FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Pakiet TV Canal+ Entry+

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Jakie paliwo do 1.0 TSI - 95 czy 98?
  • Czym większe wysilenie z 1l pojemności silnika tym lepiej spisuje sie paliwo wysokooktanowe.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Zdecydowana większość ma standardowe silniki, bez chipa, wykorzystuje swoje samochody do codziennych potrzeb, i nie ma możliwości albo nie jest zainteresowana podniesieniem mocy (z wielu względów). Pozostaje najwyżej decyzja, co do wyboru stosowanego paliwa.
    Również parametry techniczne silnika pozostają bez zmian (może z wyjątkiem jednostek). Potencjalny nabywca planuje użytkować swój samochód (i silnik) przez kilka lat. Stąd nie ma ingerencji mechanicznej ani softwarowej do pojazdu. Najczęściej jest mowa o zmianie softu, a to również dotyczy niewielkiej ilości Rapidów.
    Do codziennego użytkowania wystarcza zwykła Pb 95, co nie oznacza stosowanie Pb 98. Jednak w codziennej eksploatacji (szczególnie w dużych miastach) staje pod znakiem zapytania sensowność stosowania paliwa o wyższej liczbie oktanowej i konkretnych oszczędnościach w zużyciu.
    Każdy podejmuje sam decyzję o modyfikacji silnika, czy też o laniu Pb 98.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jestem po wyjeździe na święta i sprawdziłem spalanie na 98Pb, i jak się okazało spalanie jest na tym samym poziomie, podróż 425km spalanie wyszło 5,3l czyli podobnie wychodziło na 95Pb.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Takie coś się pojawiło ostatnio w temacie i to głównym aktorem jest nawet Rapid:
    https://www.youtube.com/watch?v=iTYIms33K7k


    LB|1.2 CJZD 110|MY17|Ambition|
  • Kolego link do tego testu jest na pierwszej stronie :) Ja sprawdziłem na trasie ponad 400Km i nie zauważyłem różnicy w spalaniu być może trochę mniej warkotliwy był silnik a tak nic nie zauważyłem oprócz wydanej większej kasy na paliwo.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Myślę ze takie testy to na jednym aucie trzeba wykonywać, bo różnice w tsi miedzy egzemplarzami mogą być znaczne. Po chipbixie różnica jest odczuwalna na korzyść 98. Ale w mocy a nie w spalaniu :)
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Dokładnie mam takie same odczucia, w spalaniu różnicy nie ma, jedynie jak pisałem jakby mniej warkotliwy był silnik i chętniejszy do współpracy,
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • W moim przypadku jest różnica odczuwalna między 95 a 98 na korzyść 98 :) 
    Rapid LB | 1.0 CHZ | MY18 | Ambition | Czerwony Velvet Metalizowany | 40000km | Balin
  • odczucia odczuciami, możliwy efekt placebo- co na to hamownia mnie bardziej interesuje
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa
  • Witam wszystkich lał ktoś v-power nitro te 100 oktanów do rapida 1.0  110 KM i czy jest jakaś różnica?
  • Sprawdzalem i nie odczuwam nic między Shell 100 a Orlen 98 
    Rapid LB | 1.0 CHZ | MY18 | Ambition | Czerwony Velvet Metalizowany | 40000km | Balin
  • shell nitro100 to sie nadaje do Hellcata
    Michal96, nie odczujesz. Nie ta moc i nie takie doładowania
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa
  • Część wszystkim. Powiniśmy stosować paliwo o liczbie oktanowej zlecanej przez producenta. Oczywiście nikt nie może nam zabronić zastosania np 98 oktanowej benzyny, ale będzie to w mojej ocenie bezcelowe i nie wpłynie na poprawe właściwości silnika. Co do chipowania auta, to jeśli zdecydujemy się  na mocniejsze auto, to przed wjazdem na hamownie powinniśmy zatankować 98 i pozniej w uzytkowaniu stosowac wyłącznie takie lub lepsze. Jeśli nie, to stosujemy dalej 95 oktan.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?