FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana radia na dotykowe z opcją bluetooth
  • witam!
    Chciałbym zmienić w swoim rapidzie spaceback z 12.2013 radio na te montowane w młodszych rocznikach.
    Obecnie mam swinga, a zależy mi na radiu z dotykowym ekranem oraz opcją bluetooth.
    Czy orientuje się ktoś jakie radia pasują do rapida ( kod produktu, czy może to być np radio od fabii III czy octavii III)
    Czy sama instalacja radia odbywa się na zasadzie plag and play - radio samo zczyta dane pojazdu, jego status, będzie prawidłowo wyświetlać odległości od przeszkody przy parkowaniu, a sama opcja bluetooth nie potrzebuje dodatkowego modułu?
    z góry dziękuję za odpowiedzi :)  
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY14| Srebrny | 60000km | Bydgoszcz
  • Jak chcesz wymienić na firmowy sprzęt montowany w Skodzie lub VW, to po zamontowaniu trzeba dokodować przez podłączenie kompa nowego sprzętu.
    Jak nie zależy Tobie na oryginalnych radiach, to z Bluetooth, GPS i kamerą masz ich trochę, ceny zaczynają się od ok. 500 zł. W tym układzie masz sprzęt nie wiązany na elektronikę samochodu, a masz te funkcje, o których pisałeś.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • zależy mi na oryginalnym radiu skody, dotykowy swing lub bolero.
    Orientujesz się jaki może być koszt instalacji takiego radia wraz z programowaniem?
  • To raczej już ASO. Jak zakupisz u nich sprzęt, możesz negocjować zniżkę na montaż z mocowaniem.
    Samo przełożenie to kilka minut pracy, pozostaje kwestia dopasowania radia do kompa.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Myślałem o zakupie radia na którymś z portali ogłoszeniowych (cena nowego w ASO pewnie zabija) i umówić się w ASO na sam montaż tylko kompletnie nie wiem jakiego rzędu mogą to być kwoty. Przede wszystkim zależy mi na opcji bluetooth i uznałem, że może lepiej już wymienić radio niż dokładać dodatkowe akcesoria, które nigdy nie wyglądają dobrze.
  • Jak radio oryginalne to do tego potrzena wiazka do mikrofonu w panelu oswietlenia w podsufitce. Jak kupisz radio na internecie i pojedziesz do aso je kodowac jak wyjdzie ze radio pochodzi z kradziezy z auta to pozegnasz sie z radiem i mozesz miec zarzuty za paserstwo nieumyslne. Obligatoryjnie w aso sprawdza auto online po numerze. Wszystkie auta grupy vag kradzione w europie sa zglaszane w bazie grupy vag i wszystkie ich podzespolu gdzie sa ich numery indywidualne. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Nie planuję kupić radia pochodzącego z kradzieży :) Zawsze przed zakupem mogę poprosić sprzedawcę o nr radia żeby sprawdzić je w ASO, dobrze rozumiem?
    Nikt nie napisał jak wyglądają koszty takiego montażu, a może ktoś wie ile kosztuje takie nowe radio  w ASO? 
  • @Kamas, pierwsza sprawa, że w Twoim roczniku nie zamontujesz radia od F3, O3, czy Rapida od modelu MY16 wzwyż. Może inaczej, może i da się to zrobić ale ja o tym nie słyszałem a i koszty mogą być kosmiczne bo Twój czy mój Rapid różni się bardzo elektrycznie (wiązki, komputer itp.) od wcześniej wspomnianych aut.

Aby nie było, że w takim razie jest pozamiatane a chcesz mieć radio oryginalne i na wzór tych z młodszych roczników to jest taka możliwość :). Niestety może nie być tania ale do przełknięcia jak się trochę odłoży w skarpetce a i możesz mieć poza BT jeszcze nawigację, mirrorlink czy smartlink a nawet DAB+. Jest jeden warunek. Musisz szukać radia z Yeti po ostatniej modernizacji w 2015 roku jak dobrze pamiętam. Nie wiem też czy Superb 2 FL w ostatnich rocznikach tez nie miał nowszych multimediów. Ale Yeti napewno. Wtedy praktycznie wypinasz swojego Swinga i przypinasz nowe poprzez jedną przelotkę. Warunek jeszcze taki, że radio musi być wcześniej trochę zmodyfikowane a konkretnie musi być ściągnięta kontrola komponentu. Na internetach ludzie montują te stacje do O2 FL, F2 FL to i w Rapidach do MY15 włącznie powinno pasować, gdyż te auta mają takiego samego Swinga jak my i im działa i pięknie się prezentuje jak młodszych rocznikach. Nie wiem ile może kosztować Bolero z BT ale Amundseny (albo Columbusy bo nie pamietam) w wersji z najnowszymi mapami, BT, smartlink, mirrorlink, DAB+ to koszt okolo 3 tys. zł. Więc Bolero powinno być tańsze.
    Taka stacja od ostatnich Yeti bez problemu współpracuje z czujnikami z tyłu, z kierownicą czy wyświetlaczem maxi-dot a nawet z kamerą cofania. Jedynie efektem ubocznym podczas cofania jest wizerunek samochodu na wyswietlaczu radia. Będzie to Yeti a nie Rapid czy inne auto, w którym zostało zamontowane ;-)

Ewentualnie możesz zamontować takiego Amundsena jaki był w Rapidach do MY15 czy większą stacje Columbus RNS510 z innych starszych modeli Skody. Wtedy bedzie ciut taniej ale na wyswietlaczu nie będzie tak wyglądało jak w nowych modelach.

