FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Czerwona kontrolka kierownicy, brak wspomagania
  • Wczoraj, jadąc na wakacje spotkała mnie niemiła niespodzianka. W pewnym momencie w trakcie jazdy na prostej drodze wywaliło kontrolkę układu kierowniczego i odłączyło wspomaganie. Musiałem tak jechać 150 km bo inaczej spierdzielil by mi samolot. Próbowałem to zresetować poprzez wyłączanie silnika, wyciąganie kluczyka ze stacyjki ale nic. Auto ma 2 lata i 23 tys przebiegu. Teraz pytanie czy wracać autem na kołach czy laweta i do Aso ...jest na gwarancji jeszcze 
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • Jak dasz radę jechać to jedź do ASO w swoim miejscu zamieszkania. Wspomę masz w pełni elektryczną więc nic się nie stanie tylko mięśnie poćwiczysz.

    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Ciekawe jaki błąd wywaliło, wspomaganie jest w środku widać je nad pedałami. Używka ok 500zl jak auto po gwarancji, chyba że bezpiecznik poszedł.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Auto stało tydzień na parkingu, dziś odpalam i nic, wszystko wróciło do normy. W trasie tez ok a na poniedziałek umówiony serwis. Znając życie błędów żadnych nie wywali, teraz nie wiadomo w czym problem bo może jakieś zwarcie poszło, dodam ze mam radio chińczyka wstawione
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • Błędy na bank są w pamięci. Jak masz możliwość, to sczytaj i zapisz. ASO może błąd skasować i powiedzieć, że nic nie ma...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Wywaliło błąd spadku napięcia - wtedy zapewne odcieło wspomaganie. Winowajcą może być chinskie radio albo box, radio co jakis czas wywala mi błędy po chińsku w nawigacji...
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • Podejrzewam, że stan aku masz sprawdzony i dobry.
    Sprawdź, skąd masz zasilany box czy radio. Zmierz wielkość poboru prądu przez poszczególne jednostki. Możliwe, że przy podłączeniu urządzeń w jedną sekcję instalacji, dochodzi do miejscowego przeciążenia (spadku napięcia), przy poprawnej lub nie zmienionej pracy pozostałych.
    Jedna z prostszych metod - odłącz na jakiś czas radio, obserwuj zachowanie elektroniki. Znajdziesz potwierdzenie, czy to radio jest powodem problemów.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Radio siedzi rok, box też i nie było wcześniej takich akcji, teraz to zdarzyło się pierwszy raz - i jak narazie odpukać ostatni. Czasem żeby spadło chwilowo napięcie wystarczy że załączy sie wiatrak chłodnicy i wtedy wszystko na ułamek sekundy przygasa, a aku w 1.2 to ma moc kilku paluszków alkaicznych ;)
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • Przy takim układzie (rok bez zakłóceń) zerknij na akumulator. Pewnie nie masz miniakumulatora (37 Ah) ale niezależnie od tego, przy włączeniu każdego  większego odbiornika, napięcie w sieci w chwili załączenia spadnie. Sprawdź stan aku, ew. podładuj go.
    Niezaleźnie od tego, sprawdza się ciągły monitoring napięcia akumulatora, prostym miernikiem napięcia. Są takie w postaci wtyczki do gniazda zapalniczki jak i małe, panelowe, do zamontowania na stałe.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Cześć- aby nie tworzyć nowego tematu podepnę się tutaj. Otóż autko stało jakiś tydzień na parkingu, dziś udałem się na mała przejażdżkę i przy parkowaniu (ciasno- ekstremalnie duzo kręcenia) Bang- odcięło wspomaganie.
    Pojawiła się jedynie pomarańczowa kontrolka wspomagania. Po restarcie silnika wszystko wróciło do normy. Czy winny możne być akumulator - jego niedoładowanie lub coś w tym stylu?
    Rapid LB, 1.2 CBZB 105 KM, MY 2013, Ambition, Rosso Brunello, 138 000, Ingolstadt
  • Prędzej przegrzanie/przeciążenie systemu wspomagania kierownicy.
    Mała ilość energii aku sygnalizowana jest innym komunikatem.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Kurcze może mogło tak być bo wjechałem w stos mokrych, zbitych liści. No nic, przegonie Rapia jutro pozadnie i zobaczę czy bedzie jakies fochy strzelal.  
    Rapid LB, 1.2 CBZB 105 KM, MY 2013, Ambition, Rosso Brunello, 138 000, Ingolstadt

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?