FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Modyfikacje i ulepszenia?
  • gross81 Fakt, zamykanie jest utrudnione, trzeba użyć sporej siły, aby zamknąć jednym pociągnięciem, ale można się przyzwyczaić... nawet moja Pani daję radę, choć zwykle dopycha klapę od góry ;-) ... tą drobną niedogodność, z nawiązką rekompensuje komfort zdalnego otwierania.
    cezar zamieściłem filmik, zdjęcie sprężyn i link do szczegółowych informacji.
    kulosss w sprawie wersji RS zobacz wątek "galeria" było tam o tym wspomniane.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Pytanie do kolegów którzy w komputerach sa bardziej "obcykani".
    Czy można odblokować bluetooch by móc połączyć telefon i nawigację fabryczną.
    Czy w ogóle jest to możliwe?
    Jeśli tak to z czym to się wiąże.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • spisałem wszystkie wymiary sprężyn i znalazłem. Podjechałem do mechanika i dostałem takie sprężyny za darmo ( z odzysku od kompresora). Największy problem mam z demontażem amorka trochę ciężko jak nie ma sie odpowiednich narzędzi.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Podobny temat był już przerabiany w O2. Wszystko działa fajnie, ale u niektórych po pewnym czasie powyginały się zawiasy klapy.
  • Co do podłokietnika to to jest jakaś tragedia. 
    Albo podłokietnik, albo ręczny... w starej octavii już jakoś sensowniejszy był bo był zsuwany. No i jak wtyczka jest za długa to też pod 12v nie podejdzie.
    Drugi mankament to znajdujące się przy skrzyni biegów miejsce na kubek z kawą jedno mniejsze jedno większe.  Szkoda że jak ktoś kupi 2 duże kawy to na dobrą sprawę pasażer swoją musi trzymać. A duży kubek i wrzucona 3 lub 5 ... to trzeba się gimnastykować żeby wyciągnąć.
    I nie widziałem czy jest w jakiejś  opcji czy nie, ale Octavia miała kiedyś jeszcze mały schowek zlokalizowany pod kierownicą z lewej strony  to też było fajne i tego tu brakuje. 
  • Musze stwierdzić ze miałem fabię II z 2007 roku i było więcej schowków /obok kierownicy pod siedzeniem podwójny schowek po stronie pasażera/ niż w Rapid siedzenia były obudowane alarm z domykaniem szyb. Fakt jest faktem zamiast wyposażenie dodawać Skoda zrobiła coś odwrotnego!!!! nie wspomnę o obudowie plastykowej na silniku, wyglada silnik jak by był po wypadku!!!
  •  Niestety, chyba największą wadą Rapida jest szukanie pseudo oszczędności przez producenta.Ile zaoszczędzili na obudowaniu siedzeń 10-20 zł. ?
  • kolego Sheikho .. co do tych miejsc na kubki to jest fajne pomyślane. Większy idealnie pasuje na kawę z McDonalda, a mniejszy idealny na puszkę red bull lub inny energetyk :)
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • @deryl4 - większy pojemnik jest bliżej strony pasażera. Jak włożysz kawę z Mc i wrzucisz 5 bieg to możesz tylko popatrzeć na kawę :) Wyjęcie jej zmusza do oderwania wzroku od drogi. A to już nie jest bezpieczne i mądre np przy 120 km/h
    Dobrym rozwiązanie w mercedesie było miejsca na kawę w składanym podłokietniku, a ręczny na przycisk. No ale skoda się tu nie popisała.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @deryl4 ok miejsce na puszkę redbula pasuje, na kawę nawet ze stacji paliw pasuje tylko problem jest jak są 2 kawy. :P znalazłem takie coś dla pasażera http://allegro.pl/uchwyt-na-kubek-napoj-kawe-polecam-i4510123132.html  ale trochę to kiczowato wygląda. 
    no i tak jak mówi @amiskiew wyciągać kawę przy 5 to już trochę schodzi.
  • Ja kawę w dużym kubku stawiam w drzwiach w miejscu na butelki.
    Stoi na tyle pewnie, że ciecz się nie wylewa a i sięgnąć nie jest daleko.
    Ja na szczęście mam DSG, więc dostęp do stojaka pod radiem mam wolny :)
    Rapid SB | 1.4 122 KM DSG | MY14 | Elegance | Czarny Magic perłowy | 57000km | Warszawa
  • Ten zestaw jest do zamontowania do drzwi, w których występuje napięcie (zasilanie) równocześnie z załączeniem/wyłączeniem oświetlenia podsufitki. Najczęściej w podstawowych wersjach R (przy otworzeniu drzwi) nie ma fabrycznie montowanych świecących lampek czerwonych ani białych, podświetlających przestrzeń przy drzwiach. W tym układzie ingerencja w elektrykę samochodu jest nieco bardziej złożona - niemniej instalacja jest do założenia. Moim zdaniem cena na Alle jest zawyżona, w dodatku jest to cena za 2 (!) sztuki. Osobiście wolę klasyczne, rozproszone światło (diodowe) pod drzwiami. 
    Więcej informacji jest na:
    http://forum.skodaclub.pl/skoda-rapid/rapid-o-wietlenie-przestrzeni-przy-wysiadaniu-t15982.html
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dziękuję bardzo, w opisie na alle, mało jest szczegółów dotyczących instalacji.
  • Na Alle nie ma opisu instalacji - bo to tylko prosty kabelek z dwoma końcówkami: + i -. Problem polega na tym, że do drzwi trzeba doprowadzić właśnie to zasilanie - i to w dodatku nie na stałe - by lamka/lampki świeciły tylko w momencie otworzenia drzwi (a nie przez cały czas).
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  •  Jeszcze raz dzięki, zalogowałem się na forum w którym umieściłeś cały opis, ale nie mogę otworzyć zdjęć które wkleiłeś.
  • Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Ponad 50 EU za przyjemność podnoszenia pokrywy na siłownikach ...
    Ile razy podnoszę klapę silnika w roku? Może 25 razy (co 2 tygodnie). Zatem w roku za podniesienie ręcznie klapy zarabiam 2 EU  :)
    Może i to niezły patent - ale zawsze trzeba pociągnąć w kabinie cięgno zamka, po otwarciu - trzeba zabezpieczyć ręcznie podparcie klapy drążkiem. Za samo ćwiczenie - jednokrotne podniesienie pokrywy - nie dam nawet 50 centów :)
    To jest moje zdanie. Każdy decyduje - jak doposaży swoje auto.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • W sumie to i racja jak by maska ważyła i była tak wielka jak meśku lub audi itp.  to warto u nas nie ma takiego problemu. Ale z drugiej strony trzeba przyznać główka pracuje niektórym, ciekawy patent.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Mi tam się podoba i pewnie będę chcial to zamontować. Może będzie jakiś kit od nich do otwierania klapy bagażnika :-) . Tak abstrahując od celowości tej modyfikacji, to podoba mi się sposób montażu, wykorzystuje istniejące punkty mocowania.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?