FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Przeróbka na bi-xenon
  • Najpierw się z kimś umów, potem kupuj i zmieniaj.
    Jak już zamienisz, to szlag cię trafi, nim kogoś znajdziesz...
    Z tym nie zawsze jest łatwo.
    ;D
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Znalazłem taka przeróbkę reflektorów w Rapidzie www.youtube.com/watch?v=OZudf6KEJqw ciekawy pomysł choć ja osobiście odpuściłbym sobie te światełka w halogenach, reszta ciekawa
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • A potem się dziwię czemu tymi ksenonami tak dają po oczach, no tak jak to bez poziomowania jeździ. Polecam dowiedzieć się ew konsekwencji za ew oślepienie i spowodowanie wypadku z takimi przeszczepami i wynalazkami
    RAPID LIFTBACK |1.0 110KM|2018|STYLE PLUS|CZERWONY|40.000KM|PIŁA
  • Fajny moduł do paska led :) prawie jak audi :)
    Rapid SB| 1.2 130 KM do poprawy|MY14| Ambition MAX|Błękit Race|50000|Jastrzębie-Zdrój
  • to na pewno mniej razi ( w R nie ma i tak poziomowania pomimo że są żarówki xenon o mniejszej mocy) niż te zakładane do zwykłych lamp HID-y najbardziej mnie rozwalają Ci co wsadzają do zwykłych lamp ze szkłem ryflowanym
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Bagsiu widziałem na FB, że Bixenon-y weszły :) dużo roboty ? robią mega robotę, o na forum też już fotki wrzuciłeś :) 
    Rapid SB| 1.2 105 KM | MY14 | Ambition Komfort | Grafitowy | 36000km| Opolskie
  • Jestem właśnie po zmianie zwykłych lamp na oryginalne xenonowe.
    Po zmianie lamp nic nie musiałem zmieniać, kodować itp.
    Wszystko pasuje 1/1. Żadnych błędów na desce o spalonej żarówce.
    Sama wymiana wymaga zdjęcia zderzaka, a to już mało przyjemna czynność - szczególnie wykręcenie śrub łączących zderzak z błotnikiem. Są wkręcane od góry, a nie od strony nadkola :(
    Jak ktoś ma pytania odnośnie operacji wymiany to służę pomocą :)
    20181028_122325.jpg
    1000 x 1778 - 205K
    20181025_231744.jpg
    1000 x 441 - 56K
    20181028_122401.jpg
    1000 x 1246 - 74K
    20181028_193806.jpg
    1000 x 823 - 102K
    20181030_105409.jpg
    994 x 603 - 134K
    Rapid SB | 1.6 TDI CAYC 105KM | MY15 | Ambition MAX | Srebrny | 180 tys. km | Poznań
  • Mimo wszystko powinieneś zakodować obecność xenonów. Skoro producent wytypował nawet dedykowany do tego bit, to prawdopodobnie czemuś to służy. Nie wiem jak jest w przypadku lamp halogenowych ale w moim z xenonami uruchomienie drogowych nie powoduje wyłączenia mijania. Mijania zapalają się też z lekkim opóźnieniem. Może być też więcej różnic w działaniu w różnych okolicznościach, których nie widać na pierwszy rzut oka.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Dla tych co chcą poprawić fabryczne xenony 25W  ( ograniczona moc tylko z uwagi na brak spryskiwacza i samopoziomujące) można zastosować wersje D5S 35W. Świeca jak w prawdziwych xenonach, a oznaczenie mają D5S i nie ma z niczym problemu, podbite są tylko lumeny. Kupiłem takie
     https://s.click.aliexpress.com/e/bXMQj3pf jest o niebo lepiej, nie ma porównania. W UE niedostępne-wiadomo. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Trochę drogie...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Nie tylko cena jest pod rozwagę. Przy zastosowaniu xenona 35 W, jego moc (elektryczna) jest większa o 40 % od zastosowanego, firmowego. Należy zastanowić się nad trwałością odbłyśnika jak i przezroczystego klosza reflektora. Były wypadki wewnętrznych mikropęknięć klosza reflektora. Z czasem ich przybywa. Nie do naprawienia.
    A co z SKP? Jak nie zauważy, pozostaje samozadowolenie oraz uczucie :) ...
    I pozostaje jeszcze jeden aspekt. Czy nie najważniejszy: olśnienie jadącego samochodu z naprzeciw. Póki nic się nie stało, spoko. Jak dojdzie do "W" - zaczynamy myśleć ...
    Nie mam powodu wywoływać dyskusję. Tylko zastanawiam się, jeżeli w R są już xenony, które świecą całkiem spoko, to czy warto aż tak "poprawiać" fabrykę?
  • Odbyłsniki w lampach z xenonach nie ważne czy 25w czy 55, idą z tej samej linii produkcyjnej, różnią się dla aut z halogenami. Na opakowaniu, na lampie jest d5s, nie ma żadnych przeróbek, snop światła taki sam tylko lumenów więcej, a na badaniach nikt nie mierzy lumenów, tylko czy lampa jest przystosowana do xenony, a jak masz napisane d5s to nie musi być poziomowania i spryskiwacza. Robię teraz w nocy trasy i nikt nie mruga, a inaczej miałem w jettcie z Ori xenonach gdzie co chwilę ktoś mrugał. Różnica jest kolosalna w porównaniu do 25w. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Jest jeszcze takie coś co się nazywa ODPOWIEDZIALNOŚĆ...
    Ja Cię Pink nie osądzam. Sam być może bym się skusił...
    Podkreślam tylko o co chodzi @malutki -emu.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • To jak sex z kochanką, w sumie nie można, ale jak jesteś ODPOWIEDZIALNY to się zabezpieczać sam aby nie być zaskoczony :)
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Dzięki pink :) Zamawiam na święta:)
    Rapid SB| 1.2 130 KM do poprawy|MY14| Ambition MAX|Błękit Race|50000|Jastrzębie-Zdrój
  • Czesc wszystkim,
    Czy ktos zamawial ponizsze lampy i jest w stanie powiedziec czy sa kompletne?
    Na niektorych aukcjach sa, ale bez zarnikow.
    Dodatkowo ptalem w kilku warsztatach i wszedzie mowili, ze zamiana na biksenon wymaga nowej wiazki/instaolacji i czujnika poziomowania ktory jest z tylu samochodu. 
    Zawsze myslalem, ze to kwestia tylko przepiecia i zakodowania. Czy sie myle?
    RAPID Spaceback | 1.2 90 KM CJZC, chip 126KM 230NM| MY 2017, prod 22 tydzien 2016 | Ambition | Bialy | 45 000 | Wroclaw
  • W podanym linku jest oferta na parę reflektorów, komplet z żarnikami, modułami i wiązką. Tylko że ta cena ... Wychodzi ok. 2,5 tys. za całość.
    PS: te reflektory nie mają czujnika poziomowania.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Cena akceptowalna jak za nowy kompletny produkt. (moim zdaniem)
    W takim razie rozumiem, ze to kwestia tylko podmiany, wpiecia i zakodowania?

