Podgrzewacz płynu silnika WEBASTO 1000W - Forum SKODA RAPID
FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Podgrzewacz płynu silnika WEBASTO 1000W
 • Witam zakupiłem podgrzewacz elektryczny http://allegro.pl/show_item.php?item=7081392587 i w związku z tym moje pytanie jaki montaż zastosować w przypadku powyższego podgrzewacza niby formy i rodzaje montażu są wskazane w instrukcji jak i na stronie aukcji ale nie wiem jak się za to zabrać, prosze o pomoc.
 • Ciekawe rozwiązanie, ale praktyczne dla tych, co mają garaż lub sieć 230 V w pobliżu stojącego samochodu. Czyli jak parkujesz pod zakładem pracy, to bardzo nie skorzystasz...
  A jak masz garaż nieogrzewany, to tam zazwyczaj temperatura jest kilka stopni wyższa, niż na zewnątrz.
  Dla mnie rozwiązanie to jest korzystne w przypadku dostępu (bezpiecznego) do sieci w wielu miejscach (przy parkingu, przy domu). Patrząc na nasze realia - skorzystanie nie takie proste.
  Samo podłączenie do układu chłodzenia nie jest skomplikowane. Grzałkę należy założyć na dolocie (powrocie) chłodnej cieczy z jednego z wymienników. Przy montażu na wylocie (wejście do chłodnicy, wymiennika) grzałka będzie nagrzewała te elementy. Przed tym należy zlać płyn chłodzący, przeciąć przewód w miejscu mocowania, dopasować średnice przewodów do średnic grzałki.
  Trochę krótki przewód zasilający - ok. 1,5 m, nie pozwala na wiele możliwości założenia gniazda w dogodnym miejscu. Pozostaje strefa przedniego zderzaka.
  Trochę zastanawiające jest to, że zdecydowałeś się na zakup, bez zasięgnięcia info u elektryka czy mechanika. Jak sam nie jesteś pewien co do montażu, to chyba wybierzesz mechanika.  
  PS> W podanym linku jest cena 470, ale zaraz obok, inna cena - 289 (do 16 grudnia)
  Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 72 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
 • Ten podgrzewacz za 289 jest zakończony wtyczką z kolei ten zakończony adapterem z możliwością ukrycia w zderzaku i przewodem zasilającym zewnętrznym. Mam teren zamknięty posesji kupiłem dodatkowo programator , włącznik czasowy do gniazdka. Pytanie czy gra warta ceny zakupu i montażu, odległość do pracy u mnie to około 12 km stąd też sam pomysł grzalki. Czyli sam układ chłodzenia nie jest zabezpieczony elektrozaworami zamykającymi układ chłodzenia podczas braku pracy silnika? Nie obejdzie się bez ściągnięcia pokrywy dolnej oslony silnika?
   We wtorek powiem czy udało się go zamontować czy też odstąpiłem od umowy i zrezygnowałem z montażu z jakiegoś powodu, zobaczymy też jak koszty związane ze spalaniem się zmienia.

CIEKAWE DO SAMOCHODU / AKCESORIA:
Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@bounty @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?