FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Pakiet TV Canal+ Entry+

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Jakie macie średnie spalanie?
  • Witam! Pytanie jak w temacie, mam średnie spalanie na poziomie 6,5 l., przy naprawdę "ekstremalnej" eko jeździe, przekłada się to na ok.78 punktów drive green (głównie jazda po mieście). I tu kolejne pytanie, jeździć eko raczej potrafię (odwożąc znajomych na lotnisko ich VW Up-em 1.0 przy powrocie "na pusto" miałem spalanie 4,2 i 98 punktów ThinkBlue), czy jazda z turbiną wymaga jakiś dodatkowych "myków" , bo te moje wyniki mimo starań są dalekie od katalogowych.
    Rapid SB | 1.0 TSI 81 kW (110 KM) | MY18 | Style |Błękit Race Metalizowany | 67 000 km | Gorzów Wlkp.
  • Proponuje nie patrzec na zaniżone wartosci katalogowe i nie przekraczac 120 km/h jesli chcesz miec male spalanie w TSI. 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • TSI mało pali jak gaz trzyma się równo od około 10 sekund, wtedy silnik nie pracuje pod obciążeniem i ECU może podać zubożona dawkę - taka jest istotą TSI. Możesz jechać nawet 120 ale nie wahlujesz gazem wtedy spalanie dużo spada.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • jak po mieście bierze ci 6.5 litra to bardzo dobry wynik.
    nie martw się chłopie :)
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Pow 120 przynajmniej moj rapid wchodzi na inna taryfe spalania,  lepiej nie patrzec na wskazania wtedy i nie ma znaczenia czy jedzie sie spokojnie czy wahluje gazem
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ostatnie dane to jazda mieszana: większość to po mieście-dojazd do pracy i trochę po lokalnych drogach podczas niedzielnych wypadów. Uważam, że nie jest źle.
    20181026_180357.jpg
    4032 x 1960 - 191K
    Skoda Rapid Spaceback Style / 1.0 TSI, 110KM / MY18 / 2017 / Pakiet Komfort /Pakiet Emotion / Refelktory B-Xenon / felgi Evora 16" / SmartLink / Blue Race Metalic/40000km / Zielona Góra
  • kol. gross81 Masz starszy 4-cyl. silnik, 8-zaworowy. W temacie jest silnik 3-cyl. 12 zaworowy.
    Niezależnie od tego, przy turbinie, należy rozpędzić pojazd do potrzebnej/dopuszczalnej prędkości, a po osiągnięciu prędkości, ująć gazu. Przy utrzymywaniu prędkości, jest potrzebna dużo mniejsza moc, niż przy przyspieszaniu. Silnik zadowoli się mniejszą dawką powietrza i paliwa. Taka jazda może być jak dynamiczna tak i w miarę oszczędna.
    Druga sprawa - to odległość, na jakiej oceniamy zużycie. Warto sprawdzić spalanie przynajmniej na odległości kilkaset km. To da obraz spalania średniego, z uwzględnieniem różnych warunków na trasie, pogody,...
  • Witam  :)
    U mnie spalanie głównie na dojazdy  do pracy 16km już od kilku tankowan  wychodzi  5.5-5.7l 

    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Active |Pacific Blue | 87200km | Bydgoszcz
  • Ok spalanie to jedna kwestia, a czy jest ktoś na forum kto zrobił np. powyżej 90 punktów drive green, tak z ciekawości  jakie są wasze rekordy w tym temacie?
    Rapid SB | 1.0 TSI 81 kW (110 KM) | MY18 | Style |Błękit Race Metalizowany | 67 000 km | Gorzów Wlkp.
  • średnie spalanie po mieście dużo w korkach 6,6l
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • krisscox1 jakim cudem :) ja nie mogę u siebie 80 przekroczyć, jakieś podpowiedzi
    Rapid SB | 1.0 TSI 81 kW (110 KM) | MY18 | Style |Błękit Race Metalizowany | 67 000 km | Gorzów Wlkp.
  • na trasie łatwo powyżej 90 wejść. tyle, że 6 bieg i 70km/h.
    jak pod górkę to nie cisnąć, jak z górki to 5 i hamowanie silnikiem.


    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • "średnie spalanie po mieście dużo w korkach 6,6l"
     Miarodajne jest podanie przy takim spalaniu średniej prędkości. "Dużo w korkach" to żadna informacja:)
    Rapid SB | 1.0 110KM | MY18 | Ambition | Szary Quarz | 58000 km | Słupsk
  • ja to chyba mam zepsuty samochód. długookresowe do ponad 8 litrów. W korkach to i 15 czasami pokazuje. Tankowanie około 40 litrów i przejechane około 560 km. Przesiadłem się z Jeepa 3.7 LPG myślałem że będzie taniej a tu doopa.
    Rapid LB / 1.0 TSI / MY2018 / Ambition / Srebrny Briliant / Kielce
  • Wygląda na to, że masz nowego R. Nie podajesz swojego przebiegu.
    Jak na jazdę po mieście (?) to 40 l na 560 km daje ok. 7,2 l na setkę. Co na nowy samochód i poznanie stylu jazdy małą turbiną nie jest źle.
    Sprawdź przy okazji na trasie, jak tam się R sprawuje. Na pewno zużycie będzie mniejsze. Policz zużycie na przebiegu kilku tys. km. W miarę poznawania samochodu i jego dotarcia zużycie spada. 
  • Mi wyskakuje średnia spalanie 3,6 na odcinku  30 km tylko jezdze spokojnie do 80-90 km 
  • Do Lukasz_CK: nie masz zepsutego samochodu. Podawanie średniego spalania w mieście jest w większości mało miarodajne. Np. Kierowca X pokonuje 4 km w mieście jadąc w Szczecinie z os. Słoneczne do Centrum piękną bezkolizyjną drogą z dopuszczalną prędkością 70 km na godzinę. a np. Kierowca Y jedzie 4 km w mieście 100 tysięcznym mając na trasie 7 skrzyżowań. Cudów nie ma . Różnica w średnim spalaniu będzie potężna, przy czy żaden z kierowców nie skłamie, podając średnią w jeździe miejskiej :) Dlatego minimum przyzwoitości przy spalaniu w mieście jest podanie średniej prędkości.

    Ps: Napisanie tego postu było dla nie testem na cierpliwość. Co paręnaście sekund znika forum i widzę tylko reklamę.
    Rapid SB | 1.0 110KM | MY18 | Ambition | Szary Quarz | 58000 km | Słupsk
  • 7,5 l/100 km. Głównie odcinki miejskie 10 km, śr. prędkość 30 km/h.
    Rapid SB | 1,2 130 km (box) | MY16 | Ambition Max | Blue denim | 40 000 km | Trójmiasto
  • zima80 - i to jest przykład podania rzetelnych danych.
    Ja mam trochę problem z podaniem danych spalania w mieście, bo to moja żona głównie jeździ po mieście, a ja od kilku tygodni jestem "uziemiony"  na zwolnieniu lekarskim. Z tego co pamiętam to na odcinku 8 km w mieście przy średniej 20km/h spalanie około 8,4l
    Rapid SB | 1.0 110KM | MY18 | Ambition | Szary Quarz | 58000 km | Słupsk
  • Mam ten silnik w G7FL i spokojna jazda 100% miasto, dojazdy do pracy 8 km średnie spalanie 5,7l/100 km. Wasze Rapidy powinny trochę mniej palić bo lżejsze :)
    Oczywiście 5,7 liczone z "dystrybutora", czyli realne spalanie.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?