FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Jaki kolor najlpeszy dla Rapida?
  • Czy ktoś ma Rapida w kolorze szary metal metalizowany? Jak ten kolor w praktyce się sprawuje?
    Rapid LB | 1.2 TSI 85KM | MY15 | Ambition MAX | Szary Metal Metalizowany | 13000km | Białystok
  • Beż cappucino rewelacja, myję co tydzień a że brudny to trzeba się przyjrzeć z bliska
  • Najlepszy jest ten, który Tobie się podoba :)
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Adi1979 mam szary metalik wygląda normalnie nie mam z nim problemu nie widać brudu
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Witam, czekam na swojego rapida w kolorze black magic. W związku z tym mam pytanie: czy dla wszystkich kolorów światła przednie są jednakowe? Oglądając fotki mam wrażenie ze dla jaśniejszych lakierów światła mają przyciemnione lustra. Czy to norma czy tylko moje wrażenie?
  • Chyba raczej Twoje wrażenie, ja mam jasny kolor (beż cappucino) i nie zauważyłem żeby były przyciemnione
  • Ok. Dzięki
  • Zastanawiam sie nad białym kolorem tym niemetalizowanym, nie mialem niestety okazji widziec go na zywo w zwiazku z tym pytanie do was jak on sie prezentuje w tym kolorze, jak z połyskiem, czy rzuca sie w oko? Osoby ktore posiadaja takiego Rapida - jestescie zadowoleni, ale tak obiektywnie? ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Biały pasuje do rapida w szczególności w wersji Spaceback style plus oraz w wersji Liftback z czarnymi felgami i z czarnym dachem... obie rzucają się w oko ;-)
    ps. skieruj pytanie do kolegi pele, on ma białego rapida...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Nie lubie czarnych felg, troche to wyglada jak wiejski tuning jak dla mnie, ale zastanawia mnie czarny dach, czy jest mozliwosc wyjazdu z salonu juz z takim dachem? Nie mam tu na mysli panoramicznego
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • gross81 napisałem do Ciebie na priv (nie chciałem reklamować innego forum)... znajdziesz tam odpowiedzi na Twoje pytania, np. odnośnie czarnego dachu
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Witam moim zdaniem to cappuccino z przyciemnianymi szybami bardzo dobrze się prezentuję
  • gross pewnie sprawa nieaktualna, ale w kwestii dachu to salon ci może wszystko obiecać (szczególnie przed zakupem), wszystko zrobić (jw.), ale nie za wszystko oni zapłacą w ramach ceny. U mnie okleili dach na czarno, ale ja płaciłem (ok 450zł). Na mieście można taniej, ale zależało mi na czasie, a tak to w czasie przygotowywania samochodu do sprzedaży firma zdjęła wymiary i na laserze wycięła folię, potem rachu-ciachu, noc schnięcia i odebrałem samochód custom. Na wiosnę powiem jak się trzyma, ale jak zacznie np. złazić, lub się odbarwiać, to mam fakturę i będę ich ścigać...
    Zdjęcia mojego są w galerii, tam też była dyskusja o dachu...

    Z innych kolorów to ładny jest metalizowany błękit Denim, ale moim zdaniem musi być na 17 alu... Zresztą dopiero od 16" samochód przestaje wyglądać jak furmanka (no offense, taki mam odczucie). Rapid wyjątkowo koślawo wygląda na małych felgach...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • @halif postanowilem zobaczyc najpierw czy podoba mi sie z bialym dachem a wtedy ew zrobie ten dach ale juz bez salonu. Co do felg 15 to mam identyczne zdanie, nawet zimowki tez na 16 planuje bo raczej nie moglbym patrzec na auto przez zime :-) 17 super ale obawiam sie mojej jazdy po tych licznych dziurach w drogach które najczęściej będę przemierzal
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Witam wszystkich na naszym forum i postanowiłem zajrzeć na stronę czeską,jak tam u nich wygląda sprawa zakupu SKODY RAPID i byłem zaskoczony szeroką paletą lakierów metalizowanych,jakie możemy sobie wybrać zakupując ten samochód.
    Zastanawiam się,dlaczego u nas nie mamy takiej możliwości wyboru z tak bogatego asortymentu palety barw,czyżby czeski producent uważał,że tylko w Czeskiej Republice może być tak różnorodność samochodów RAPID pod względem estetyki ?
    Uważam,że jest to nie w porządku,oferta całej palety kolorów lakierów metalizowanych powinna być dostępna również dla krajów ościennych,gdzie są sprzedawane ich samochody,przecież jest to ich wizytówka koncernu na cały świat.
    Napiszcie co wy o tym sadzicie,a poniżej dla porównania zamieszczam link do strony polskiej i czeskiej.
    Pozdrawiam !!!
    http://cc-cloud.skoda-auto.com/POL/POL/pl-pl/NH3/65115#!cc-instance=POL&cc-salesprogram=POL&cc-cultu...

    http://cc-cloud.skoda-auto.com/cze/cze/cs-cz/NH3/65115#!cc-instance=CZE&cc-salesprogram=CZE&cc-cultu...


