FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Pakiet TV Canal+ Entry+

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana radia na dotykowe z opcją bluetooth
  • witam!
    Chciałbym zmienić w swoim rapidzie spaceback z 12.2013 radio na te montowane w młodszych rocznikach.
    Obecnie mam swinga, a zależy mi na radiu z dotykowym ekranem oraz opcją bluetooth.
    Czy orientuje się ktoś jakie radia pasują do rapida ( kod produktu, czy może to być np radio od fabii III czy octavii III)
    Czy sama instalacja radia odbywa się na zasadzie plag and play - radio samo zczyta dane pojazdu, jego status, będzie prawidłowo wyświetlać odległości od przeszkody przy parkowaniu, a sama opcja bluetooth nie potrzebuje dodatkowego modułu?
    z góry dziękuję za odpowiedzi :)  
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY14| Srebrny | 60000km | Bydgoszcz
  • Jak chcesz wymienić na firmowy sprzęt montowany w Skodzie lub VW, to po zamontowaniu trzeba dokodować przez podłączenie kompa nowego sprzętu.
    Jak nie zależy Tobie na oryginalnych radiach, to z Bluetooth, GPS i kamerą masz ich trochę, ceny zaczynają się od ok. 500 zł. W tym układzie masz sprzęt nie wiązany na elektronikę samochodu, a masz te funkcje, o których pisałeś.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • zależy mi na oryginalnym radiu skody, dotykowy swing lub bolero.
    Orientujesz się jaki może być koszt instalacji takiego radia wraz z programowaniem?
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY14| Srebrny | 60000km | Bydgoszcz
  • To raczej już ASO. Jak zakupisz u nich sprzęt, możesz negocjować zniżkę na montaż z mocowaniem.
    Samo przełożenie to kilka minut pracy, pozostaje kwestia dopasowania radia do kompa.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Myślałem o zakupie radia na którymś z portali ogłoszeniowych (cena nowego w ASO pewnie zabija) i umówić się w ASO na sam montaż tylko kompletnie nie wiem jakiego rzędu mogą to być kwoty. Przede wszystkim zależy mi na opcji bluetooth i uznałem, że może lepiej już wymienić radio niż dokładać dodatkowe akcesoria, które nigdy nie wyglądają dobrze.
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY14| Srebrny | 60000km | Bydgoszcz
  • Jak radio oryginalne to do tego potrzena wiazka do mikrofonu w panelu oswietlenia w podsufitce. Jak kupisz radio na internecie i pojedziesz do aso je kodowac jak wyjdzie ze radio pochodzi z kradziezy z auta to pozegnasz sie z radiem i mozesz miec zarzuty za paserstwo nieumyslne. Obligatoryjnie w aso sprawdza auto online po numerze. Wszystkie auta grupy vag kradzione w europie sa zglaszane w bazie grupy vag i wszystkie ich podzespolu gdzie sa ich numery indywidualne. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Nie planuję kupić radia pochodzącego z kradzieży :) Zawsze przed zakupem mogę poprosić sprzedawcę o nr radia żeby sprawdzić je w ASO, dobrze rozumiem?
    Nikt nie napisał jak wyglądają koszty takiego montażu, a może ktoś wie ile kosztuje takie nowe radio  w ASO? 
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY14| Srebrny | 60000km | Bydgoszcz
  • @Kamas, pierwsza sprawa, że w Twoim roczniku nie zamontujesz radia od F3, O3, czy Rapida od modelu MY16 wzwyż. Może inaczej, może i da się to zrobić ale ja o tym nie słyszałem a i koszty mogą być kosmiczne bo Twój czy mój Rapid różni się bardzo elektrycznie (wiązki, komputer itp.) od wcześniej wspomnianych aut.

    Aby nie było, że w takim razie jest pozamiatane a chcesz mieć radio oryginalne i na wzór tych z młodszych roczników to jest taka możliwość :). Niestety może nie być tania ale do przełknięcia jak się trochę odłoży w skarpetce a i możesz mieć poza BT jeszcze nawigację, mirrorlink czy smartlink a nawet DAB+. Jest jeden warunek. Musisz szukać radia z Yeti po ostatniej modernizacji w 2015 roku jak dobrze pamiętam. Nie wiem też czy Superb 2 FL w ostatnich rocznikach tez nie miał nowszych multimediów. Ale Yeti napewno. Wtedy praktycznie wypinasz swojego Swinga i przypinasz nowe poprzez jedną przelotkę. Warunek jeszcze taki, że radio musi być wcześniej trochę zmodyfikowane a konkretnie musi być ściągnięta kontrola komponentu. Na internetach ludzie montują te stacje do O2 FL, F2 FL to i w Rapidach do MY15 włącznie powinno pasować, gdyż te auta mają takiego samego Swinga jak my i im działa i pięknie się prezentuje jak młodszych rocznikach. Nie wiem ile może kosztować Bolero z BT ale Amundseny (albo Columbusy bo nie pamietam) w wersji z najnowszymi mapami, BT, smartlink, mirrorlink, DAB+ to koszt okolo 3 tys. zł. Więc Bolero powinno być tańsze.
    Taka stacja od ostatnich Yeti bez problemu współpracuje z czujnikami z tyłu, z kierownicą czy wyświetlaczem maxi-dot a nawet z kamerą cofania. Jedynie efektem ubocznym podczas cofania jest wizerunek samochodu na wyswietlaczu radia. Będzie to Yeti a nie Rapid czy inne auto, w którym zostało zamontowane ;-)

    Ewentualnie możesz zamontować takiego Amundsena jaki był w Rapidach do MY15 czy większą stacje Columbus RNS510 z innych starszych modeli Skody. Wtedy bedzie ciut taniej ale na wyswietlaczu nie będzie tak wyglądało jak w nowych modelach.

