FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Niski stan baterii akumulatora po 2 latach od kupna
  • Witajcie,

Po niecałych dwóch latach użytkowania pojawił mi się pięknego dnia komunikat/ostrzeżenie o niskim stanie baterii (Low battery + żółty trójkącik z wykrzyknikiem w środku przy uruchamianiu zapłonu). Faktem jest, że nie mam 16 tys przejechanych nawet, ale 2 lata to mało aby akumulator się rozładował. Po wizycie w serwisie skody panowie doładowali aku i na pytanie co spowodowało taką sytuację pan powiedział, że auto mało jeżdżone a po drugie (co mnie zastanowiło), że akumulator ładuje się tylko wtedy gdy podczas jazdy puszczę nogę z gazu. Na kolejne pytanie dlaczego tak jest pan odpowiedział, że chodzi tu o mniejsze spalanie. No i teraz pytanie do Was - wtf???? Czy mieliście taką akcję ze swoimi aku w nowych autach i co Wam powiedzieli panowie z serwisu skody?

No i pytanie teraz, jeśli tak jest, to czy może sprawić sobie mocniejszy aku i wtedy mieć spokojniejszą głowę, czy kurde mam zmienić tryb jeżdżenia. Zaznaczam, że bardzo często hamuję silnikiem, nie szarżuję autem, bo najczęściej jeżdżę z żoną i synkiem. Jakiś clue?
    Rapid SB | TSI 1.2 90 KM | MY2015 | Active Max | Granatowy | Łódź
  • Mi nie sygnalizował słabej baterii. Po prostu nie odpalił. Wymieniłem akumulator na nowy. Teraz dałem 54Ah. Ale ja mam trochę najechane i to w mieście. 
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 160 000 km | mazowieckie
  • Napisz, jakiej wielkości masz akumulator, jakie zmierzyłeś napięcie, jak często go doładowujesz? Możesz sprawdzić amperomierzem, czy nie masz podwyższonego poboru prądu. U mnie Aku 36 Ah, bezobsługowy, 4,5 lata śmiga, raz na kilka miesięcy go podładuję, mam miernik napięcia, który ciągle monitoruje stan napięcia akumulatora. Wprawdzie nie mam takiej elektroniki jak w nowszych modelach, ale akumulatorem (zwłaszcza przed zimą) warto się zająć.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 63kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 62 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @cejot, Twój R jest wyposażony w Start-Stop?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 60000 km | Sochaczew

CIEKAWE DO SAMOCHODU / AKCESORIA:

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@bounty @gross81 @grzesk @jercen

ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?