Poprawienie oświetlenia bagażnika - Forum SKODA RAPID
FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Poprawienie oświetlenia bagażnika
  • Czy można podłączyć  tę lampkę przez gniazdo zapalniczkowe/takie mam w bagażniku/ i czy nie będzie wywalało bezpiecznika?
    Rapid LB 1,2 CBZB 105 KM MY14 Ambition+climatronic+swing Czarny Magic perłowy 29000km lubelskie
  • Każdą dodatkową lampkę możesz zasilać poprzez gniazdo zapalniczki. Ten obwód jest chroniony bezpiecznikiem 10 - 15 A. Prosta lampka lub listwa ma pobór prądu poniżej 1 A, więc nie ma obawy, że bezpiecznik strzeli. Pytanie - czy zasilanie tego gniazda masz na stałe (do akumulatora) czy jest zależne od stacyjki?
    Przy bezpośrednim podłączeniu z akumulatorem, przy zapomnieniu wyłączenia oświetlenia możesz go częściowo rozładować. Tego możesz uniknąć, stosując zasilanie z podłączenia do istniejącej lampki.
    Możesz uzupełnić swoją stopkę, podać z jakiego rejonu jesteś. Może w ten sposób dotrzesz do innego klubowicza, który doradzi, podpowie czy pomoże z instalacją.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 63kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 62 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Podłączenie jest na stale z akumulatora tak mi podłączyli w serwisie jak odbierałem samochód.Jak miałem listwę LED na 12 V ktorea działała mi bardzo krótko bo sie zaraz po kilku razach uzytkowania palily.Trudno bylo zapopmnieć wyjąc wtyczkę z gniazda jak miałem cały rozswietlony bagażnik w porownaniu do tego co mam dziś NORA!!!.
    Stopkę uzupełniłem ale nic się nie pojawia nie wiem o co chodzi???.

Mam pytanie czy jak auto jest na gwarancji to moge sobie podlaczyc dodatkowe oswietlenie pod lampkę oswietlenia bagażnika,tylko nie wiem jak sie dostac do tej lampki?

<mod> Na samej górze (niemal na środku strony) klikasz swój nick,
    po lewej stronie, w menu (8 pozycja) wybierasz Ustawienia Podpisu,
    w nowym oknie, po wpisaniu swoich danych, wybierasz (na dole po lewej) Zapisz. (Na pewno się uda:)
    Rapid LB 1,2 CBZB 105 KM MY14 Ambition+climatronic+swing Czarny Magic perłowy 29000km lubelskie
  • Podłączyć możesz, gwarancję możesz stracić przy naprawdę niefachowej ingerencji. Jeżeli tylko masz na myśli dołożenie drugiej lampki, to nie masz się co zastanawiać.
    Swoją drogą - do kiedy masz gwarancję?
    Standardowa lampka jest mocowana na wcisk. Wychodzi do środka bagażnika. Zasilanie jest wtyczką, wsuwaną do lampki.
    PS> Dałeś radę ze stopką :)  
    Rapid LB | 1.2 CBZA 63kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 62 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen Jeszcze rok mi zostal,a ze stopka udało sie wreszcie.....Myslę zeby sprobować  jeszcze raz zainstalować taśme ledową tylko muszę kupić w jakimś porządnym sklepie elektrycznym,albo zainstalować światła do jazdy dziennej.

Ciekawe jak sie dostac do lamki oswietlenia bagażnika?
  • Udzieli ktoś rady jak dostać się się do lampki oświetlenia bagażnika?
  • @johnl lampka jest po lewej stronie,wystarczy delikatnie podważyć obudowę i gotowe.

CIEKAWE DO SAMOCHODU / AKCESORIA:

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@bounty @gross81 @grzesk @jercen

ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?