FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Podgrzewacz płynu silnika WEBASTO 1000W
  • Witam zakupiłem podgrzewacz elektryczny http://allegro.pl/show_item.php?item=7081392587 i w związku z tym moje pytanie jaki montaż zastosować w przypadku powyższego podgrzewacza niby formy i rodzaje montażu są wskazane w instrukcji jak i na stronie aukcji ale nie wiem jak się za to zabrać, prosze o pomoc.
  • Ciekawe rozwiązanie, ale praktyczne dla tych, co mają garaż lub sieć 230 V w pobliżu stojącego samochodu. Czyli jak parkujesz pod zakładem pracy, to bardzo nie skorzystasz...
    A jak masz garaż nieogrzewany, to tam zazwyczaj temperatura jest kilka stopni wyższa, niż na zewnątrz.
    Dla mnie rozwiązanie to jest korzystne w przypadku dostępu (bezpiecznego) do sieci w wielu miejscach (przy parkingu, przy domu). Patrząc na nasze realia - skorzystanie nie takie proste.
    Samo podłączenie do układu chłodzenia nie jest skomplikowane. Grzałkę należy założyć na dolocie (powrocie) chłodnej cieczy z jednego z wymienników. Przy montażu na wylocie (wejście do chłodnicy, wymiennika) grzałka będzie nagrzewała te elementy. Przed tym należy zlać płyn chłodzący, przeciąć przewód w miejscu mocowania, dopasować średnice przewodów do średnic grzałki.
    Trochę krótki przewód zasilający - ok. 1,5 m, nie pozwala na wiele możliwości założenia gniazda w dogodnym miejscu. Pozostaje strefa przedniego zderzaka.
    Trochę zastanawiające jest to, że zdecydowałeś się na zakup, bez zasięgnięcia info u elektryka czy mechanika. Jak sam nie jesteś pewien co do montażu, to chyba wybierzesz mechanika.  
    PS> W podanym linku jest cena 470, ale zaraz obok, inna cena - 289 (do 16 grudnia)
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ten podgrzewacz za 289 jest zakończony wtyczką z kolei ten zakończony adapterem z możliwością ukrycia w zderzaku i przewodem zasilającym zewnętrznym. Mam teren zamknięty posesji kupiłem dodatkowo programator , włącznik czasowy do gniazdka. Pytanie czy gra warta ceny zakupu i montażu, odległość do pracy u mnie to około 12 km stąd też sam pomysł grzalki. Czyli sam układ chłodzenia nie jest zabezpieczony elektrozaworami zamykającymi układ chłodzenia podczas braku pracy silnika? Nie obejdzie się bez ściągnięcia pokrywy dolnej oslony silnika?
     We wtorek powiem czy udało się go zamontować czy też odstąpiłem od umowy i zrezygnowałem z montażu z jakiegoś powodu, zobaczymy też jak koszty związane ze spalaniem się zmienia.
  • Witam wracam z tematem podgrzewacza probowalem montazu przez wykfalfikowanego elektryka nie powiodlo sie teraz probuje sam zastanawialem sie nad przewodem chlodniczym idacym przez chlodniczke oleju dorzucam schemat http://pl.realoem.me/Skoda/CZ/RAPI/2012/726/R/1/121/121040 mysle ze to jedyne logiczne mocowanie tego podgrzewacza zastanawiam sie tylko nad srednica weza tam idacego co do samego montazu wspomoge sie poprzez strone https://wezeizlacza.pl/ksztaltki-silikonowe. Tylko pytanie czy to dobry pomysl?
  • Dodam ze mam Rapuda z silnikiem diesla 1.6 prod listopad 2013 
  • W nagłówku tematu - masz podany silnik. Nie ma potrzeby podawania ponownie.
    Jeszcze prościej - uzupełnić stopkę.
    Nie podajesz, co stwierdził czy zrobił elektryk. Czy problem masz z elektryką czy hydrauliką?
    Na podanym schemacie jest kilkadziesiąt pozycji. Możesz podać, wskazać nr elementu, gdzie zamierzasz zrobić montaż pompy?
    W R jest wiele wersji silników, i stąd różne rozmieszczenie elementów. Jak masz czas - zrób kilka fotek, gdzie możesz rozważyć jego montaż.
    Z samego opisu nie wynika również, jakie gabaryty ma grzałka, jakiej średnicy są króćce.
    Oczekujesz pomocy, rady, ale nie podałeś wszystkiego.    
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Zamocuje go jutro na probe i w paincie zaznacze dokladnie sposob miejsce mocowania numer 15 tj waz od chlodniczki oleju, dzieki za pomoc jutro porobie zdjecia i wrzuce. Z elektrykiem nie udalo sie poniewaz zamontowal podgrzewacz na duzym obiegu grzal chlodnice ze az milo do 3/4 jej wysokosci ale poza nia i przewodami idacymi w strone silnika nic.
  • W załączeniu pliki zdjecia z możliwym miejscem montażu podgrzewacza cześć górna jest opatrzona napisem tą stroną do góry producent podaje że pozycja ma powodować samoistne odpowietrzanie się podgrzewacza więc też inna pozycja podgrzewacza nie wchodzi w grę zaznaczyłaem na jednym ze zdjęc gdzie chcę dokonać montażu czekam na podpowiedź czy  będzie to właściwe miejsce, pozdrawiamimageimageimageimage
    20180905_102614 (2).jpg
    1024 x 768 - 137K
    20180905_104007 (1).jpg
    768 x 1024 - 95K
    20180905_104023 (1).jpg
    1024 x 768 - 78K
    Inked20180905_104023 (1)_LI.jpg
    1024 x 768 - 757K
  • To finalna wersja testowalem, temp. plynu chlodniczego po 30 minutach grzania na poziomie 60-70 °C temp oleju chwile po odpaleniu auta 50 °C. Byle by podgrzewacz sie za szybko nie popsul jego idea jest dobra.
    Screenshot_20181027-201132_Photos.jpg
    1280 x 720 - 366K
    Screenshot_20181027-211231_Photos.jpg
    1280 x 720 - 502K
    Screenshot_20181027-211212_Photos.jpg
    1280 x 720 - 542K

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?