FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Przeróbka na bi-xenon
  • Zastanawiam się nad przeróbka zwykłych reflektorów na bi-xenony stosując cos takiego http://allegro.pl/soczewka-mini-h1-2-5-bixenon-hid-ksenon-projektor-i6713202272.html?fromVariant=6713202163. czy ktoś miał styczność z takimi soczewkami i robił już cos takiego, oglądając jak to przerabiają to nie jest to zbyt skompilowane. Bo jeżeli chodzi o nasze H7 krótkie sa powiedzmy OK na Osramach laser ale długie to porażka totalna.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Przeróbka na ksenony jest ( zawsze :) ) wskazana. W razie możliwości, a taka w Rapidzie jest, powinno sie dążyć do rozwiązania oryginalnego a co za tym idzie mamy święty spokoj w razie "W". Tym bardziej, ze polega ona na podmianie reflektorów i juz. Dużym plusem Rapida jest tez to, ze nie są wymagane spryski bo ksenony maja tylko 25 W.  
    Sam kiedys z ciekawości skorzystałem z rozwiązania, ktore w tym watku zaproponowałeś w firmie Hidretrofit.pl i trzeba przyznać, ze chłopaki robia robotę jak sie nalezy. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • W R oryginalne sa D5S i tylko na krótkich które przynajmniej w moim odczuciu są OK po wymianie żarówek, mi bardziej zależy na długich/drogowych.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • No to może zamontować oryginalne bi-xenony z paskiem LED z Rapida FL.
    W Czechach już robili takie podmianki i to w autach MY13 - MY15.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Tez gdzieś o tym czytałem ale koszty są dużo większe, a i tak nie zgodne z prawem, więc wole igrać z prawem tańszym kosztem hehe.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • A czemu nie zgodne z prawem? Jak całe lampy przełożysz?
  • bi-xenony są już na żarnikach 35W czyli potrzebne są spryskiwacze reflektorów i samo poziomowanie
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • @wojtek2626 tak dla odświeżenia informacji. 
    Rapid jeśli chodzi o xenony nigdy nie miał samopoziomowania i nie ma do tej pory nawet po FL gdzie dostępne są bi xenony. Spryskiwacze możesz mieć jeśli chcesz bo są dostępne  w Rapidzie ale nie są konieczne przy tych konkretnych xenonach.

    Rapid przed FL czy po FL posiada xenony o niższej mocy żarnikach a zarazem o mniejszej jasności świateł, które nie podchodzą pod przepisy, które mówią o obowiązkowych spryskiwaczach i ukladzie samopoziomowania przy xenonach.

    A dla zainteresowanych to xenon w Rapidzie bez FL i bi xenon w Rapidzie FL realizowany jest przez żarnik D5S 12V 25W

    Poniżej przykładowy link z taką żarówką
    http://www.kolmot.com.pl/pl/p/Zarowka-xenon-ksenon-zarnik-ksenonowy-palnik-xenonow-D5S-AUDI-SEAT-SKO...
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • To ze starsza wersja miała D5S to wiedziałem, sądziłem ze po zmianie na bi-xenony zastosowali już standardowe żarniki, człowiek uczy się całe zycie hehe.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Dalej jest to bez poziomowania i sprysków, jedynie,dołożono przesłonę do bixenonow. Tutaj jak założyć nowe lampy do starego rapida https://www.drive2.ru/l/480555576766497576/
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Tak czy siak - WARTO.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Znacie strony czeskie jak allegro?:)  U nas ciężko te lampy znaleźć
    Rapid SB| 1.2 130 KM do poprawy|MY14| Ambition MAX|Błękit Race|50000|Jastrzębie-Zdrój
  • Na czeskim allegro są reflektory do starszych modeli F czy Roomstera. Oferta co najmniej skromna. Aktualnie do Rapida nie ma nic.
    Są dostępne nowe, ale cena raczej zaporowa. Za parę chcą koło 3 t.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Xenony takie jak mam używki za komplet można mieć za ok 700zł, tkzw wersja bez paska led.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Interesuje mnie pasek led :)
    Rapid SB| 1.2 130 KM do poprawy|MY14| Ambition MAX|Błękit Race|50000|Jastrzębie-Zdrój
  • To najtaniej 4400zł nowy komplet, za używki chcą 2000zl za sztuke- przesada, wcześniejszą wersje można mieć za 700zl swieca tak samo ale żeby przepłacać za pasek led to przesada.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • PinkFloyd a jak to wygląda z wtyczkami h7 / xenon (stara bez paska). Wystarczy przepiać i po sprawie czy trzeba coś przerabiać ? 
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | Ambition | Srebrny | 10000km | Banino
  • znalazłem kpl xenonów za 700zł uchwyty były ułamane ale założone sa nowe i pytanie czy trzeba kodować po zmianie czy wystarczy wymieć i będzie śmigać bez komunikatów na desce.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Jak miałeś zwykłe to na 100% czeka cię kodowanie.
    Wydaje mi się, że jak miał byś xenony (nie "bi") to też - wywalało by ci spaloną żarówkę drogowych, kierunków a może i dziennych i pozycyjnych.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @bagsiu, robiłem zakupy w tym sklepie, także mogę polecić  http://www.skoda-parts.cz/kategorie/rapid/ , o ksenony trzeba pytać .....
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • właśnie znalazłem te zwykłe xenony chyba się skusze najwyżej będę kogos szukał kto zakoduje mi je w razie gdyby wywalało błędy
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?