FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Poprawienie oświetlenia bagażnika
  • Każdą dodatkową lampkę możesz zasilać poprzez gniazdo zapalniczki. Ten obwód jest chroniony bezpiecznikiem 10 - 15 A. Prosta lampka lub listwa ma pobór prądu poniżej 1 A, więc nie ma obawy, że bezpiecznik strzeli. Pytanie - czy zasilanie tego gniazda masz na stałe (do akumulatora) czy jest zależne od stacyjki?
    Przy bezpośrednim podłączeniu z akumulatorem, przy zapomnieniu wyłączenia oświetlenia możesz go częściowo rozładować. Tego możesz uniknąć, stosując zasilanie z podłączenia do istniejącej lampki.
    Możesz uzupełnić swoją stopkę, podać z jakiego rejonu jesteś. Może w ten sposób dotrzesz do innego klubowicza, który doradzi, podpowie czy pomoże z instalacją.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Podłączenie jest na stale z akumulatora tak mi podłączyli w serwisie jak odbierałem samochód.Jak miałem listwę LED na 12 V ktorea działała mi bardzo krótko bo sie zaraz po kilku razach uzytkowania palily.Trudno bylo zapopmnieć wyjąc wtyczkę z gniazda jak miałem cały rozswietlony bagażnik w porownaniu do tego co mam dziś NORA!!!.
    Stopkę uzupełniłem ale nic się nie pojawia nie wiem o co chodzi???.

    Mam pytanie czy jak auto jest na gwarancji to moge sobie podlaczyc dodatkowe oswietlenie pod lampkę oswietlenia bagażnika,tylko nie wiem jak sie dostac do tej lampki?

    <mod> Na samej górze (niemal na środku strony) klikasz swój nick,
    po lewej stronie, w menu (8 pozycja) wybierasz Ustawienia Podpisu,
    w nowym oknie, po wpisaniu swoich danych, wybierasz (na dole po lewej) Zapisz. (Na pewno się uda:)
    Rapid LB 1,2 CBZB 105 KM MY14 Ambition+climatronic+swing Czarny Magic perłowy 29000km lubelskie
  • Podłączyć możesz, gwarancję możesz stracić przy naprawdę niefachowej ingerencji. Jeżeli tylko masz na myśli dołożenie drugiej lampki, to nie masz się co zastanawiać.
    Swoją drogą - do kiedy masz gwarancję?
    Standardowa lampka jest mocowana na wcisk. Wychodzi do środka bagażnika. Zasilanie jest wtyczką, wsuwaną do lampki.
    PS> Dałeś radę ze stopką :)  
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen Jeszcze rok mi zostal,a ze stopka udało sie wreszcie.....Myslę zeby sprobować  jeszcze raz zainstalować taśme ledową tylko muszę kupić w jakimś porządnym sklepie elektrycznym,albo zainstalować światła do jazdy dziennej.

    Ciekawe jak sie dostac do lamki oswietlenia bagażnika?
    Rapid LB 1,2 CBZB 105 KM MY14 Ambition+climatronic+swing Czarny Magic perłowy 29000km lubelskie
  • Udzieli ktoś rady jak dostać się się do lampki oświetlenia bagażnika?
    Rapid LB 1,2 CBZB 105 KM MY14 Ambition+climatronic+swing Czarny Magic perłowy 29000km lubelskie
  • @johnl lampka jest po lewej stronie,wystarczy delikatnie podważyć obudowę i gotowe.
  • Lampkę wyciągasz palcami lub śrubokrętem.
    Polecam ledy które zaproponowałem w poście. Działają cały czas :-)
    Rapid LB/ 1.2 85 KM / MY 13 / Ambiente/ srebrny / 199 600km/ Śląsk - okolice Gliwic
  • Dzieki za informacje na temat lampki ale chyba poczekam jak bedzie troche cieplej.
    jercen kupiłem nową taśmę LED na 12 V tylko w porządnym sklepie elektrycznym i podłączyłem do swojego gniazda i efekty są bardzo fajne ,bo światło jest rewelacyjne Zimne bardzo jasne,jak na razie działa oby tak dalej.Nie jest ta taśma taka badziewna jak te co miałem wcześniej.
    Rapid LB 1,2 CBZB 105 KM MY14 Ambition+climatronic+swing Czarny Magic perłowy 29000km lubelskie
  • Fajnie - może ta nowa taśma już wytrzyma :) Tego przynajmniej życzę Tobie !
    Co do pogody i montażu - pewnie nie masz możliwości pracy pod dachem czy w garażu. Ale niezależnie od tego - sam demontaż oryginalnej lampki to chwila. Wcześniej możesz (etapami) przymocować taśmę, poprowadzić przewód do oryginalnej lampki, na końcu podpiąć zasilanie taśmy. Powodzenia w montażu no i krótkiego oczekiwania na swój zamierzony efekt :) 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Mam nadzieję że ta taśma wytrzyma bo jest calkiem inna.Dzięki wielkie za radę na pewno skorzystam ale poczekam jak trochę bedzie cieplej.Pozdrawiam.

    Rapid LB 1,2 CBZB 105 KM MY14 Ambition+climatronic+swing Czarny Magic perłowy 29000km lubelskie
  • jercen Zamontowałem nową tasmę Led i dziala SUPER i jest bardzo Widno, fabryczna nie umywa się przy niej(bardzo ciemno) i moge powiedzieć że już działa mi około 3 miesiecy,a uzywam jej prawie non stop.Taśmę Led zamonotowałem w fajnej obudowie w ktorej to fajnie sobie w niej leży,a i dlugość jest dobra ,bo ma 1 metr .Zakup w 100 % udany- nareszcie zakończony SUKCESEM.
    Pozdrawiam.
    Rapid LB 1,2 CBZB 105 KM MY14 Ambition+climatronic+swing Czarny Magic perłowy 29000km lubelskie
  • @johnl wrzuć fotki i podziel się linkiem,może ktoś skorzysta.Pozdro!

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?