    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Z podanych przez Ciebie linków wynika, że kolory podstawowe jak i metalizowane są w takiej samej gamie po obu stronach granicy.
    Za dodatkową, wyższą opłatą niż za lakier metalizowany, w Czechach jest dostępna dalsza gama kolorów.
    O dziwo - zaraz obok na zakładce "Koła" polski importer oferuje większą gamę kół aluminiowych niż w Czechach. 
    Może więc nie tak do końca jesteśmy poszkodowani?
    Może jak by poszperac jeszcze dalej, to znajdziemy następne różnice?
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @andrew61k Trochę się zgadza z tym co piszesz ale nie do końca :-). Podstawowa paleta barw jak pewnie zauważyłeś w załączonych przez siebie linkach jest identyczna. Dla wszystkich krajów będzie raczej taka sama.
    Co do tych dodatkowych to jak zaczniesz konfigurować to z tego co pamiętam jak kiedyś konfigurowalem, to pojawiał się jakiś dodatkowy komunikat, więc też nie są one od tak dostępne.
    Swego czasu taj samo jak Ciebie, też mnie ten temat zaciekawił i w okresie jak przygotowywałam się do tematu wyboru swojej konfiguracji auta i złożenia zamówienia w dwóch różnych salonach zapytałem o te dodatkowe kolory na czeskiej stronie. Okazuje się, że u nas oficjalnie ich nie ma ale mamy możliwość zamówienia auta w jednym z nich.
    Był tylko jeden warunek (tak twierdzili sprzedawcy), że musi się uzbierać pewna ilość samochodów (5 czy 10 sztuk) w danym kolorze na konkretny kraj aby zrealizowali zamówienie. Problem był w tym, że na takie zamówienie nie czekało się 2 - 3 miesiące tylko wyraźnie dłużej.
    Po zadaniu kolejnego pytania czy nie mogą tą dodatkową paletę udostępnić dla wszystkich jako standard i wtedy znalazło by się więcej chętnych niż te 5 osób bo czasem ta podstawowa paleta jest taka, że bierze się to co popularne lub najbardziej pasuje a nie to co tak by naprawdę się chciało to dostałem tylko odpowiedź, że taka polityka firmy.

    Sam przyznam, że w obecnej palecie barw dla Rapida, ja za dużego wyboru nie miałem. Jeśli chodzi o LB to właściwie zastanawiałem się między Błękit Denim i Niebieski Race. Padło na ten pierwszy bo od początku mi się spodobał (ale nie na SB) i jeździ go mniej niż wersja Race, który od momentu jak wszedł do podstawowej palety dla prawie każdego z modeli to jest pełno na ulicach (w każdym razie w moim rejonie).

    Mówiąc o kolorach to poza moim bardzo podoba mi się ten czerwony metalic, którym malowane są najnowsze Renault Clio. Piękna, żywa, metaliczna czerwień. Ciekawe jakby w niej wyglądał Rapid. SB pewnie świetne, trochę obawiałbym się LB ale chyba też by było dobrze bo zwykły czerwony nie przeszkadza na tej karoserii :-)

    @jercen różnic jest więcej. W innym wątku pisaliśmy i wspomniałem, że np. nasze konfiguracje aut są bogatsze niż w Czechach. Porównując Rapida czy O3 w tych samych odmianach okaże się, że my mamy więcej. Bardzo widoczny przykład bo ten akurat dobrze pamiętam.
    O3 Active, u nas dostaniesz w podstawie klimatyzacje, eletrycznie sterowane i podgrzewane lusterka i lekko przyciemnione (zielonkawe jak w większości aut) szyby a w Czechach tych elementów brak a szyby są bezbarwne. W Rapidzie w Active to chyba radia nawet nie ma u nich a auto wyjeżdża na felgach 14 cali, które u nas niedostępne przy nowym aucie.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • jak ja zamawiałem swoja strzałe pytałem sie o te niestandardowe kolory (interesował mnie braz magnetic ktory jest w ofercie np superba) - handlowiec powiedzial mi ze: trzeba zamowic minimum 2 takie auta, kosztuje to chyba 3,5tys od sztuki i czeka sie minimum 6 miesiecy ( w zaleznosci jak szybko znajdzie sie te 5 sztuk do malowania w tym kolorze)
    ale moze byc roznie bo oni czasami gadaja co im slina na jezyk przyniesie :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Moim zdaniem czerwony jest the best :)
  • Czerwone są dwa. Czerwień Corrida i i Czerwień Rio. O którym @kinis piszesz?
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?