FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Pakiet TV Canal+ Entry+

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rapid czy Scala?
  • Jeszcze Scali nie ma ani w salonach ani na linii produkcyjnej. Na podstawie doniesień i relacji nasuwają się pierwsze porównania. Czy Scala ma lepsze rozwiązania, czy dla użytkowników coś wniesie nowego? Jaka będzie? Jest okazja do podzielenia się własnymi uwagami.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Mialem okazje obejrzeć na żywo. Zdecydowanie Scala. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Scala ma mieć mniejszy bak ... 15 l paliwa - to ok. 250 km większy zasięg. + dla R.
    Scala ma mieć mniejszy bagażnik - znowu punktuje R.
    W nowym modelu już będzie filtr cząstek.
    Dla mocniejszej wersji 1.0 będzie dwumasa.
    Oczywiście więcej plusów i minusów będzie po wprowadzeniu Sc na rynek. No i cena.
    Zobaczymy.
  • Scala ma bardzo duży bagażnik jak na hatchbacka, wiec jak tu go porównywać do liftbacka.

    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Skoro zabierają LB nie dając nic w zamian to takie porównanie jest zasadne. Ja też porównuję to co mam do tego, co będę mógł mieć...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Na pewno jest (będzie) sporo drobiazgów, praktycznych i przydatnych, jak to bywa u południowych sąsiadów. Na zdjęciu w bagażniku - kilka ciekawostek: kilka haczyków (tylko czy będą w standardzie czy za dopłatą?), praktyczne 2 haczyki do podtrzymania podniesionej dolnej półki, gniazdko 12 V, siatka na parasole czy papiery pod tylną półką.
    Tylne światła dzielone - część w klapie bagażnika - czyli dodatkowe pokrywy i konektory na dodatkowe klosze...
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Szału nie robi. Podejrzewam, że ten "tablet" po środku kokpitu będzie źródłem wysokich kosztów zależnych od opcji. 
    Rapid SB | 1.0 110KM | MY18 | Ambition | Szary Quarz | 58000 km | Słupsk
  • Już dzisiaj, w salonie, różnica między gołym a doposażonym pojazdem może być ponad 50 %. Podobnie będzie i w Scali. Nie łudźmy się, że ją dają na poziomie, porównywalnym z R. Już elektroniczny zestaw wskaźników zamiast analogowych zrobi sporą dopłatę. O wyborze poszczególnych gadżetów należy zdecydować się na początku, przy zamawianiu. Jak widzimy na forum, późniejsza próba doposażenia może być kosztowniejsza i trudniejsza, niż w przypadku doposażonej wersji. Poczekajmy jeszcze kilka dni, do oficjalnej premiery, może firma udostępni więcej danych o Scali, choćby wymiary wewnętrzne, rodzaje opon, rodzaje dostępnych wersji oświetlenia,... Pewnie cennik i tak pojawi się w przyszłym roku, po wprowadzeniu Scali do sprzedaży.  
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Wszystko jest względne. Każdy z nas wybiera według potrzeb i możliwości. To co chce sprzedać producent nie zawsze musi być tym, co ludzie potrzebują. Sa ludzie, dla których samochody są narzędziem pracy i dobierają je do swych potrzeb. Jeśli człowiek spędza w samochodzie mniej niż godzinę, to naprawdę nie musi mieć wszystko. Ja kupiłem samochód z placu i jestem mega zadowolony.Ale rozumiem, że każdy z nas oczekuje coś innego. I życzę każdemu aby był zadowolony. Jedna rzecz jest pewna - należy się dobrze zastanowić, co chcemy/potrzebujemy. Życzę wszystkim szerokiej drogi i dotarcia do celu podróży bez szkody (ale ze skodą - mam na myśli markę samochodu).
    LB, 1.2 TSI 81KW, MY17,FRESH, Czerwień Corrida, 18.000 km, Praga, Czechy
  • ja potwierdzam - doposażenie po fakcie jest droższe niż przy zakupie.
    i jak szukam auta od około 1,5 roku to muszę stwierdzić, że rapid był dobrym autem na które średnia klasa mogła sobie pozwolić.

    teraz już tak nie będzie.
    znowu jakiś mikro samochód albo używka w odziwo niezbyt niskiej cenie.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Patrzyłem na zdjęcia wnętrza i nie mogę rozkminić, czy i jak będzie zrealizowana indywidualna regulacja kratek na desce. W Rapidzie są kółka z boku a w Scali?
    A jakie będą dalsze losy bliźniaczego Toledo?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Toledo nie będzie.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • No i z kosmicznego wnętrza g..no zostało...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • dopytywałem gdzie mogłem czy aby wszystko ok z tęgimi głowami w seacie zwracając uwagę na to, że od przyszłego roku seat nie będzie miał w gamie żadnego samochodu sedano podobnego.

    niejako w kilku miejscach mi to potwierdzili więc będzie pewnie tak jak mówił PinkFloyd.

    ja się w sumie dziwię czemu nie mogą zrobić takiego samego liftbacka tylko że na mqb a0
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Patrząc na to wnętrze wygląda tak, jakby nie było przewidzianej wersji ze zwykłym radiem, ale pewnie jakoś to wymyślili. Poza tym, oczywiście, specjalność VW czy zaślepki, wszędzie zaślepki... 
    Rapid LB, 1.2 MPI z LPG, Ambition z dodatkami, biała, 56000, Wrocław i szybko rośnie.
  • Dzisiaj o 18:30 światowa premiera Scali.
    Będzie transmisja LIVE m.innymi na kanale Skody na YT:
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Fajne porównanie. Generalnie to mi się Scala podoba, chociaż brakuje mi manualnych pokręteł na ekranie. Nie lubię gdy jest opalcowany. Ciekawy jestem jakie będą ceny. 
    Skoda Rapid Spaceback Style / 1.0 TSI, 110KM / MY18 / 2017 / Pakiet Komfort /Pakiet Emotion / Refelktory B-Xenon / felgi Evora 16" / SmartLink / Blue Race Metalic/40000km / Zielona Góra
  • Ceny obstawiam, że zostaną na tym samym poziomie co dla rapida. Tyle, że upusty będą na poziomie tysiąc, czy dwa zamiast dwanaście.
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • W czeskim konfiguratorze pojawiła sie już Scala. Jest też i cennik.
    Małe zaskoczenie - dorównuje a nawet przewyższa OIII.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?