FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rapid czy Scala?
  • Scala najtansza kosztować bedzie ok 64000
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Trzeba mieć nadzieję, że O4 uporządkuje politykę cenową, ale znowu może się okazać że ceny O4 zbliżą się do Superba.. Rynek to wszystko zweryfikuje.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Jesli by kosztowala gola 64tys a rabat bylby na poziomie rapida czyli ok 13tys to po dodaniu paru rzeczy mozna by bylo sie od biedy zamknac w 60 tys, czyli nie tak zle
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Moim zdaniem cennik jest rozsądny. Porównywałem analogicznie wyposażone wersje Golfa VII i OIII i wychodzi mi, że są ok. 5-8 tyś droższe.
    Polecam porównać cennik R Spaceback z daty premiery:
    https://www.motofakty.pl/artykul/znamy-ceny-skody-rapid-spaceback.html
    Widać wzrost ceny w przypadku porównania 1,2 tsi 105 km i obecnego 1,0 tsi 115 km o ok. 15%. Przy tym należy pamiętać, że Scala urosła w stosunku do Spacebacka i oferuje bogatsze wyposażenie niż jego odpowiednik w 2013 r. Poza tym,  to jest nowość, a więc trzeba poczekać 1-2 lata i na wyprzedaże rocznikowe. Na swoim przykładzie mogę wskazać, że Spacebacka 1,2 86 km ambition, który w dacie premiery był wyceniony na 58 tyś (i nigdy za takie pieniądze bym go nie kupił) na wyprzedaży rocznikowej w 2015 r. kupiłem za 46500 zł (wliczajac w to lakier metalizowany i klika drobnych dodatków). więc zakładam że począwszy od wyprzedazy 2020 będzie można rozsądnie wyposażoną Scalę z silnikiem 1,0 tsi 115 km (który uważam że jest dla niej optymalny) wyrwać w granicach 65-70 tyś. I jest to opcja atrakcyjna. Polecam porównać sobie gabaryty auta. Chociaż Scala istotnie jest powiększonym klonem polo/ibizy to we wszystkich kluczowych wymiarach nie odbiega (a nawet przewyższa) zarówno Golf VII jak i Audi A3. 
  • Skoda Scala w naturze. Wygląda na średnio wyposażony egzemplarz  (bez szklanego dachu, czujników z przodu i wirtualnego kokpitu)
    https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/skoda-scala.A190225_073256_automoto_fdv/foto
  • czy ja dobrze widziałem? :D
    na zdjęciu 12 radio - powrót do formatu radia z platformy PQ
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Ja bym powiedział, że to raczej "bida edition"-nawet klamki i lusterka nielakierowane.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Bieda aż piszczy :P do tego plastikowa kierownica i bez sterowania radiem i kompem :)
    Rapid LB | 1.0 TSI 110KM | MY18 | Style | Szczecinek
  • Chłopaki spokojnie może i "bida" ale trzeba porównać z polskim konfigiem. 
    Do tej pory było tak, że czeskie Skody zazwyczaj były gorzej wyposażone niż oferowane na polski rynek. W przypadku Rapida czeski Rapid Ambition to był nasz Active w wersji z PLUSem. Ich Ambition nie miał nawet przednich świateł do jazdy we mgle i wielofunkcyjnej kierownicy.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Mogę powiedzieć że również zauważyłem takie różnice
    LB, 1.2 TSI 81KW, MY17,FRESH, Czerwień Corrida, 18.000 km, Praga, Czechy
  • Hej, wlasnie zauważyłem, że Scala jest już dostępna w polskim konfiguratorze :) Zaczyna się od 66500 zł
    Rapid LB | 1.0 TSI 110KM | MY18 | Style | Szczecinek
  • @lukziom, napisałem to już 1 marca :P
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • A może ktoś ją widział na żywca? Miały w kwietniu (z bocianami ;)) przylecieć...
    LB|1.2 CJZD 110|MY17|Ambition|
  • Ja już spotkałem na ulicy. Prezentuje się ok.
    No i nie ma kury na klapie :).
    IMG-20190424-WA0000.jpg
    900 x 1600 - 154K
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY16 | STYLE | Czarny Magic perłowy | 67000km | Żory

  • Wprowadzić Scalę - czyli jak sprzedać prawie to samo za 20 tysi więcej... Siedziałem, jeździłem - bez różnicy prócz tego że nowe.
    Rapid LB | 1.4TDi EA288 CUSB 90KM | MY16 | Ambition | Biały |174500km | Wrocław
  • Ale wyposażenie  bogatsze w podstawowej wersji?
    Hyundai I30 1.4
    Mitsubishi Pajero Sport 2.5TD
  • Ale podstawowe wyposażenie chyba "wymuszone" przez UE -  lane assist itp. Może niebawem wymyślą że każdy nowy samochód będzie musiał być np. autonomiczny?
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Jeżdżę rapidem 1.0 110km z 2018 r.
    Wczoraj jechałem scalą, silnik 1.0 115km. Nie zgodzę sie z opinią, że w środku jest jak fabia. Od razu czuć że to auto klasę wyżej. Jest sporo miękkich materiałów. Jest dużo lepiej wyciszone niz Rapid i Fabia. Dla mnie zbyt nachalny line assist, ale pewnie taki musi być... Blind spot sygnalizuje nie w szkle lusterka tylko na obudowie lusterka przy słupku A, zasięg 70m przy wczesniejszych czujnikach 25m. Wewnątrz auto jest 'mięsiste', Rapid to taka puszka przy nim. Ładne, wygodne drogie auto.
    Skoda Rapid SB, 1.0 110KM MY18 Style, Czerwony, Katowice
  • W konfiguratoru na czeskiej stronie jest SKODA OCTAVIA - TOUR
    LB, 1.2 TSI 81KW, MY17,FRESH, Czerwień Corrida, 18.000 km, Praga, Czechy
  • Jak w "konfiguratoru"... to tylko na czeskiej stronie.
    ;D
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?