FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Pakiet TV Canal+ Entry+

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Osłony zimowe
  • Cześć. W związku z tym, że moje najczęstsze jednorazowe przebiegi to około 10 km, nie osiagalem nawet temperatury 80 stopni oleju w punkcie docelowym i temperaturze zewnętrznej ca 0 stopni. Dlatego zdecydowałem się na gorna osłonę i po sprawdzeniu, zastanawiam się nad dolną. Czy ktoś z Was zna jakieś przeciwwskazania do instalacji i dolnej?
    IMAG2052_1_1_1_1.jpg
    1504 x 1172 - 126K
    Rapid SB | 1,2 130 km (box) | MY16 | Ambition Max | Blue denim | 40 000 km | Trójmiasto
  • Tez sie zastanawiam czy zastosować takie oslony bo robie podobne przebiegi
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa
  • Czy montaż tej górnej osłony jest skomplikowany? zima80 kupowałeś na portalu aukcyjnym?
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Znalazłem na allegro. Montaż bardzo prosty, bez użycia narzędzi. 
    Rapid SB | 1,2 130 km (box) | MY16 | Ambition Max | Blue denim | 40 000 km | Trójmiasto
  • https://m.autocentrum.pl/publikacje/naszym-zdaniem/zaslanianie-chlodnicy-zima-czy-to-ma-sens/
    W TSI ea211 nie wolno zasłaniać, tam jak silnik nie osiągnie 90 st pompa wody nie chodzi , płyn zlapie temp i pompa rusza.i puszcza na chłodnice. Pozwala to szybciej osiąganych temp silnika i.wnetrza. Problem jak termostat puści na chłodnice a ty masz.zaslonieta. łatwo doprowadzić do przegrzania i uszkodzenia uszczelki głowicy. Po co zasłaniać jak sprawny termostat jak silnik zimny to i tak nie puszcza wody na chłodnice. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Powód zaslaniania podany u góry. Jazda cały czas na niedogrzanym silniku nie jest dobra dla niego. A jeśli robię w 90% przypadków przebiegi do 10 km i nie osiągam temperatury roboczej, to nie jest to idealna sytuacja dla silnika. Wydaje mi się malo prawdopodobnym, żeby nawet z dwoma osłonami doprowadzić do przegrzania, a tym bardziej z jedną. Jak przetestuję podczas dłuższej jazdy, dam znać jak wyglądają temperatury oleju z zamontowana górną osłoną. 
    Rapid SB | 1,2 130 km (box) | MY16 | Ambition Max | Blue denim | 40 000 km | Trójmiasto
  • Jak upiłem w serwisie i okazało się prawie dwa razy taniej
    Do tdi chcą na alledrogo 200-250 plus wysyłka za używane a w serwisie zapłaciłem 135 zł mowa o górnej bo dolna kupiłem zamiennik na alledrogo :)
    Pozdrawiam serdecznie
  • Zapłaciłem 81 zł z przesyłką. I nie ma czegoś takiego jak oslona do jakiegoś silnika. Jest do Rapida jeden kształt, choć materiał i wykonanie minimalnie się może różnić. Pozdrawiam
    Rapid SB | 1,2 130 km (box) | MY16 | Ambition Max | Blue denim | 40 000 km | Trójmiasto
  • W poprzednich sezonach była prowadzona ciekawa dyskusja o osłonach przed chłodnicą, patrz http://rapidklub.pl/discussion/114/modyfikacje-i-ulepszenia/p4 w dziale ZTS.
    W tym ciekawym wątku, temat na wiosnę umarł, by przed nadchodzącą zimą ponownie pojawił się w nowym wątku (!).
    A nie lepiej kontynuować jeden wątek, niż w zależności od pory roku zakładać nowy? Dla nowych klubowiczów jest to niezrozumiałe i nawet utrudnia wyszukiwanie tematów czy odpowiedzi na konkretny temat.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @zima80 jak juz zastosujesz oslony podziel sie wrazeniami
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa
  • @jercen. Racja, pamietalem, że coś było już pisane Ale nie mogłem znaleźć. Ani przez wyszukiwanie ani w dziale karoseria/nadwozie. Dlatego utworzylem ten post. A szukać w setkach postów to też słabe rozwiązanie. Można jak najbardziej przenieść tam. Pozdrawiam
    Rapid SB | 1,2 130 km (box) | MY16 | Ambition Max | Blue denim | 40 000 km | Trójmiasto
  • Zawsze możesz na swoim koncie, w zakładce Komentarze, przeglądnąć swoje wpisy. Tam szybko znajdziesz potrzebny wątek, bez wyszukiwania czy błądzenia na forum czy necie.
    Masz lekko ponad 100 swoich wpisów, nie ma problemu ze znalezieniem "Modyfikacje i ulepszenia".
    Swoją drogą - sprawdziłeś w swoim R, czy masz element grzejny TPC?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Nie, nie rozkminialem tematu elementu grzejnego PTC.
    Rapid SB | 1,2 130 km (box) | MY16 | Ambition Max | Blue denim | 40 000 km | Trójmiasto
  • Po paru przejazdach tej samej 10-km trasy w podobnej temperaturze, wyniki jazd jakie odbyłem przedstawiają się mniej więcej tak: bez osłony, czas jazdy 21 minut, temp. oleju 78 stopni, z osłoną, 16 minut z temperaturą 85 stopni. Różnica jakaś jest. Nie wydaje mi się, żeby były problemy z przegrzewaniem po dłuższej jeździe ale jeszcze zaobserwuję. 
    Rapid SB | 1,2 130 km (box) | MY16 | Ambition Max | Blue denim | 40 000 km | Trójmiasto
  • "Po paru przejazdach tej samej 10-km trasy... wyniki jazd: bez osłony, czas jazdy 21 minut... z osłoną, 16 minut..."

