FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana radia na dotykowe z opcją bluetooth
  • zrobię ci po robocie
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • dziekuje juz teraz, a ja zabieram sie za poszukiwanie odpowiedniego radia :) 
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY14| Srebrny | 60000km | Bydgoszcz



  • 20181004_150454.jpg
    5312 x 2988 - 938K
    20181004_150523.jpg
    5312 x 2988 - 510K
    20181004_150532.jpg
    5312 x 2988 - 659K
    20181004_151148.jpg
    5312 x 2988 - 762K
    20181004_151208.jpg
    5312 x 2988 - 522K
    20181004_150444.jpg
    5312 x 2988 - 2M
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Super to wyglada. Teraz mni zmobilizowales i musze znalezc takie samo radio jesli faktycznie wszystko dziala na zasadzie plug&play, lacznie z komunikatami navi miedzy zegarami. Moze zdradzisz zrodlo gdzie kupiles radio? Zawsze warto kupic z pewnych rak. I jaki to dokladny model? Jesli chodzi o parktronica ta faktycznie zupelnie nie widac ze to alhambra a nie toledo :) 
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY14| Srebrny | 60000km | Bydgoszcz
  • tzn.
    roboty trochę jest. plug&play to działa tylko montażowo chociaż też nie do końca.

    problemów jest kilka.
    kodować VCDS trzeba, co oczywiste.

    jeśli nie miałeś wcześniej bluetooth to nie masz też mikrofonu. trzeba dokupić wiązkę i dołożyć w podsufitkę.

    jeśli nie miałeś USB to trzeba je dokupić. Jeśli miałeś media in to trzeba wymienić wtyczkę USB.

    no i w ostateczności radio musi mieć patcha sprzętowego, bo te radia mają ochronę komponentu.



    tutaj link z tematu który założyłem po zmianie radia

    jak znajdziesz tego człowieka, to on ci zrobi wszystko na cacy.

    jeśli jesteś zainteresowany to zapytam go czy podać ci numer telefonu.

    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Zawsze mozna porozmawiac wiec chetnie. Pytanie tylko skad jest ta osob i najpierw musze znalezc takie radio,chyba ze On ma do nich dostep?
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY14| Srebrny | 60000km | Bydgoszcz
  • Pewnie będzie coś miał.
    Warszawa.

    Ja jechałem ze śląska ;]
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Chetnie porozmawiam
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY14| Srebrny | 60000km | Bydgoszcz
  • Witajcie,
    Minęło już trochę czasu od mojego ostatniego wpisu ale i dużo się wydarzyło w tym temacie.
    W moim rapidzie jest obecnie topowa wersja nawigacji Amundsen i była to najlepsza decyzja jaką mogłem podjąć w kwestii wymiany radia!
    Zdecydowałem się na to aby modyfikacji dokonał znany warszawski specjalista w tej dziedzinie :) Muszę przyznać, że to profesjonalista i specjalista w każdym calu. Bardzo dobry kontakt, pełne wsparcie oraz doradztwo. Z czystym sumieniem mogę polecić każdemu! 
    Co do samego amundsena to jestem zachwycony. Oprócz tego, że auto zyskało wiele wizulanie ( wcześniej  miałem swinga z CD) to ma mnóstwo praktycznych funkcji, które są warte każdej złotówki wydanej na tą modyfikację. Pomijając podstawy jak połączenia bluetooth, możliwość pełnej obsługi głosowej, korzystanie z onlinowej nawigacji google maps słuchając w tle ulubionej playlisty  ze spotify dzięki carplay lub android auto jest bezcenna! :) 
    Jeśli ktoś z Was zastanawiał się nad podobną zmianą w swoim aucie to gorąco polecam!
    Teraz idąc za ciosem, postanowiłem dołożyć do zestawu kamerkę cofania :) 

    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY14| Srebrny | 60000km | Bydgoszcz
  • Kamas 
    Podrzuć zdjęcia 
    Toledo LB I 1.4 TSI 122KM I 58000km I Cerkiewnik
  • Kamasutra to chyba lekka nadinterpretacja, wystarczy Kamas :)
    Planuje zrobic kilka fotek, problem w tym, ze to autko zony i jak nim wraca jest juz ciemno, a zdjecia robione na hali garazowej rowniez nie sa zadowalajacej jakosci. Moze w weekend cos przygotuje.
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY14| Srebrny | 60000km | Bydgoszcz
  • Sorka
    Ja Swoje Słownik swoje
    Toledo LB I 1.4 TSI 122KM I 58000km I Cerkiewnik
  • Nic sie nie stalo :) Postaram sie w weekend zrobic kilka zdjec 
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY14| Srebrny | 60000km | Bydgoszcz
  • Zgodnie z obietnicą wysyłam kilka zdjęć :) 
    1.jpg
    1210 x 588 - 294K
    2.jpg
    1210 x 588 - 239K
    3.jpg
    1210 x 588 - 308K
    4.jpg
    1210 x 588 - 245K
    5.jpg
    1210 x 588 - 294K
    6.jpg
    1210 x 588 - 252K
    7.jpg
    1210 x 588 - 212K
    8.jpg
    1210 x 588 - 159K
    9.jpg
    1210 x 588 - 102K
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY14| Srebrny | 60000km | Bydgoszcz
  • apki po mirrorlinku zczytują ci jakieś dane z samochodu? w sensie diagnostyczne etc?

