FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zapalanie silnika benzynowego 1.2 TSI ?
  • Witam
    Chciałem się podzielić moim doświadczeniem związanym z samym zapalaniem auta, niby zwykła czynność ale wolę zapytać.  Przy zimnym silniku po przekręceniu kluczyka w celu zapalenia rozrusznik kręci 2,3 razy zanim faktycznie silnik zapali, przy ciepłym od razu od pierwszego zakręcenia. Trochę mnie to dziwi, bo poprzednio miałem silnik diesla w Skodzie (1.9TDI) i nawet zimny silnik zapalał od pierwszego zakręcenia (mówię oczywiście o temperaturach powyżej 10'C). Czy macie podobnie w tych silnikach czy jednak coś nie tak z rozrusznikiem ? Pytam bo kupiłem to auto jako demonstracyjne, więc może od ciągłych testów coś się stało z rozrusznikiem ??! Dzięki za odpowiedź
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • U mnie w 1.4 TSI zapala zawsze od pierwszego zakręcenia, niezależnie od tempetatury silnika.
  • u mnie 1,2 85KM przy zimnym silniku też zapala po krótkim kręceniu. Nie jest to sekunda, dwie ale pewnie tak jak u @Przemo74 z 2-3 obroty. Przy ciepłym ułamek sekundy.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • 1.2 105 KM Na zimnym kręci chwilkę, przy ciepłym od razu
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • Potwierdzam w 105KM zimny trochę kręci ciepły pali z kopa
  • 105 km zimny kręci długo, ciepły od razu.
    LB|1.2 CBZB 105KM|MY14|AMBITION Komfort|Srebrny metallic| 107000km|Nieciszów k. Oleśnicy
  • 85 KM Na zimnym chwile kręci, na ciepłym odpala od razu
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • @
    Przemo74
    czyli wszystko działa Ci jak powinno. Powodzenia
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Na to wychodzi że ten TYP tak ma :) dzięki
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Z tego co pamietam tsi 85 km mr 13 i model tez demo z wawy ponad 22tys km tez krecil dluzej niz moje sdi i 1.2 vw polo 3 garowy. Odbylem jazdy testowe 85,105 i 90tdi i smiem twierdzic ze moja kosiarka na lince lepiej kreci. Cos w tych silnikach jest...szkoda ze uzytokownicy fabii 2 sie nie wypowiedza...oni maja podobne.
  • jeszcze jedna obserwacja - gdy wyłączyłem światła dzienne na światła postojowe i zapaliłem silnik to zapala znacznie szybciej, praktycznie nie słychać już kręcenia jakoś dłużej rozrusznika... u was też ?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Mam pytanie moja Skoda Rapid benzyna 86 KM zauważyłem że aby przyśpieszyć trzeba stopniowo dociskać pedał gazu nie ma tak że pedał do dechy i zryw coś jest nie tak czy te typy tak mają prosze o komentarz
  • @Mundek53. Jeszcze moją skodą nie jechałem ;-). Ale w moim 10 letnim chevi aveo jest tak samo. Co więcej jak kiedyś sprawdziłem 100km z pedałem gazu w opcjach 0 i max to spalanie miałem 12 l/100km a przyśpieszenia wcale ;-). Nie jestem mechanikiem więc mogę się mylić, ale myślę że jak coraz więcej wciskamy to coraz więcej paliwa jest lane do komory spalania. Jak robimy to powoli to jest git ale jak wciśniemy do dna to zalewamy silnik ;-).
    Rapid SB | 1.2 TSI 105km | MY14 | Elegance | siwy | 13000km | Łódź
  • @Mundek53 do momentu załączenia turbiny silniki TSI nie są bardzo dynamiczne. Ale po przekroczeniu 2000 obr silnik ładnie się zbiera nawet z gazem w klejonym w podłogę.
    @olejseba silniki TSI to silniki z pełną elektroniką i bezpośrednim wtryskiem paliwa, więc komputer dozuje dawkę paliwa na bazie danych z wielu czujników. A co za tym idzie nie ma takiego czegoś jak w gaźnikowcach, że zbyt duża dawka paliwa zaleje komorę spalania.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Ja mam ten sam problem z 1,2 TSI 105 KM - długo trzeba kręcić na zimnym silniku żeby zapalił. Podobno trzeba wgrać nowe oprogramowanie do kompa - pojadę do ASO to się dowiem jak ten problem rozwiązać.
  • @buli jakbys sie czegos dowiedzial czy faktycznie zmiana oprogramowania moze cos pomoc to daj znac dzieki
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • U mnie, w 1,2TSI 105KM na zimnym silniku, też kręci 2-3 razy i dopiero zapala. Nie wiem, jak jest w ciepłe dni, bo od niedawna mam Rapida. Również kupiłem auto demo i myślę, że po prostu ten typ tak ma. Sprawdzę jeszcze, jak kręci na światłach postojowych.
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | Ambition | Błękit Race | Warszawa
  • mam tak samo jak@BULI i @Szymon między innymi, i też uważam że ten typ tak ma ,ale to żaden problem. @BULI jakbyś się jednak coś dowiedział o tym nowym oprogramowaniu to napisz tu na forum. dzięki z góry.
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Tak dygresyjnie - bo to inny silnik, niż wątkowy - ale z MPI tak nie ma. Kręci od pierwszego kopnięcia, a auto stoi pod chmurką...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Silniczek odpala ze 2-3 razem. Oprogramowanie tego nie zmieni. Z tego co się dowiedziałem musi silnik musi złapać odpowiednie sprężenie czy coś w tym stylu. Wiec nie ma co się martwić ze tak odpala, taka charakterystyka silnika. Podobno to ich zaleta, bo nie są wtedy jakoś przeciążone przy odpalaniu. Tak mi tłumaczono, ale byłem pod wpływem więc mogłem coś lekko przekręcić z tym sprężeniem.
  • No mi to sie nie do konca podoba, pewnie akumulator po jakims czasie to odczuje na sobie
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?