FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Modyfikacje i ulepszenia?
  •  Przecież nikt nikogo do niczego nie zmusza, a że nie ma tego fabrycznie to tylko oszczędność SKODY.
  • Oczywiście - wolność Tomku w swoim autku :)
    Jednak częściej niż klapę silnika - otwieram bagażnik. Może lepiej zacząć od bagażnika? Otwieranie przyciskiem pilota bagażnika - jest w sumie bajeranckie, proste w montażu i bardzo praktyczne. Otwieranie klapy silnika na teleskopach - to mało kto zauważy i doceni ...
    Tym bardziej, że koszt jest nieporównywalnie mniejszy niż amorki do przodu (cena 2 sprężyn - ok 25 - 40 zł). Ale to już każdy sam decyduje o finansach i wygodzie :)
    Pozdrawiam 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Co do bagażnika, to widziałbym dopracowane rozwiązanie. Fajne widziałem do Golfa. Otwieranie jest realizowane przez mocniejszy siłownik i odbojnik klapy który ją wyrzuca na tyle, aby siłownik już złapał.
    http://www.youtube.com/watch?v=7RgZTIMsJLc
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Nie wiem jakim musiałbym być leniem, żebym wydał na to 80 dolców :P Jeżeli ktoś wynajdzie system taki jak w Fordzie, czyli noga pod zderzak i klapa się otwiera, to wtedy mnie to zainteresuje :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Znacie jakiegoś alegrowicza (szukam coś słabo) u którego można zmówić sobie ramkę do tablicy rejestracyjnej , bądź sam spód/podłużny klips z własnym projektem ? 
    Myślę oczywiście o rapidklub.pl
    Są aukcje z naklejkami ale nie jestem coś przekonany do tego rozwiązania. 
  • Rapid SB | 1.4 122 KM DSG | MY14 | Elegance | Czarny Magic perłowy | 57000km | Warszawa
  • r2d2_dawid naklejki są dość trwałe nie masz się co bać.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Chyba spróbuje , 3zł to nie majątek :)
  • @r2d2_dawid zrób ładny projekcik i podziel się z nami to może większe zamówienie zrobimy :)
    Rapid SB | 1.4 122 KM DSG | MY14 | Elegance | Czarny Magic perłowy | 57000km | Warszawa
  • Jestem za, bo temat nalepki klubowej umarł chyba śmiercią naturalną 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Nie jestem dobry w te klocki , ale że tak powiem zobaczę co się da załatwić :-)
  • Byle by się nie rozeszło jak z lepką ;)
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Witam
    Wrzucam foto modyfikacji mojego R.
    Może stracił na urodzie ale zdecydowanie zyskał na funkcjonalności:)
    CAM00357.jpg
    800 x 600 - 261K
    CAM00358.jpg
    800 x 600 - 152K
    CAM00359.jpg
    800 x 600 - 222K
  • wygląda fatalnie, miejmy nadzieje ze będzie cie dobrze służyć chociaż
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @ Michal3464j jak mocowana jest ta osłona na zatrzaski? czy jak 
  • @Michal3464j na której funkcjonalności zyskał?
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • pewnie szybciej sie nagrzewa
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81 nie wiem czy sie nagrzewa wiele szybciej ostatnio patrzyłem na wloty i ten od góry jest całkiem mały w porównaniu z tymi dwoma od dołu i jesli juz to tam powinny być osłony/owiewki a nie tu na grilu ..moje zdanie takie ..może sie mylę nie wiem 
  • Pisałem wcześniej - założenie osłony na górny gril nic nie daje. Jest to tylko kolejny"bubel" do zarobienia kosztem kierowców. Pod grilem jest drugi "otwór", którym wlatuje zimne/lodowate powietrze na chłodnicę. Dlatego osłona nie ma wpływu na poprawę szybkości nagrzewania silnika.
    W latach 50 i wcześniej (XX w.) pojazdy miały żaluzję przed chłodnicą, którą kierowca mógł w czasie jazdy bardziej lub mniej regulować przesłonięcie dopływu powietrza. Dzisiaj przy nowych technologiach stosowanie takiej przysłony w pojeździe nic nie zmienia.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?