FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Stukanie/telepanie z okolic tylnej klapy
  • Witam

    Dzisiaj zmieniałem koła na zimowe przy użyciu podnośnika typu żaba.
    Po zakończeniu operacji zauważyłem dziwne telepanie/stukanie przy zamykaniu klapy bagażnika. Było to także słyszalne przy zamykaniu tylnych prawych drzwi. Odgłos ten słyszalny był w okolicach tylnej klapy po prawej stronie. Gdy klapa była otworzona i zamykałem drzwi wtedy odgłos zanikał. Był tylko przy zamkniętej klapie lub gdy zamykałem ją samą.
    Kombinowałem z odbojem tylnego amortyzatora i jego plastikowa osłoną, wycieraczka tylnej szyby, tablicą rejestracyjną.
    Jednak nic nie powodowało wg mnie tego dźwięku. Najbardziej słyszalne było to w okolicach tylnej lampy. 
    Po krótkiej jeździe po wymianie kół dźwięk ten zanikł i już się nie pojawia. 
    Stało mi się to już drugi raz, poprzednio podczas wymiany kół na wiosnę na letnie. Zanikł tak samo po krótkiej jeździe.
    Ma ktoś pomysł co to może być? Samochód traci geometrię podczas podnoszenia? Telepią zawiasy lub odboje klapy?
    Podobny dźwięk miałem wrażenie, że był w samochodzie zastępczym w wersji Spaceback, jednak tam to nie zanikało i jakoś mniej mi przeszkadzało/zastanawiało z racji, że to nie moje auto ;-)
    Może ktoś też tak ma u siebie i wie co to.

    Z góry dzięki za podpowiedź
    Pozdrawiam
    Rafał
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Nie podajesz czy objawy były tylko przy podniesionym samochodzie, czy już po opuszczeniu. Lokalizacja odgłosów pochodzących z nadwozia jest czasem trudna, niekoniecznie nasze odczucia poprawnie wskazują miejsce pochodzenia.
    Możesz sprawdzić mocowania klapy, czy nie ma luzów. Ale nic nie wspominasz o amortyzatorach klapy (podnośniki). Są mocowane na przegubach kulowych.
    Sam nie spotkałem się z takimi objawami. Podnoszenie samochodu jednym podnośnikiem powoduje odkształcanie, ale jest to na tyle małe i krótkie, że nie powinno mieć wpływu na trwałą zmianę geometrii szkieletu. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Objaw ten był już po opuszczeniu auta gdy stał na własnych kołach.amotyzatorow klapy nie sprawdzałem. Może to zamek. Sam nie wiem. Teraz już tego nie słychać więc tymardziej trudno powiedzieć co to było dlatego pytam czy ktoś tak nie miał lub ma u siebie. 
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?