FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana paska rozrządu
  • Skoda mówi o żywotności paska 210 tkm. Przy wymianie wg zalecanego przebiegu Skody  na 2/3 przebiegu to masz ok. 140 - 150 tkm. Czyli spokojnie jeszcze jeszcze raz tyle co masz na liczniku.
    @Contract - jak znajdziesz chwilę, uzupełnij swoją stopkę.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • 210 tys km lub 10 lat, tam jest tylko jeden napinacz i kewlarowy pasek - nie ma przypadków wcześniejszego zużycia, tylko zintegrowana pompa wody od strony skrzyni wytrzymuje max do 100 tys km. - napędzana paskiem od wałka rozrządu. Moja padła.przy 43 tys km. Nie padła tylko co 15 tys km dolewalem z 150ml płynu, jak ja zdiolem to puszczała, normalne w tych pompach po 2019 są poprawione. Najlepiej sprawdzić od kanału popatrzeć na silnik od strony wydech czy dolna śruba w głowicy od pompy  przy skrzyni nie ma czerwonego nalotu. Płyn nie kapie tylko szybko odparowuje.w tych pompach. Teraz nie ubywa nawet 1mm po 15 tys km.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Jak ostatnio byłem na serwisie olejowym i tym dużym po przebiegu 120k km to zapytałem o wymianę rozrządu dla mojej Rapdki. Konsultant techniczny powiedział, że teoretycznie to 210k km lub 10 lat ale oni w serwisie zalecają klientom max 180k km. Co prawda przebieg mojej Rapidki nie sięgnął jeszcze 120k km ale poprosiłem o kosztorys takiej imprezy. Kwota trochę ponad 1300zł z ich częściami. Oczywiście bez pompy wody i bez paska klinowego. W załączniku kosztorys.
    Kosztorys.jpg
    1440 x 900 - 67K
    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów
  • Dawno nie pisałem, ale akurat mam aktualny temat przećwiczony...
    przebieg 150 000. wymiana rozrządu z pompą wody (cały komplet) z wymianą oleju (Long Life)+ filt kabiny i wyważenie kół, wymiana płynu hamulcowego. 
    Wyszło równe 4122 brutto. 
    Wg. mnie cena kosmiczna ale patrząc na ceny części (2564,68) to już taka kosmiczna nie jest (robocizna (1558,14).

    Ale to już mój ostatni większy przegląd więc jakoś przeżyję. 
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Części serwisu czy zakup własny?
    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów
  • Jestem po wymianie paska w ASO w Wałbrzychu. Przy 130 tys. km w mojej 5-cio letniej Rapidce zaczęło ciec z pompy wody. Cały rozrząd z robocizną jakieś 2800 (nie pamiętam czy przed czy po uwzględnieniu 12 % rabatu). Do tego zrobiłem przegląd z wymianą oleju i filtra a także nowy filtr paliwa bez filtrów powietrza i kabinowego (te wymieniłem sobie sam we wrześniu), tylne hamulce: tarcze i klocki bo już zaczęła brać je rdza, podczas gdy przednie od nowości jeszcze ok. Nowy płyn i odpowietrzanie sprzęgła. Razem 4300 PLN. To był mój pierwszy taki wydatek od 2015 czyli od kiedy użytkuje Rapida1.6TDI 105KM. Do tej pory same przeglądy oleje i filtry. Raz bodajże przy 50 tys. wyciek miedzy skrzynia a półosią za 500 zł. Na wszystkie części i robociznę dostałem 12 % upustu.
  • 4300 to całkowita cena z rozrządem za 2800 czy bez?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Moje doświadczenia z rozrządami w 4 sztukach skody octavii z 2016 roku 2.0 tdi, wg aso wymiana rozrządu przy 210kkm, w jednej sztuce coś zaczęło hałasować przy ok 160kkm, okazało się, że to rozrząd. Więc skróciliśmy interwał do 150kkm.
    RAPID LIFTBACK |1.0 110KM|2018|STYLE PLUS|CZERWONY|40.000KM|PIŁA
  • Skąd te ceny za rozrząd ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Witam, dawno mnie tu nie było. Dołączę się do tematu wymiany rozrządu w rapidzie. Mój R to 1,2 TSI 90KM z 2016 r. W czerwcu 2020 r.  zdecydowałem się na wymianę paska rozrządu przy przebiegu około 142000 km. Już od jakiegoś czasu się z tym zastanawiałem. Jak kupiłem R w 2019 r. miał 127 tyś przebiegu i jak pojechałem do ASO na wymianę oleju to powiedzieli, że interwał wymiany wcześniej był 210 tyś km, a teraz zaleca się jedynie sprawdzenie i że przed upływem 5 lat (albo tego przebiegu) to żebym sobie tym głowy nie zawracał. Pracowników ASO znam, bo służbowe fury kiedyś obsługiwali, więc raczej mam do nich zaufanie. Ale w związku z wyjazdem na Chorwację wolałem zrobić rozrząd. Koszt poza ASO, z wymianą oleju, filtrów oleju i powietrza oraz świec to coś około 1.300 zł (serwis znany od lat i po uwzględnieniu zniżek) oczywiście bez pompy wody i paska ją napędzającego. Służbowo użytkowałem przez prawie 10 lat octavię RS z silnikiem 2.0 TFSI i tam interwał wymiany paska to było 180 tysięcy. A że o auto dbałem to pierwszą wymianę zrobili mi na moją prośbę po 90 tyś km, ale następną dopiero przy przebiegu ponad 270 tyś (gorsze czasy w budżecie były). Samochód zanim oddałem przekroczył 330 tysięcy i nic się nie działo z rozrządem, a lekkiego życia skoda nie miała, bo kto się dorwał to jej nie oszczędzał. Pompa wody zaczęła cieknąć dopiero przy 270 tysiącach. Dlatego pompy w swoim R nie ruszałem. Póki co mam ponad 155 tyś i nie widać wycieków.
  • pduda 20:15
    Cześć. Mam silnik 1.0 TSI 95KM. Może orientujecie się kiedy należy wymienić rozrząd? Na tą chwilę mam 39 tyś km - auto ma 4 lata. Czy mam pasek, czy łańcuch? Ma ktoś może informacje - może jakiś kalendarzyk serwisowy, kiedy co wymieniać?

