FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Modyfikacje i ulepszenia?
  • Może się mylę, ale zawsze można "kopnąć" klimę, gdy komuś za zimno.
    I nie nabijam się!
    gentleman.gif
    45 x 37 - 10K
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • Na zdjętą kratkę środkową zderzaka można założyć od wewnątrz, czarną siatkę aluminiową, np.:
    http://allegro.pl/siatka-aluminiowa-3mm-x-5mm-25x100-czarna-i4805475415.html
    http://allegro.pl/siatka-aluminiowa-czarna-12mm-x-5mm-kamei-i4768005594.html
    Boczne osłonki (bez przeciwmgielnych) lub osłonki przeciwmgielne nie trzeba wypełniać.
    Z zewnątrz niewiele widać, nie wpływa na estetykę samochodu. Jedynie trzeba dłuższym pędzelkiem  czyścić osadzone owady.
    kratka zderzaka.jpg
    600 x 300 - 157K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Mówiąc o osłonie, mówiłem o czymś takim: https://goo.gl/hnQXjN
    gentleman.gif
    45 x 37 - 10K
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • @BaloN - zakładałeś i nie jesteś zadowolony? Spróbowałbym.
    gentleman.gif
    45 x 37 - 10K
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • OK, wchodzę. Namiary na PW
    gentleman.gif
    45 x 37 - 10K
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • Jeszcze jedno spostrzeżenie odnośnie górnej osłony zimowej. Dla starszych silników 1.2 MPI, 1.2 TSI i 1.4 TSI należy zastanowić się nad montażem takiej osłony. Zaraz za chłodnicą jest układ wydechowy i katalizator, które po krótkiej jeździe mają kilkaset stopni. Z pewnością potrzebują strumienia powietrza do chłodzenia. A tego dodatkowa górna osłona nie zapewni.
    We wcześniejszych wpisach niektórzy twierdzili, że taki montaż poprawia szybkość nagrzania silnika... Ale nie rozważaliśmy tego pod kątem schładzania katalizatora i jego najbliższych elementów. Warto więc pomyśleć nad tym, czym jeździmy i czy taka osłona spełni swoje zadanie.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @BaloN halogeny masz fajne, ile Cie kosztowały?
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @BaloN, a lusterka to nakładki czy oklejone? A co do superskoda...drugi biegun w porównaniu do np. Aliexpress :-) Oczywiście większy wybór etc. ale ceny jak w Aso. 
    Rapid SB | 1,2 130 km (box) | MY16 | Ambition Max | Blue denim | 40 000 km | Trójmiasto
  • @BaloN dziękuję. Przesyłka dotarła błyskawicznie.
    @jercen - spróbuję założyć dolną osłonę. Jeszcze nie wiem jak,  ale spróbuję. ;)
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • @BaloN szyberdach montowałeś w końcu ? Pamiętam że kiedyś pisałeś, że sie przymierzasz. Mnie osobiście te DRL-y nie leżą, zdecydowałem się na "L" :) - proste przy krawędzi lampy.
    Rapid SB| 1.2 105 KM | MY14 | Ambition Komfort | Grafitowy | 36000km| Opolskie
  • Można wstawić hybrydowa turbosprężarkę PerunTurbo i wystroić pod 170-180KM ale tylko w manualu. Wtedy w Rapidzie schodzimy ok 6.8-7.0 do 100km/h i v max pod 235km/h przy 6 biegach.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • No teraz to już wogóle zdziczeje ten kreator ten mi tu peruny i bądź tu mądry człowieku.Najlepiej chyba zperunować kreatora.Ktoś już robił akcje Perun?
  • @jercen prosimy o wywątkowanie nas z tej pogadanki:)
  • Od przenoszenia są tu lepsi i ważniejsi.
    Nie miałem zamiaru wtrącać się w temacie osłon, bo co rusz pojawiały się nowe "spostrzeżenia". Dobrze liczyłem, bo jeszcze wyskoczył temat lusterek, okna dachowego, nawet super turbo ...
    Może kol. BaloN założy w dziale Nasze Rapidy opis swojego, wtedy można tam dołożyć te tematy wokół wyposażenia jego R.
    Aktualnie zajmuję się montażem kamery cofania (mam jeden ze starszych R, k którym nie było jeszcze takich bajerów). Może uda mi się coś wkleić, jak ją uruchomię.
    Pozdrawiam.
    PS>Nie ma większego problemu, by każdy klubowicz sam sprawdził, czy jego wpis jest we właściwym miejscu.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Faktycznie @Balon dawaj fotki :)Z lewa z prawa z fachu itp No i oczywiście @jercen czekamy na Twoje wypocinki,muszę Ci chyba swoją niunie podprowadzić pod garaż;)
  • Program robisz np u  KreatoraMocy jak bawisz sie na seryjnych gratach na 98 bezpieczne  max będzie ok 145KM, jak chcesz sie pobawić więcej to turbinę dajesz do Perunturbo na podstawie twojej robią hybrydę, potem auto do np Kingsoft, TCperformance z Lodzi, Tuneup i masz podana moc po zrobieniu korekty. Ostatnio kolega bawił sie z 1.4 tsi 125KM z 2016, soft seryjny zmodyfikowano pod 160KM, turbina poszła do Perun, po korekcie softu wyszło 203KM. Znam na razie tylko jedno auto Polo 1.2 tsi 110KM z hybrydowa turbina zrobiony w Polsce na 180KM, ale to juz szatan, gdzie Golf GTI 2.0 tsi 200KM nie ma polotu. Auto służy do normalnej jazdy, lata od roku bezawaryjnie, spalanie w granicach 1.4 tsi w serii.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • O co chodzi z tą hybrydą? To będzie biturbo wtedy czy co ten "Pierun" robi z seryjną turbiną? 
    Dobra, już wygooglałem Peruna...
    Wychodzi na to, że jeśli ktoś wie, że będzie robił na bogato to najlepiej od razu dać turbinę do peruna i dopiero wtedy program. Uniknie się podwójnego kosztu softu.
    Rapid SB | 1,2 130 km (box) | MY16 | Ambition Max | Blue denim | 40 000 km | Trójmiasto
  • Tak zgadza sie, Perun montuje wydajniejszy wirnik kompresji, turbina seria a dmucha jak w np 1.8 tsi.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Matuchno kochana ja tak chcę:):):)!!!Napaliłem się jak ksiądz na nowego ministranta@Balon szykuj się;)
  • Najnowszą modyfikacją dokonaną przeze mnie jest montaż osłonek na zawiasy, dzięki czemu nie straszy nas już widok łba śruby i chronimy zawias przed brudem :) Mała rzecz a cieszy. Podaję link:

    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?