FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Modyfikacje i ulepszenia?
  • no jak to kto, nasza kobieta ktora dzielnie w tym momencie dzwiga swoja torebke :-)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Koledzy trochę wyobraźni... ;-) wystarczy chwycić pilota kciukiem i palcem wskazując, to nie jest problem. Często noszę pakunki, siaty, torby, etc. w obu rękach... moja Pani robi raczej "puste przebiegi" ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • andrzej nie czepiamy się zakładam że to skrót myślowy bounty stara się jak może
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • A tak w ogóle to który z was jest na tyle odważny i daje kluczyki do rapida kobiecie ?
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • cezar, wiem że to taki skrót myślowy i sam chciałem takie coś u siebie zrobić, ale trochę mnie zmartwiło utrudnione zamykanie klapy bagażnika :(
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Ja daje
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • Andrzej jak uda mi się znaleźć takie sprężyny i je założę to zobaczysz i sam ocenisz czy sie opłaca
     tomcio to powiem jesteś odważny ja raz dałem i rozwaliła mi felcie teraz za karę matizem jeździ.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • cezar - jak znajdziesz sprężyny daj proszę znać gdzie to kupić można ;) 
  • Sprężyn raczej nie dostaniecie ot tak, trzeba zamówić... ok, podam link, znajdziecie tam dużo informacji... mam nadzieje, że nikt mnie nie zruga za reklamę sąsiedniego forum... LINK (trzeba się zalogować)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Cezar kupowaliśmy z żoną autko i ma pełne prawo nim jeżdzić, pozatym ma już ponad 10-letni staż za kierownicą bez wypadku więc jestem spokojnu
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • @bounty jak jest z zamykaniem bagażnika, trzeba dobrze sie uwiesić na klapie pewnie?
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ja też z żoną wybierała nadwozie kolor i wykończenie środka przyznam że dobrze wybrała.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • dobra a czy można  zastąpić to jakimiś sprężynami np znalazłem takie od motoru długość 7cm średnica 12mm lub od sprzęgła różnią się tylko tylko mocą bo nie chciał bym uszkodzić czegoś przy testowaniu. i jeszcze jedna zaleta sprężyny które znalazłem są srebrne lub czarne czyli nie rzucają się tak w oczy
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Pozwolę sobie przypomnieć, że konkretne namiary na wielkość prężyn są podane w linku powyżej... Również tam podane są uwagi i spostrzeżenia praktyczne, montaż i obsługa. Wystarczy zapoznać się z lekturą.  
    @gross81: w moim R zdecydowanie ciągnąc za gumową wewnętrzną końcówkę można jedną ręka zamknąć klapę, albo lekko docisnąć klapę - która znajduję się w "martwym punkcie" - czyli wisi w połowie (nie idzie w górę ani w dół).
    @cezar: nie znam Twoich możliwości odnośnie choćby cięcia stalowych sprężyn, jednak w warunkach domowych wykonanie dwóch jednakowych rozmiarów sprężyn, odpowiednio zakończonych jest trudne. Prościej to zlecić w warsztacie. A u mnie kolor - praktycznie niezauważalny. Aktualnie już nie zwracam uwagi na obecność sprężyn. 
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • właśnie próbowałem tam wejść. do bani tamto forum ciężko się zarejestrować.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Siema,
    Pytanko odnośnie zawiasu i kół, jaki jest rozstaw śrub na feldze? Dystanse wiem że są z golfa/polo,  Są jakieś fajne zawieszenia gwintowane do rapida ?? MTS H&r ? jaki spas żeby nie tarł przód przy skręcaniu ??
  • Żeby coś osiągnąć i dowiedzieć się trzeba czasem się zalogować. Niewiedza zawsze coś kosztuje. Chyba że ma się sporo kasy ... wtedy nie trzeba się logować.
    Pozdrawiam Rzym.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • dzisiaj próbowałem z jednymi sprężynami niestety nie pasują. jercen można poprosić o zdjęcia sprężyn?
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Nie jestem internetowym ekologiem. Ale zamieszczanie na różnych portalach takich samych atykułów z fotkami czy filmami uważam za zaśmiecanie internetu. Dalej - każdy internauta ma prawo założyć na ogólnodostępnych portalach swój profil poprzez założenie konta oraz korzystanie na ogólnych zasadach z niego. Nie będę przekonywał nikogo ogólnie ani Ciebie w szczególności do takich kroków. Każdy sam decyduje co robi.
    Jeżeli szukam książki - to łażę po znanych mi księgarniach aż do skutku - aż natrafię na szukany egzemplarz. Tobie również życzę cierpliwości w założeniu konta na interesujących Cię portalach. Powodzenia.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Widział ktoś może Rapida w wersji RS ?? bo wiem że takie coś już wyszło/wychodzi w wersji concept nieznacie może specyfikacji auta ?? jakie łapy pod silnik ?? vr6 leży ?? 

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?