FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Klimatyzacja manualna - automatyczne załączanie obiegu wewnętrznego itp. Jak to działa?
  • Znalazłem instrukcję co prawda do Fabii III (ale graty w niej, w tym klima są takie same jak w Rapidzie) i na stronie 99 jest cytuję:

    "Zamknięty obieg powietrza włącza się automatycznie po spełnieniu następujących warunków:
    - Dmuchawa jest włączona.
    - Pokrętło rozdziału powietrza znajduje się poza pozycją: nawiew na szybę czołową.
    - Regulator temperatury obrócony jest w lewą stronę.

    Zamknięty obieg powietrza wyłącza się automatycznie po spełnieniu następujących warunków:
    - Dmuchawa jest włączona.
    - Pokrętło rozdziału powietrza znajduje się w pozycji: nawiew na szybę czołową."

    To by potwierdzało zachowanie klimatyzacji u mnie.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Skoda Rapid 1.2 TSI rok produkcji 2017 klima manualna. Jak skręcę temperaturę na max to obieg wewnętrzny załącza się automatycznie. Wczoraj przetestowany na trasie 300km. Wystarczy pokrętło temperatury podnieść minimalnie w górę i obieg wewnętrzny nie załącza się.
    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów
  • Tak jak wcześniej pisałem, u mnie to dokładnie tak samo działa.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Spotkałem się z tym w kilku różnych samochodach z jakiś ostatnich 5-6 lat produkcji, że przy ustawieniu klimatyzacji na minimum (czyli max chłodzenie) włącza automatycznie obieg wewnętrzny aby szybciej to wnętrze schłodzić. Działa to przy manualnej klimie i automatycznej .Tylko w naszych eRkach zapala się lampka przy klawiszu obiegu wewnętrznego, a w innych autach nie jest to sygnalizowane. I jest to normalne zachowanie.
    Rapid LB | 1.0 DKRC 110KM | MY19 | Ambition+Audio+Sunset | Szary Quarz | Osiek nad Wisłą
  • Dzięki za odpowiedź, choć nie pojmuję teorii, że schładzanie gorącego powietrza w kabinie szybciej odbędzie się przy użyciu gorącego powietrza z kabiny niż powietrza zewnętrznego. :)
    Liftback | 1.0TSI 110KM | 2018 | Ambition | Szary Quartz Metalizowany| Toruń

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?