    Czyli wniosek taki, że osłona spowalnia upływ czasu! Nieźle. Też sobie taką sprawię!
    ;DDD
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Hehehe. I jak już, to nie spowalnia upływ czasu, tylko przyspiesza pokonywanie dystansow ;-)
    Rapid SB | 1,2 130 km (box) | MY16 | Ambition Max | Blue denim | 40 000 km | Trójmiasto
  • Znaczy poprawia współczynnik Cx? Też dobrze. Ale ja wolę teorię z czasem... Za szybko mi latka lecą. :)
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @zima80 - założyłeś jedną czy dwie osłony? Chodzi oczywiście o górną i dolną osłonę.
    Może należy wspomnieć jeszcze o czymś takim, jak "wentylacja" komory silnika. Poprzez całkowicie zasłoniętą chłodnicę, do komory nie wpada tyle powietrza, które pośrednio wentyluje wiele elementów oprzyrządowania silnika, np. akumulator, alternator, turbina, kolektor wylotowy, katalizator, ... W każdym R, w zależności od wersji silnika, jest inne rozmieszczenie poszczególnych elementów. Część ciepła zabiera właśnie przepływające powietrze.
    Każdy sam sobie odpowie na to zagadnienie. Ile klubowiczów, tyle zdań.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Na tą chwilę tylko jedną i jako pewien kompromis, nie zamierzam zakładać drugiej. 
    Rapid SB | 1,2 130 km (box) | MY16 | Ambition Max | Blue denim | 40 000 km | Trójmiasto
  • @zima80
    cyt:"bez osłony, czas jazdy 21 minut, temp. oleju 78 stopni, z osłoną, 16 minut z temperaturą 85 stopni. "

    Jechałeś krócej, a więc szybciej - temperatura szybciej wzrosła.
    Jak chcesz mieć miarodajne porównanie,
    musisz utrzymać prędkość i obroty jednakowe w obu przypadkach.
    Był -> [Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition | Łódź | >180 tyś km]
  • Moje spostrzeżenia są takie, że kosztem 80 złotych warto zastosować górną bądź dolną osłonę. Sprawdziłem, jak się sytuacja ma w korku przy 10 stopniach C na zewnątrz. Po 35 minutach jazdy w korku, przy średniej prędkości 17 km/h, z czego 95 % jazdy to na  pierwszym biegu po obwodnicy, pozostałe 5% to już ogień do 120 ;-), temperatura oleju 95 stopni. Wydaje mi się, że osłonę będę zmuszony zdjąć dopiero na lato. Mamy silniczki od miksera kuchennego, a zwróćcie tez uwagę, że skody w porównaniu do innych aut, mają wloty powietrze góra i dół, jakby miało chlodzic 5 litrów. Dlatego zastosowanie jednej osłony mogę polecić, szczególnie osobom robiącym niewielkie dzienne przebiegi. Przyspiesza trochę nabieranie temperatury wody/oleju. 
    Rapid SB | 1,2 130 km (box) | MY16 | Ambition Max | Blue denim | 40 000 km | Trójmiasto

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?