FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Akcje serwisowe
  • Faktycznie przy zamkniętych drzwiach i oknach zamknięcie wymaga użycia dużej siły, gdy drzwi są otwarte jest zupełnie inaczej, przetestowane. Wcześniej już kilka razy byłem na regulacji w ASO, ale bez efektu;)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Zawory-klapy nadciśnienia są źle dobrane. I właśnie takie drobne punkciki z całkiem fajnego auta robią nie fajne, wręcz tandetne. A to wszystko tylko przez wiele wiele szczegółów-szczególików, pozorne oszczędności mszczą się.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @van_daal

    dizelek tez masz do modyfikacji czy juz jest ok?
  • CXMA są ok.
    PÓKI CO...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • a wpisywałes swój vin na stronie skody?
  • Tak.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Nie wiem czy są ok. Byłem na odgrzybianiu klimatyzacji, po skończeniu (oczywiście nieudanym przez ASO) dostałem telefon, że jest akcja serwisowa i mam przyjechać na zmianę oprogramowania. Po zmianie nie wyczułem niczego dziwnego ani niepokojącego, auto zbiera się tak jak wcześniej.

    @van_daal czy u Ciebie też raz na jakiś czas po zgaszeniu auta wentylator chłodnicy dalej działa? Wtedy też wydobywa się dziwny zapach (jak by coś się smażyło).
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Cytat ze strony Skody:
    "Omawiany problem dotyczy silnika typu EA189".
    Nowe silniki (w tym nasz CXMA) nie należą do tej grupy.

    U mnie też bywa, że wentylator chłodnicy pracuje po wyjęciu kluczyka ze stacyjki.
    Zwłaszcza po długiej jeździe. W Passacie też tak miałem.

    Również czasem czuć swąd spalenizny - nie wiążę tego z wentylatorem.
    Sądzę, że to jakieś elementy wydechu albo blisko wydechu się "smażą" - być może po prostu muszą się wypalić (smary, konserwacja itp.) i z czasem to zjawisko zaniknie.
    Póki co nie zawracam sobie tym głowy.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Sprawdziłem na stronie Skody swój VIN, też mam oprogramowanie do zmiany:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Problem dotyczy silników VAG:
    1,2TDI: CFWA (75KM),
    1,6TDI: CAYA (75KM), CAYB (90KM), CAYC (105KM)
    oraz kilku 2,0TDI - ale tych w Rapidach nie ma.

    TU zestawienie.

    Jak ktoś któryś z tych ma - no to ma problem.

    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Podobno akcja serwisowa dot. zmiany oprogramowania ma rozpocząć się po nowym roku.
    Znajomy ma Yeti z 2,0TDI i dostał list z takim info.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Ponieważ mam silnik CAYB (90KM) byłem wczoraj w ASO i powiedzieli mi, że na razie trzeba czekać.
    Rapid LB | 1.6 CAYB 90KM | MY15 | Ambition Max | Blue Race | Red Dynamic | Gdynia
  • Korzystając z własnych doświadczeń, które jeśli się w sobie zbiorę opiszę, aktualnie znane są mi trzy ciche akcje serwisowe
    - na pompy wody (pisk, hałas, świst) w łańcuchowych 1,4 TSI (nie wiem czy w starych 1,2 też)
    - dosłownie od kilku dni na oprogramowanie mechatroniki skrzyń DSG (szarpanie między 2-3 biegiem, mało płynna praca, u mnie wielka zmiana na plus).
    - poruszane już na forum problemy z dociskiem tylnej wycieraczki (nowe mają dodatkową nakładkę i to podobno rozwiązuje problem).
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • @mito dobrze wiedzieć... Czasami potrafi szarpnąć - może warto się przejechać do ASO po nowy soft. 
    Które 1.4 w Rapidzie mają łańcuch? Jakie mają oznaczenie?
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • @hust masz stary silnik jak ja z łańcuchem, nowe są od czerwca ale o nowym 1,4 Rapidzie jeszcze nie słyszałem. Z DSG warto podjechać. Pompę dobrze słychać na wolnych obrotach albo tocząc się.
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • Po informacjach od @mito pojechałem do ASO i zaktualizowali mi oprogramowanie do DSG. 2,5h czekania, oddali auto - jest płynniej :)
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • dostałem wezwanie na akcje serwisową do Tarraco na 1.5 TSI
    wygląda na to, że coś się dzieje w temacie.
    z tego co w internecie można też wyczytać osoby po akcji są zadowolone z silnika.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • jestem po aktualizacji... pierwsze wrażenia ciężko opisać. największa różnica będzie z rana na zimnym silniku ale to dopiero za jakiś czas sprawdzę.
    to co już mogę powiedzieć to silnik wyraźnie płynniej pracuje na niższych obrotach po dodaniu gazu. tak... normalniej.
    nie czuć, żeby lepiej się zbierał lecz czuć że się nie dławi.
    w każdym razie to było po aktualizacji.
    jak będzie na kompletnie wychłodzonym to potrzebuję ze dwa tygodnie :)
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • aktualizacja...
    kangur jednak dalej pozostał.
    jest lepiej ale nie rozwiązało to problemu kompleksowo.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Cześć. Dopiero teraz zauważyłem, że 4 lata temu w przeddzień wydania mi nowego samochodu po zakupie w ASO zrobili na nim akcję serwisową o symbolu 69T3 (listopad 2017 r.). Czy wiecie czego ona dotyczyła? Ma ktoś jakąś listę akcji dla Skody Rapid?
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?