    Czy ma ktos moze sprawdzonego "kogos" kto moze to zrobic? W odleglosci max 250 km od Wroclawia.
    Dzieki
    RAPID Spaceback | 1.2 90 KM CJZC, chip 126KM 230NM| MY 2017, prod 22 tydzien 2016 | Ambition | Bialy | 45 000 | Wroclaw
  • Drodzy, moze pomozecie :(
    Czy standardowo trzeba przerabiac wtyczke  zeby zamienic H7 na ksenony?
    Gdziekolwiek nie probuje sie umowic na ten zabieg wszyscy mnoza watpliwosci.
    Ze ponoc trzeba dolozyc wiazke 10pin do 14 pin, ze ponoc trzeba wymienic modul centralnej elektryki.
    Nikt nie jest w stanie powiedziec czy mozna zakodowac ksenony w module 6CO 937 089D
    i czy faktycznie to jest kwestia TYLKO przekladki, podlaczenia tej samej wtyczki i zakodowania?
    Bede wdzieczny za rade bo juz bol glowy mam nie maly

    RAPID Spaceback | 1.2 90 KM CJZC, chip 126KM 230NM| MY 2017, prod 22 tydzien 2016 | Ambition | Bialy | 45 000 | Wroclaw
  • Jak chcesz mieć zwykłe Xenony to podmieniasz lampy i W programie VCDS ustawiasz Xenon. Chodzi o to żeby xenon się włączał i wyłączał z opóźnieniem.
    Rapid SB| 1.2 130 KM do poprawy|MY14| Ambition MAX|Błękit Race|50000|Jastrzębie-Zdrój

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?