FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Awaria start and stop albo w sumie nie wiadomo czego
  • Akumulator mam nowy od grudnia 2020 i mimo nowego i zakodowania go, ss nie działał. Dopiero od wczoraj mi działa. 
    Nie mam aktualnie możliwości podłączenia kompa dopiero za tydzień jak dobrze pójdzie. Ja wiem, że teraz to takie trochę wróżenie z fusów ale może to jakieś zwarcie, może jakiś przewód przegryziony. Pytanie na ile mogę sam sprawdzić, czy to nie wada fizyczna. Gdzie konkretnie rzucić okiem pod maską

    EDIT O 22 po wyjściu z pracy ss nie działał. Komunikat na radiu "zapotrzebowanie na dużą ilość energii". Podjechałem do bierdronki zrobiłem zakupy. Wsiadam... ss działa. Czyżby jakaś mysz lub kotek dopadł się do wiązki elektrycznej?
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY 15 | Style Max | Błękit Race | 21320km | Poznań
  • S&S u mnie też cyrki wyczynia. Do pracy mam 23km w jedną stronę. I jednego dnia przy temp. ok. 2-3st. potrafi działać normalnie, by za 2 dni przy temp. 13st. nie działać i pokazywać, że konieczna praca silnika.
    Jak były spore mrozy to często zaraz po odpaleniu auta był komunikat awaria S&S oraz włączenie się wentylatora chłodnicy na drugi bieg. Oczywiście auto garażowane, mam je 2 lata.
    ASO problemu nie widzi, bo błędów pod kompem nie ma.


    Rapid LB | 1.0 DKRC 110KM | MY19 | Ambition+Audio+Sunset | Szary Quarz | Osiek nad Wisłą
  • W którym miejscu jest sterownik ss? Pod kokpitem?
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY 15 | Style Max | Błękit Race | 21320km | Poznań
  • A sterownik pompy paliwa gdzie jest? 
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Wywalić vcds-em ss na stałe. ????
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Nie wiem czy dobrze zrozumiałem: szukasz winnych tego, że SS zaczął działać?

    Tak jak pisał Jercen wcześniej: SS żyje własnym życiem. Czasem się włącza a czasem nie i bywa nieprzewidywalny. To, że od grudnia nie działał aż do wiosny nie powinno być zaskoczeniem i niekoniecznie świadczy o istnieniu problemu.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @van_daal powiedzmy, że tak. Generalnie irytujące jest, że od grudnia do początku kwietnia nie miałem ss, a teraz raz jest, raz go nie ma. W ciągu jednego dnia nawet takie cyrki. To chyba dobrze nie wróży.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY 15 | Style Max | Błękit Race | 21320km | Poznań
  • System S&S uwzględnia również temperaturę zewnętrzną, temp. wewnątrz kabiny, temp. silnika ale i temperaturę akumulatora. Jest dodatkowo sporo innych warunków typu samochód stoi na płaskim terenie, nie stacza się w przód czy tył, ... System nie ma samodzielnego sterownika, komp steruje pracą silnika i nadzoruje spełnienie warunków do zadziałania S&S. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jeszcze wypalanie DPF-a i pewnie kilka innych zmiennych czynników...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Hmmm... OK
    Auto posiadam od 2017 i do grudnia 2020 z ss nie było nigdy problemów. A teraz mam problem no to chyba raczej coś jest na rzeczy...
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY 15 | Style Max | Błękit Race | 21320km | Poznań
  • Może po zmianie aku musi sobie pewne rzeczy policzyć i poukładać od nowa? Daj mu trochę czasu. Jeśli nie ma innych niepokojących objawów i komunikatów a komp nie pokazuje błędów to się nie stresuj na zapas...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Powracam do systemu SS
    Komputer pokazuje błąd: Bramka CAN - Malfunction U1050 sterownik monitorowania akumulatora Chciałbym zaznaczyć, że kodowanie akumulatora nie zakończyło się sukcesem. Niby jest wbity w system ale nie informuję na kompie - proces przeprowadzono z powodzeniem. Jakieś sugestie?
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY 15 | Style Max | Błękit Race | 21320km | Poznań
  • Cindey sprawdź kabelki przy klemie minusowej jest tam kostka do ss
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • To jest na pewno kostka ss? Bo mi elektryk powiedział, że to co jest na klemie minusowej to nabój, który rozłącza akumulator w przypadku wypadku samochodowego
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY 15 | Style Max | Błękit Race | 21320km | Poznań
  • Niezłe historyjki :) 
    Na akumulatorze jest elektroniczny monitor stanu akumulatora. Ma dodatkowy kabel sygnałowy do kompa. Niektórzy go odłączają, by ominąć system S&S. 
    W R nie ma samodzielnej jednostki S&S. Na podstawie sygnałów z czujników, komp steruje pracą silnika. Przy sprzyjających warunkach - wyłącza silnik.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • A co dokładnie mam wypatrzeć na tych kabelkach od SS? Bo wyglądają wzorowo. Nie przełamane, nie wytarte z izolacji.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY 15 | Style Max | Błękit Race | 21320km | Poznań
  • Jakieś info na radiu pokazuje w momencie kiedy nie działa ss?
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Duże zapotrzebowanie na energię
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY 15 | Style Max | Błękit Race | 21320km | Poznań
  • Na a więc wyłącz dmuchawę, klimę, radio, podgrzewanie lusterek szyby to może wtedy załączy się ss. Ss to największy syf jaki może być w aucie. Oszczędzisz 0,5 litra może na całym baku. A. Rozrusznik szybciej się wykończy uruchamiając auto częściej. Ja to mam wyłączone i święty spokój.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Aktualizacja

    Na początku maja byłem u elektryka. Na kompie pojawiła się informacja o wypadającym zapłonie na drugim cylindrze. Przy moich 63 400 km postanowiłem o wymianie świec (pierwsza wymiana w tym aucie). Świece wymieniłem około dwóch tygodni temu. 
    Przy ponoć nie udanym kodowaniu akumulatora (wg. elektryka) ale wymianie świec SS działa bez zarzutu i kaprysów.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY 15 | Style Max | Błękit Race | 21320km | Poznań

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?