    <mod> wpis przeniesiony z nowo założonego, zdublowanego wątku. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Cześć. Panowie doradźcie ze swojego doświadczenia.
    Posiadam rapida 1,6 tdi 115km z 2017 przebieg 133 tys, ostatnio byłem na wymianie oleju w aso i zapytałem się konsultanta co jaki czas przewidziana jest wymiana rozrządu w moim samochodzie, to powiedział tylko że 210 tys  ale oni proponują wymianę przy 180 tys , jak zapytałem co ile lat powinno się wymienić to powiedział że producent nie precyzuje lat tylko przebieg. I teraz pytanie czy te rozrządy są takie trwałe że producent przewidział tak długi interwał wymiany?
    Rapid SB 1,6 TDI 116 KM -CXMA 2017 Ambition Srebny 200tys Zamość
  • Ja ostatnio wymieniłem w 1.2 TSI 90KM CJZC 2016 przy przebiegu 210 tys. Te fabryczne zestawy są żywotne - zdemontowane oryginalne rolki i napinacz wyglądały dobrze, łożyska ciche. Pasek tez by jeszcze polatał ;)
    Rapid SB / 1.2 CJZC 90KM / MY16 / ACTIVE / BIAŁY / 214000km / Bydgoszcz
  • Cześć. Dzisiaj zapytałem ASO w moim mieście o wymianę rozrządu. Mam Rapida Spaceback z 2017 roku silnik TSI 1.0 95 KM. Z tego co się orientuję tam jest chyba pasek. Mam 49000 km przejechane. Gość z serwisu mi odpisał cytuję: "W danym egzemplarzu rozrząd jest częścią niewymienna i nie podlega wymianie.". Czy mam to traktować poważnie? Naczytałem się, że pasek należy wymieniać po 5 latach bez względu na przebieg, a tu takie informacje z serwisu ASO. Podpowiedzcie proszę czy drążyć temat, czy też faktycznie odpuścić i nie wymieniać nic... 

    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • W silniku masz pasek. Każdy pasek ma swoją żywotność. Przy 49 tkm chyba nie zastanawiałbym się jeszcze nad jego wymianą. Sam mam na liczniku koło 55 tkm i na razie się nie zastanawiam nad jego wymianą. 
    Proste pytanie - to po co są w sprzedaży paski, jak (cyt) "nie podlega wymianie"?
    A może to za mała kasa dla tego serwisu przy wymianie paska? 
  • Serwis mówi o rozrządzie wy o pasku.

    Na cały rozrząd składają się koła zębate, napinacz i pasek.
    Okresowo wymienia się sam pasek. Ewentualnie też napinacz lub jego fragment.
    Stąd potoczne określenie "wymiana paska rozrządu".

    W samochodach z łańcuchami wymienia się znacznie więcej stąd potoczne określenie "wymiana rozrządu".
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • malutki a w jakim wieku masz auto? Mi się nie rozchodzi o przebieg, tylko o wiek auta. Pasek pewnie jest z gumy, która zmienia właściwości z biegiem czasu itp. Ktoś pisał, że w 1.0 TSI są paski z kewlarem i oplotem stalowym i są "pancerne", rzekomo przebiegi 300 tysięcy bez wymiany, dlatego traktowane jako dożywotnie. To bajki? Dlaczego mi serwis nie zaproponował w takim razie wymiany samego paska?
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Rapidek ma 4 latka - pewnie jest jednym z najmłodszych roczników.
    A co do paska i rozrządu: najczęściej mówimy pasek a mamy na myśli cały rozrząd. Wiadomo - wymiana paska (czy we wcześniejszych rocznikach łańcucha) wiąże się nie tylko z wymianą tego jednego - ale całego kompletu. 
    Co do materiału paska czy jego wytrzymałości - to co mechanik czy serwis to inne zdanie. Wg mnie nie ma sensu wymieniać paska przy 50 - 80 tkm. Zawsze można zobaczyć jego stan, ale co do wymiany - można poczekać do min. 150 tkm. Później regularnie sprawdzać co 20 tkm czy co roku jego stan. Na pewno sam nie będę czekał na 250 tkm czy więcej.  
  • Dzisiaj gość z serwisu ASO mailowo jeszcze raz mi potwierdził, że nie wymienia się paska w silniku mojego Rapida Spaceback z 2017 roku - 1.0 TSI 95 km. Potwierdził, że nie wymienia się ani po żadnym okresie czasu, ani po żadnym przebiegu. Po prostu nie wymienia się wcale! Salon i serwis ASO Skoda działający od około 30 lat.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • pduda ale nie bo nie? to dla mnie, i myslę ze i dla wielu, zaden argument....
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?