FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wiszący przewód
  • Nie drażni wąż ten wiszący przewód raczej rurka pod spodem przy tylnej osi bo sposób zamocowania nie jest za ciekawy.
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Płasko przebiegający, łukiem od środka, to dwa symetryczne bowdeny. To nie wiszący przewód, a linki hamulca ręcznego. Wszystkie Rapidy tak maja. TTTM. Lepiej nie zwracać na niego uwagi to i dzień będzie pogodniejszy :)
  • Mój ojciec od razu wytknął to mówiąc, że "uważaj, jakiś przewód Ci zwisa" :-) Przyznam, że budziło to moje obawy i wygląda nietypowo, ale jeśli nie jeździsz po muldach wszystko będzie dobrze :-)
  • ten typ tak ma
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Octavia 1 też tak zawsze miała ....... TTTM
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Czy ten przewód można trochę podciągnąć, nie tylko mnie chyba on razi : ), ile kroć podchodzę na parkingu z pewnej odległości. Robił ktoś coś takiego, że go podciągał trochę, albo zgłaszał serwisowi?
    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL
  • Tak ma byc, podciągając skracasz naciag linki i zacisk lekko sie zaciąga- próbowałem z podnośnika, zostawiłem jak jest.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • W Fabii I też tak jest. Swego czasu myślałem że wypadło coś z zaczepu, ale mechanik stwierdził, że wszystko jet ok. Podobnie jest w Rapidzie. Może nawet jest bardziej widoczne z uwagi na jego "zadarty kuper".
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Denver 13:09

    Cześć,
    Na swojego Rapida jeszcze czekam, ale zwrociłem uwagę, że dużo egzemplarzy na ulicach ma wiszące kable od hamulca ręcznego.
    Miałem tak w Puncie I i trochę mnie to wkurzało.
    Czy w nowych rocznikach problem został rozwiązany bo nie zwróciłem uwagi w salonie na to?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Niestety u mnie też wisi . Partactwo konstruktorów. Aż się prosi o coś zaczepić i urwać.
    Rapid SB / 1.0 TSI 110KM DSG / 2018 / Style / beż cappuccino / 15000 km / Piastów
  • Nie ma co narzekać. Na forum nikt nie zgłaszał problemów z linkami hamulca ręcznego, a tym bardziej o zerwaniu czy innym problemie, związanym z ich prowadzeniem i mocowaniem.
    Nie tylko R ma takie prowadzenie linek, ale również sporo innych modeli jak Skody tak i innych marek.
    Przy zwykłej eksploatacji, nie ma obawy o uszkodzenie linek. Podłużny profil samochodu stanowi dobrą osłonę dla linek, inaczej - linki mieszczą się w profilu podłużnym samochodu.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Niby tak ale w nowszych autach dawno tego nie widziałem. Szkoda, bo to wygląda jakby coś już było popsute...
    Rapid LB | 1.0 TSI 110 KM | MY19 | Style | Szary Quartz
  • Też z początku mnie to zaskoczyło a jak wygląda tak wygląda. Najważniejsze, że nie ma z tym problemu.
    Skoda Rapid Spaceback Style / 1.0 TSI, 110KM / MY18 / 2017 / Pakiet Komfort /Pakiet Emotion / Refelktory B-Xenon / felgi Evora 16" / SmartLink / Blue Race Metalic/40000km / Zielona Góra
  • Ten typ tak ma.
    Rapid LB/1.2 TSI 110KM/Ambiton/Blue Race/44 000 km
  • Kolejny drobiazg w stylu TTTM. U mnie (nie wiedząc
    wcześniej): postawiłem auto pod domem, wychodzę z garażu podziemnego i widzę „spód”,
    od razu miałem swoiste WTF i potem macałem i oglądałem co to jest. Ok, zaczepy są,
    z obu stron jest tak samo, ale pomyślałem że to i tak jakieś dziwne. Z pomocą
    ponownie przyszło forum. Odkopując: jako nowego użytkownika Rapida mnie też to
    martwiło :)


    ech.jpg
    1366 x 463 - 162K
    Rapid SB | 1.2 TSI 90KM CJZC S&S MANUAL @ LM Top Tec 4200 5W-30 | MY16 | Ambition | Srebrny | 82000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?