FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rapid czy Scala?
  • Obawiam się, że będzie to niewypał... Jedyna szansa na dobrą sprzedaż Scali to znaczne podniesienie cen OIV. Jeżeli Scala ma kosztować tyle co Octavia, to wiadomo że większość wybierze Octavię. Scalę wybiorą gadżeciarze. Takie jest moje zdanie.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @Maciek_1991 zgadza się. Ja spodziewałem się, że nawet w wersji Ambition będzie dostępna większa ilość silników, a tutaj już jest selekcja zrobiona i potem robi się kwota. Jak ktoś by chciał mieć 1.5 (manuala nie widzę)  to tylko DSG i cena w górę. 
    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL
  • Trzeba przejść do VW ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Scala droższa na start o prawie 15 tys od Rapida.... To nie może się udać
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Zamierzam pojeździć R jeszcze 2-3 lata. Potem zobaczę. Najprawdopodobniej R będzie już historią. Mam nadzieję, że O po lifcie będzie ładniutka. Może będzie już hybryda? Podejrzewam, że Scalę wyczarowali, by uzupełnić Octavię o hatchbacka.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • a ja myślę, że wyczarowali bo hatchbacki w europie się lepiej sprzedają, Rapida znowu trzeba by liftować a VW akurat płytę podrzucił.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Zobaczymy co to będzie w polskim cenniku, ale czy to będzie GODNY następca Rapida się okaże. Bo w obecnej cenie Rapida SB (przed wyprzedażą, wersja Style 1.0 DSG 77 600 zł) chyba nie kupi się Scali z takim wyposażeniem, wg mnie 10 000 dołożyć trzeba będzie. No ale Skoda od dawna nie chce być postrzegana jako marka gorsza, tylko piąć się w górę :). 
    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL
  • Szkoda tylko ze jakosciowo nie zalezy im by sie piąć w góre
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Podany czeski cennik Scali (w koronach) jak i jego dzisiejsze przeliczniki w złotych.
    Nadal drogo. Skoda podchodzi pod Golfa, jeśli nawet już go nie przeskoczyła.
    Poczekajmy na oficjalne ceny od dealerów.
    cennik Scala.jpg
    701 x 199 - 127K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ciekawe bo mi wychodzi różnica 100zl względem polskiego konfiguratota rapida spaceback w tej samej wersji co najtańsza Scala oferowana w czeskim konfiguratorze czyli startująca w cenniku w wersji wyposażenia ambition z silnikiem 85kw. Cena rapida wychodzi 66100 cena skali po kursie. 0.167zl 66199
  • Właśnie jakiś tydzień temu zastanawiałem się czy czekać na Scalę, czy kupić pewniaka Rapida.
    Scala niby fanie wygląda na fotkach, ale nie wiadomo jak to będzie z cenami w PL (pewne jest, że będzie droższa od Rapida), rabatów nie będą dawać ciekawych, na pewno będą jakieś choroby wieku dziecięcego... Postanowiłem więc i wziąłem Rapida - dobry rabat i jest :D
    Rapid SB | 1.0 CHZC 110KM | MY18 | Style | Zieleń Rallye Metalizowany | 8500km | Poznań
    Octavia 3 FL | 2.0 CUNA 184KM | MY18 | RS | Szary Steel Niemetalizowany | 22000km | Poznań
  • @Jercen  - póki co na czeskiej stronie są tylko 1.0 TSI 85Kw M6, 1.5 TSI DSG i diesel 1.6 85kW M6 i DSG. Skąd ceny reszty?
    LB|1.2 CJZD 110|MY17|Ambition|
  • Czesi są pragmatykami. Wiele u nich jest planowane ze sporym wyprzedzeniem.
    Dostałem kolejną porcję info o silnikach - od którego tygodnia roku zostaną montowane poszczególne wersje silników i skrzyń do Scali.
    silniki dla Scali.jpg
    360 x 191 - 75K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Startuje od 394 tys koron za ambition z tsi 115 km. Czyli na nasze ok 65 tys
    Bardzo dobrze wyposażony style 115 km 460 tys koron czyli ok 78 tys.
    Jak startował rapid/spaceback to tez byl przeceniony.
    Więc na wyprzedaży w 2020 mozna juz się spodziewać "ludzkich" cen.
    Więc myślę że za rok dwa lata promocyjne ceny (lub z ekstra pakietami) będą 10 % niższe.
    W każdym razie samochód podoba mi się
    Typuje go przyszłorocznego następce mojego 5letniego spacebacka.
    Pozdrawiam

    PS
    cennik tez pojawił się na stronie niemieckiej skody (jest tam wersja Active)
  • Nie będzie tanio. Scala będzie tak duża jak obecna Octavia a Nowa Octavia jeszcze ma urosnąć...
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • I mamy więcej danych technicznych...
    (Wszystkie 1.0 z tyłu bębny, dalej brak 1.5 z manualem ;( - jedyny rozsądny 1.6 diesel??)
    LB|1.2 CJZD 110|MY17|Ambition|
  • Ciekawe...
    Czesi podali - tylne bębny będą do najsłabszego 1.0 TSI, pozostałe modele będą z tarczami w tyle.
    Skrzynie ręczne będą dla wszystkich wersji, tyle że nie od razu pojawią sie w sprzedaży.
    Siedmiobiegowy automat będzie dla silniejszego 1.0 TSI, dla 1,5 TSI oraz dla Diesla.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Scala pojawiła się właśnie w konfiguratorze. Niestety, pierwsze moje wrażenia są takie, że chcąc mieć fajnie wyposażoną wersję nie da rady zmieścić się w 100 tysiącach..... To już wolę Octavię.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • To wszystko było do przewidzenia, ale najważniejsze żeby pułap zaczynał się od cen niższych niż konkurencja :).  I teraz faktycznie przed klientami dylematy będą (sam bym miał taki) Scala czy Octavia, a może jeszcze coś innego z grupy VW. Moja optymalna konfiguracja: Ambition + pakiety (Tech, Comfort) 1.5 DSG, niecałe 90 000 i podejrzewam wersji Ambition będzie najwięcej w ofercie. Te czasy że za Rapida Style 1.2 + Comfort można być kupić za ok 60 000 minęły i chyba nie wrócą :).
    No jest ciekawe, i w czym wybierać.
    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL
  • Piszecie, że wolicie w takim razie Octavie. Pomijam paskudny lifting O3 ale jeśli juz chcecie brać Octavie to myślę, że macie czas dopóki jest obecna wersja. Patrząc na to co się dzieje to wraz z pojawieniem sie O4, która będzie większa, pewnie podobna gabarytami do S3 to i cena pójdzie sporo do góry.
    Zgadzam się, cena Scali dla klientów Rapida, którzy wyrwali go w niskiej cenie jest zaporowa. Jedynie mozna liczyć, na to, że jak w przypadku Rapida to stan chwilowy i podatek od nowości szybko zostanie zniwelowany przez odpowiednie promocje i rabaty (łącznie z tymi njeoficjalnymi o ile będą możliwe).
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?