FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Nowy Rapid Spaceback
  • Co do napędu, możliwe, że niektóre media pozwalają sobie na własne, luźne komentarze. Pewnie tak jest i w przypadku Scali. Na razie nie ma mowy o hybrydzie, hybrydzie plug-in ani elektrycznej Scali. Te stopniowo wejdą do większej Skody, prawdopodobnie do nowej Octavii.
    Jak na razie, to Scala pozostanie tylko z przednim napędem, przy znanych nam dzisiaj silnikach. W tym temacie nowości nie ma.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Toledo LB I 1.4 TSI 122KM I 58000km I Cerkiewnik
  • Jak dla mnie jest to bardzo sensowna propozycja. Od prawie 4 lat jestem w miarę zadowolonym właścicielem SB 1,2 86 km. Dla mnie to dobra alternatywa na kolejny samochód. Koncepcja taka sama jak Rapida. Przedłużony polo/ibiza. Z tym że teraz będzie wyraźnie szerszy (1793 zamiast 1706) i będzie miał większy rozstaw kół (1531/1515 zamiast 1461/1505). Zakładając, że będą do wyboru takie same koła jak obecnie w ibizie/polo to wybrałbym 16 calowe 195/55 co napewno zagwarantuje lepsze prowadzenie niż mój SB z 15stkami 185/60. Jeżeli zaproponują mi średnio wyposażony 1,0 tsi 115 km z dsg w cenie do 70tys to biorę w ciemno (oczywiście tak za 2 lata kiedy nie będzie to gorąca nowość).
  • Auto będzie porównywane porównywane zarówno do Tipo hatchback (mniej zasobni klienci) i do klasycznych  kompaktów (Golf, Focus, Astra Auris/ Corolla...).
    Dużo będzie zależeć od ceny.

    Skoda zapowiada mnóstwo "high-tech ficzerów" jednym to spasuje innym nie.
    Silniki
    - rozsądne 115 KM - 1.0 TSI - (ok. do miejskiego wozidła nie poddawanego obciążeniom w trasie z kompletem pasażerów + bagaż....), szkoda, że brak mu 1 cylindra ;(

    - "normalny 4-cylindrowy" 1.5 150 KM... cenowo będzie sporo drożej od 1.5, ale ma tyle eko-nowości technicznych, że trzeba odczekać ze 3 lata żeby być pewnym czy to nie "mina"... (Swoją drogą wersja 130 KM jest bardzo słabo rozpowszechniona)

    Zostaje diesel 1.6... ale dziś diesle przestały być trendy i pewnie cenowo będzie poza zasięgiem wielu chętnych.

    Osobiście jak miałbym wybierać pomiędzy 115 konnymi i miałbym kasę wybrałbym diesla, niezależnie od tej "nagonki".....

    Tipo - może jest tylko Fiatem, ale 120 KM - jest wyciśnięte z prostego, gazowalnego 1.4...do momentu kiedy Fiat nie wycofa Tipo z oferty w EU jak to zapowiadano.


    LB|1.2 CJZD 110|MY17|Ambition|
  • a jeździłeś tym silnikiem w TIPO? :D
    ja miałem okazje przez 2 tygodnie.

    nie polecam zarówno samochodu jak i silnika ;p


    pierwszy dzień - łał. wydawało się, że w niskiej cenie oferuje bardzo dużo.
    później każdy następny dzień to narastająca irytacja wszystkim.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice

  • Jeździłem, owszem nie jest tak oszczędny jak TSI - ale jak to komuś przeszkadza może bez problemu założyć LPG.
    Na pewno T-Jety Fiata - nie miały tylu wpadek co TSI VW. (Nie chodzi tu o wersje  Multiair...). Są zwolennicy prostoty konstrukcji - T-Jet pod tym względem jest tym prostszym rozwiązaniem...

    Kiedyś jeździłem Fiatami - i nie miałem z nimi jakiegoś problemu. Na każdym forum znajdziesz ludzi narzekających na jakieś usterki - tu też są tacy, co wyjechali nówką ze sklepu i narzekają...

    Rapid i Tipo - dzisiejsze wersje - można kupić za rozsądne pieniądze bez lansiarskich bajerów ( za takie uważam np.: wszelkich asystentów zmiany pasa itp.) - i to jest pewien atut (Simply Clever...). Niedrogie woły robocze na co dzień, dla 3-4 osobowej rodziny, do wszystkiego i w trasę i odwieźć dzieci do szkoły.  Z tych zadań mój rapid wywiązuje się ok. Jedyne co bym dziś "pożyczył" z Tipo - to szerokość i miejsce w środku.
    To właśnie będzie miała Scala..

    Dlatego nie chciałbym żeby Skoda jako marka zaczęła migrację w stronę nowinek high-tech - wg mnie lepiej pozostać na sprawdzonych rozwiązaniach.


    LB|1.2 CJZD 110|MY17|Ambition|

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?