zwykłej eksploatacji, nie ma obawy o uszkodzenie linek. Podłużny profil samochodu stanowi dobrą osłonę dla linek, inaczej - linki mieszczą się w profilu podłużnym samochodu.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Niby tak ale w nowszych autach dawno tego nie widziałem. Szkoda, bo to wygląda jakby coś już było popsute...
    Rapid LB | 1.0 TSI 110 KM | MY19 | Style | Szary Quartz
  • Też z początku mnie to zaskoczyło a jak wygląda tak wygląda. Najważniejsze, że nie ma z tym problemu.
    Skoda Rapid Spaceback Style / 1.0 TSI, 110KM / MY18 / 2017 / Pakiet Komfort /Pakiet Emotion / Refelktory B-Xenon / felgi Evora 16" / SmartLink / Blue Race Metalic/14160km / Zielona Góra

PONIŻEJ RÓŻNE OFERTY SPONSOROWANE KTÓRE WSPOMAGAJĄ RAPIDKLUB.PL
są to linki afiliacyjne lub reklamy (mamy nadzieję że Wam przydatne, dziękujemy za wsparcie)

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!

Ostatnie wiadomości:

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen

ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?