    co masz jeszcze w tym radiu z poziomu menu.



    ogólnie podobne do mnie. zastanawiam się na ile ile softwarowo się różni.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Kamas a jaki wyszedł Cię całkowity koszt ?
    SB| 1.2 TSI | 2015 | Ambition Max | Beż Cappucino | 29000 | DWL
  • Mysle, ze najlepiej nt kosztow kontaktowac sie w prywatnej wiadomosci. Napisz na priv a odpowiem na kazde pytanie :) 
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY14| Srebrny | 60000km | Bydgoszcz
  • Chciałbym wymienić mojego Swing'a 5J0 035 161 E na Amundsen'a 3T0 035 192.
    Wiem, że RNS315 mam kilkanaście wariantów (różne litery po tych ostatnich trzech cyfrach 192 A, T, R, Q czy L).
    Ktoś może mnie bardziej oświecić jakie jest rozróżnienie poszczególnych wariantów?
    Z tego co już wiem, to są warianty z BT oraz DAB/DAB+. Mnie najbardziej zależy mnie na tym aby radio miało wbudowany BT. Jak będzie miało wbudowany moduł DAB/DAB+ też spoko, ale obecnie do Swing'a wchodzi wyłącznie biała wtyczka antenowa oraz gruba czarna wiązka pozostałych kabli (w niej jest osadzona niebieska, pomarańczowa oraz fioletowa wtyczka).
    W związku z tym, że ma być radio z BT możecie mnie powiedzieć gdzie należy wpiąć wiązkę kabla od mikrofonu?
    Antena GPS wiem, że wchodzi w niebieskie gniazdo koło antenowego białego.
    Jeśli chodzi o moduł DAB, to z tego co już wiem, powinien wchodzić osobny kabel antenowy do czarnego gniazda.
    Po tym jak widzę na zdjęciach jest jeszcze jedno gniazdo w RNS315 takie podłużne nad antenowymi na kilkanaście pinów. Do czego to jest ono?
    Mikrofon czy kamera cofania, bo widziałem, że niby niektóre wersje ją obsługują...
    Dzięki wielkie z góry za pomoc!
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ja zmieniałem fabrycznego bluesa na amundsena+ z tym, że u mnie był fabryczny bluetooth z zestawem głośnomówiącym obsługiwany z kierownicy i maxidota.
    U mnie siadło plug&play. Podwójne białe wpięcie to 2x antena, u mnie była tylko pojedyncza wtyczka i po wpięciu w jedno z dwóch radio zadziałało (w drugim nie działało wcale), niebieski to bodajże sygnał gps, którego nie wpiąłem, bo trzeba dokupić antenę  i gdzieś ją upchać. Tą główną wtyczkę po prostu wpiąłem i wszystko działa. Natomiast do tego gniazda nad antenami nic nie wpinałem. U mnie po połączeniu z BT na radiu wyświetla się ikonka i z radia normalnie mogę wybierać nr do połączeń. Jedyne co mi nie działa i sobie nie poradziłem to wizualizacja czujników parkowania.
    Ja czytałem gdzieś na necie, że każdy amundsen+ ma BT, ale to może być tylko legenda.

    A tu ciekawostka z neta: http://karoltech.pl/blog/motoryzacja/rns315-ukryty-bluetooth-aktywacja/ 

    A i jeszcze jedno, jak kupisz coś innego niż amundsen w sensie RNS315 z VW to będziesz miał czerwone podświetlenie zamiast zielonego
    Hyundai I30 1.4
    Mitsubishi Pajero Sport 2.5TD
  • Blues jest uboższym radiem i wiem, że faktycznie ma jeden kabel antenowy.
    Ogólnie chyba już rozkminiłem to dodatkowe gniazdo z pinami ponad GPS i anteną, że to jest złącze do kamery cofania.
    Jak już wyczaiłem też zieloną wtyczkę do mikrofonu wpinam w tą dużą czarną z zasilaniem i pozostałymi kablami wiązkę. Dodatkowo jak dobrze rozumiem, niebieska w niej, jest od AUX. Jak bym dokupił MDI to muszę podmienić je, żeby mieć dostępne je w radiu.

    Jak to spiąć mechanicznie już chyba wiem wszystko. Możecie mnie tylko poratować z tym opisem literowym modeli? Nie chcę kupić złej wersji radia.
    A przy okazji, może ktoś polecić jak należy przeciągnąć kabel do mikrofonu i anteny GPS do podsufitki? Tak żeby poszło to jakoś bezproblemowo.
    Co muszę również kodować w VCDS żeby radio w pełni śmigało?
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY13 | Ambition Komfort | Blue Denim | 75000km | Częstochowa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?