Tu masz przykład takiej stacji z Yeti najnowszego za 1500 zł:
    http://allegro.pl/nawigacja-skoda-yeti-3-rapid-mib-bluetooth-dab-sd-i6903300324.html

Cena niska ale chyba nie ma zdjętej blolady.
    A poniżej wersje za 3500 zł, praktycznie gotowe do montażu:

http://allegro.pl/nawigacja-mib-pq-skoda-yeti-5l0035680b-free-full-i6706049265.html#thumb/3

http://allegro.pl/nawigacja-mib-skoda-yeti-rapid-5l0035680c-free-dab-i6719755713.html#thumb/3

http://allegro.pl/nawigacja-mib-skoda-yeti-rapid-5l0035680a-free-dab-i6719744585.html#thumb/1
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Nowe radio Bolero bez nawigacji w ASO 3500zł.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Dziękuję za odpowiedzi. Chyba jednak będę musiał rozejrzeć się za jakimś dobrym i estetycznym zestawem bluetooth :) 3500zł + montaż to trochę duża inwestycja. Tym bardziej, że sam pomysł powstał tylko dlatego, że brakuje mi funkcji bluetooth w samochodzie :) Myślałem, że łączny koszt takiej operacji to około 1500zł i ta kwota byłaby rozsądna

• Jeżeli brakuje Ci tylko funkcji bluetooth to polecam zestaw PARROT-a ja tak zrobiłem ;) strumieniowo możesz puszczać muzykę, zestaw głośnomówiący itp., ceny od 350 zł w górę.
    Rapid SB| 1.2 105 KM | MY14 | Ambition Komfort | Grafitowy | 36000km| Opolskie
  • @kamas a skąd ty w ogóle jesteś ? Jeśli to nie tajemnica.....
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @yunior81 żadna tajemnica :) jestem z Bydgoszczy 
  • A jakie to radio dotykowe za 500zł bo nie mogę go namierzyć co polecicie?
  • Witam ponownie,
    Odkopie jeszcze raz temat. Powrocila chec wymiany radia  na to z nowszych rocznikow.
    Rozmawialem z zaprzyjaznionym serwisem i dostalem infomacje, ze poradza sobie z modyfikacja wiazki elektrycznej. Wszystkie dane beda wyswietlane w radiu itp Podobno nie jest to az tak skomplikowane.
    Mam tylko jedno zasadnicze pytanie. Czy ksztalty i wymiary radia z nowszych rocznikow ( mam na mysli dokladny model 5JA 035 871A) oraz punkty mocowan sa identyczne jak w przypadku radia swing ze starszych rocznikow? Auto z 11.2013 model na rok 2014, a nowe radio z 2017 roku.

• nie lepiej kupić jakieś radio z YETI?

nie musisz wtedy wymieniać ramki.

a tak naprawdę to RCD330G wymienisz sobie nawet sam.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Z Yeti jest ten problem ze wizualizacja parktronica bedzie od innego auta. Zalezy mi bardziej na informacji czy te radia sa identyczne gabarytowo?
  • ja posiadam dokładnie taki mod

mam toledo a radio z alhambry. faktycznie wizualizacje samochodu mam alhambre z tyłu... ale wiesz co. to nie przeszkadza nic a nic.
    żona się nie kapnęła nawet puki jej o tym nie powiedziałem.

jak cofasz to patrzysz na kreski a nie na to jaka jest piękna grafika samochodu. która i tak wyświetla się tylko przez chwilę jak cofasz.
    uwierz mi, to szczegół.

radio z yeti do rapida MY14 jest takie samo gabarytowo.

radio z rapida MY14 i MY17 raczej nie.
    zmiany były spore.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • a mozna w tym radiu wgrywac loga stacji radiowych i dziala ze sterowaniem z kierownicy? Moze podeslesz jakies foto?
  • u mnie - można wgrywać loga stacji i działa mi pełne sterowanie z kierownicy. komunikacja z maxi dotem.

ale też i moje radio kosztowało sporo. mam navi, android auto, mirrorlink, usb, odblokowane sterowanie głosem, bluetooth z 2 telefonami aktywnymi, czujnik zbliżeniowy, do tego DAB+ (tyle, że nie robiłem anteny). z tego co wiem, tyle że auto mi tego nie obsługuje to jest też rozpoznawanie znaków drogowych

także to jeszcze zależy jakie radio kupisz

foto - nie wiem czego fotki konkretnie chcesz. miej na uwadze, że moje radio jest z alhambry. nie zrobię ci fotki z yeti.
    w mojej ocenie to te same radia, różniące się podświetlaniem przycisków (seat - czerwony, skoda - zielony) i oprogramowaniem.
  • ogolne foto jak to radio sie wkomponowalo. Moze faktycznie poszukam czegos od yeti

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Dzięki Tobie forum będzie funkcjonowało nadal!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen

ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?
https://www.compero.pl