FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Jakie macie średnie spalanie?
  • Jestem pod wrażeniem. Myślę, że przy takim śrubowaniu wyników trzeba też uwzględniać wiatr. Serio to piszę. Mam też nadzieję, że różnica poziomów (z górki / pod górkę) w tych jazdach też była raczej mała. :)
    Liftback | 1.0TSI 110KM | 2018 | Ambition | Szary Quartz Metalizowany| Toruń
  • Jestem po dwóch dłuższych trasach (zasadniczo ruch pozamiejski) w trakcie których tankowałem pod korek. Dzięki temu porównałem sobie średnie spalanie z komputera z faktycznym. Wyszło mi, że komputer pokładowy zaniża o ok. 0,25l/100km. Konkretniej: komputer pokazał średnie 5,1, a wyliczyłem sobie 5,35 (w trasie dużo autostrady), na drugim odcinku natomiast komputerowe 4,8 vs. faktyczne 5,07l/100km.
    Oczywiście przy liczeniu "faktycznego spalania" w grę może wchodzić błąd na dystrybutorze – dolewanie "pod korek" wiąże się z powolnym dolewaniem i może wtedy dystrybutor nalicza trochę więcej?
    2019-05-12 11.34.41-T.jpg
    1386 x 858 - 306K
    Liftback | 1.0TSI 110KM | 2018 | Ambition | Szary Quartz Metalizowany| Toruń
  • Niezłe spalanie.
    U mnie przy emeryckiej jeździe 5,7l/100km, a przy normalnej 6,6l/100km.
    W sobotę jadę do Warszawki to zobaczę ile na trasie spali. Będę jechał "10-tką" więc będzie to najlepszy test spalania.

    @jutek: fajnie byłoby spotkać się w Toruniu i porównać nasze autka.
    Rapid LB | 1.0 DKRC 110KM | MY19 | Ambition+Audio+Sunset | Szary Quarz | Osiek nad Wisłą
  • U mnie na trasie Zielona Góra - Kołobrzeg - Kołobrzeg- Zielona Góra, częściowo S3 wyszło 6,2l/100km. Z tym, że na haku miałem platformę z dwoma rowerami a dodatkowo mnie poniosło i trochę docisnąłem gazu na S3.
    Skoda Rapid Spaceback Style / 1.0 TSI, 110KM / MY18 / 2017 / Pakiet Komfort /Pakiet Emotion / Refelktory B-Xenon / felgi Evora 16" / SmartLink / Blue Race Metalic/40000km / Zielona Góra
  • U mnie Kraków -Krynica zdrój - Kraków 5,3 l średnie spalanie. 2 dorosłe osoby, 2 dzieci.
    Rapid SB | 1.0 TSI 110 KM | MY19 | Ambition | Szary Quartz Metalic | 17000 km | Kraków
  • W sobotę Toruń - Warszawa - Toruń średnie spalanie 5,6, ale praktycznie poniżej 100km/h nie schodziło, a od Płońska poniżej 120km/h.
    Rapid LB | 1.0 DKRC 110KM | MY19 | Ambition+Audio+Sunset | Szary Quarz | Osiek nad Wisłą
  • W niedzielę (01.09.2019 r.) - Zakopane->Lublin przez Zakopiankę do Krakowa, potem A4 przez Tarnów, Rzeszów. Spalanie z korka, dokładnie 5,12 l/100 km. Uważam, że bardzo dobry wynik.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Średnie długoterminowe 6,1l - codzienny dojazd do pracy 30km w jedną stronę + krótkie i częste odcinki w mieście. Na trasie Kraków-Chorwacja-Kraków 4,7l przy 3 osobach i bagażach.
    Rapid SB | 1.0 TSI 110KM | Style | Kraków
  • U mnie to wychodzi tak:





    I dzisiejsza krótka trasa z centrum Bydgoszczy do Solca, także trochę jazdy miejskiej i trochę pozamiejskiej.

    image


    Generalnie przy ostatnich tankowaniach z "korka" wychodzi w okolicy 5,1-5,2 litra, jeżeli nie korzystam z autostrad. Bardzo dużo jeżdżę na tempomacie, nawet w mieście jak pozwala sytuacja. System start-stop wyłączam zaraz po odpaleniu samochodu. Poza obszarem zabudowanym, nawet jak droga jest pusta, to trzymam się przepisowej 90-ki.

    Pozdrawiam

    Maciej
    Rapid SB | 1.0 95KM | MY18 | Active | Beż Cappuccino Metalizowany | 15000km | Solec Kujawski
  • Korzystając z okazji, przejechałem kawałek Rapidem z silnikiem 1.0 TSI - 5 biegów, opony 15, zimówki, klima załączona. Nie była to jazda emerycka, ale przy sprzyjających warunkach - mały ruch, brak świateł, przejazdów, sucha nawierzchnia, płaski teren,  można zejść sporo pod 5 l. Tu nasuwa się pytanie - po co montować gaz do takiego silnika ... 
    Oczywiście, że takie zużycie momentalnie zmieni się w mieście, na górskich drogach,... 
    foto 1.jpg
    800 x 600 - 263K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Silnik 70 kW. Po 40 000 km mam średnie spalanie (wg ilości zatankowanego paliwa) 5,8 l/100 km. Trasa: autostrady, drogi krajowe i lokalne. Miasto w ok. 20 %. Nieduży przebieg w okresie zimowym. Jak "pieszczę" pedał gazu, to po lokalnych drogach, w granicach kilkudziesięciu kilometrów, zużycie wg wskazań od 3,5 do 4,0 l/100 km. Przy oszczędnej jeździe trzeba zmniejszać nacisk na pedał gazu do momentu zmniejszenia szybkości pojazdu. Są to niekiedy b. małe wartości nacisku. Autostrada przy 120 - to minimum 6-7 l/100 km.  
    Rapid SPB | 1.0 CHZB 95 KM | 2018 | Ambition | Cappuccino | 43000 km | Zamość
  • Średnie spalanie z 10 kkm 5,98l (z dystrybutora). Komputer pokazuje ok. 0,5l mniej.
    Na długiej trasie z 4 osobami i bagażem (autostrada ok. 120km/h, drogi krajowe i lokalne) ok. 5l. Na trasie bez autostrad można jeszcze urwać jakieś 0,5l. W mieście dużo zależy od korków...
    Rapid LB | 1.0 CHZB 95KM | MY17 | Ambition | Szary Quartz | 97kkm | Gdańsk

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?