    Tu masz przykład takiej stacji z Yeti najnowszego za 1500 zł:
    http://allegro.pl/nawigacja-skoda-yeti-3-rapid-mib-bluetooth-dab-sd-i6903300324.html

    Cena niska ale chyba nie ma zdjętej blolady.
    A poniżej wersje za 3500 zł, praktycznie gotowe do montażu:

    http://allegro.pl/nawigacja-mib-pq-skoda-yeti-5l0035680b-free-full-i6706049265.html#thumb/3

    http://allegro.pl/nawigacja-mib-skoda-yeti-rapid-5l0035680c-free-dab-i6719755713.html#thumb/3

    http://allegro.pl/nawigacja-mib-skoda-yeti-rapid-5l0035680a-free-dab-i6719744585.html#thumb/1
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Nowe radio Bolero bez nawigacji w ASO 3500zł.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Dziękuję za odpowiedzi. Chyba jednak będę musiał rozejrzeć się za jakimś dobrym i estetycznym zestawem bluetooth :) 3500zł + montaż to trochę duża inwestycja. Tym bardziej, że sam pomysł powstał tylko dlatego, że brakuje mi funkcji bluetooth w samochodzie :) Myślałem, że łączny koszt takiej operacji to około 1500zł i ta kwota byłaby rozsądna

    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY14| Srebrny | 60000km | Bydgoszcz
  • Jeżeli brakuje Ci tylko funkcji bluetooth to polecam zestaw PARROT-a ja tak zrobiłem ;) strumieniowo możesz puszczać muzykę, zestaw głośnomówiący itp., ceny od 350 zł w górę.
    Rapid SB| 1.2 105 KM | MY14 | Ambition Komfort | Grafitowy | 36000km| Opolskie
  • @kamas a skąd ty w ogóle jesteś ? Jeśli to nie tajemnica.....
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @yunior81 żadna tajemnica :) jestem z Bydgoszczy 
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY14| Srebrny | 60000km | Bydgoszcz
  • A jakie to radio dotykowe za 500zł bo nie mogę go namierzyć co polecicie?
  • Witam ponownie,
    Odkopie jeszcze raz temat. Powrocila chec wymiany radia  na to z nowszych rocznikow.
    Rozmawialem z zaprzyjaznionym serwisem i dostalem infomacje, ze poradza sobie z modyfikacja wiazki elektrycznej. Wszystkie dane beda wyswietlane w radiu itp Podobno nie jest to az tak skomplikowane.
    Mam tylko jedno zasadnicze pytanie. Czy ksztalty i wymiary radia z nowszych rocznikow ( mam na mysli dokladny model 5JA 035 871A) oraz punkty mocowan sa identyczne jak w przypadku radia swing ze starszych rocznikow? Auto z 11.2013 model na rok 2014, a nowe radio z 2017 roku.

    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY14| Srebrny | 60000km | Bydgoszcz
  • nie lepiej kupić jakieś radio z YETI?

    nie musisz wtedy wymieniać ramki.

    a tak naprawdę to RCD330G wymienisz sobie nawet sam.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Z Yeti jest ten problem ze wizualizacja parktronica bedzie od innego auta. Zalezy mi bardziej na informacji czy te radia sa identyczne gabarytowo?
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY14| Srebrny | 60000km | Bydgoszcz
  • ja posiadam dokładnie taki mod

    mam toledo a radio z alhambry. faktycznie wizualizacje samochodu mam alhambre z tyłu... ale wiesz co. to nie przeszkadza nic a nic.
    żona się nie kapnęła nawet puki jej o tym nie powiedziałem.

    jak cofasz to patrzysz na kreski a nie na to jaka jest piękna grafika samochodu. która i tak wyświetla się tylko przez chwilę jak cofasz.
    uwierz mi, to szczegół.

    radio z yeti do rapida MY14 jest takie samo gabarytowo.

    radio z rapida MY14 i MY17 raczej nie.
    zmiany były spore.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • a mozna w tym radiu wgrywac loga stacji radiowych i dziala ze sterowaniem z kierownicy? Moze podeslesz jakies foto?
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY14| Srebrny | 60000km | Bydgoszcz
  • u mnie - można wgrywać loga stacji i działa mi pełne sterowanie z kierownicy. komunikacja z maxi dotem.

    ale też i moje radio kosztowało sporo. mam navi, android auto, mirrorlink, usb, odblokowane sterowanie głosem, bluetooth z 2 telefonami aktywnymi, czujnik zbliżeniowy, do tego DAB+ (tyle, że nie robiłem anteny). z tego co wiem, tyle że auto mi tego nie obsługuje to jest też rozpoznawanie znaków drogowych

    także to jeszcze zależy jakie radio kupisz

    foto - nie wiem czego fotki konkretnie chcesz. miej na uwadze, że moje radio jest z alhambry. nie zrobię ci fotki z yeti.
    w mojej ocenie to te same radia, różniące się podświetlaniem przycisków (seat - czerwony, skoda - zielony) i oprogramowaniem.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • ogolne foto jak to radio sie wkomponowalo. Moze faktycznie poszukam czegos od yeti
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY14| Srebrny | 60000km | Bydgoszcz

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?