FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zaworek zwrotny do spryskiwaczy
  • Wiele z nas zastanawiało się i irytowało, że po naciśnięciu manetki wycieraczki, czas zadziałania spryskiwaczy ma spory poślizg. Skoda postawiła na najprostszą instalację spryskiwaczy - przy zbiorniczku cieczy, przed prawym przednim kołem, jest silnik spryskiwacza. Następnie płyn przechodzi około 2 m przewodem do spryskiwaczy, cały czas w górę. Po dłuższej przerwie, płyn z przewodów spływa z powrotem do zbiornika. Stąd po naciśnięciu manetki, pompa pracuje, ale chwilę trwa, nim płyn podejdzie od pompki do dysz. By temu zapobiec, warto założyć miniaturowy zaworek zwrotny. Pozwoli to na pozostanie płynu na całej długości przewodów, a przy naciśnięciu manetki wycieraczek, uzyskujemy natychmiastowe spryskanie szyby. Czas pracy kilka minut, materiał to zaworek za kilka zł oraz kawałek taśmy. Z narzędzi - wystarczy ostry nóż.
    Miejsce montażu - można wybrać jak najbliżej przy zbiorniczku. Tyle, że tam jest dostęp utrudniony. Można wykorzystać  miejsce w pobliżu zawiasu klapy silnika. Po nacięciu przewodu, należy wcisnąć jedną i drugą końcówkę zaworka w przewody. Należy pamiętać o kierunku przepływu. Przy odwrotnym montażu, spryskiwacze nie zadziałają wcale. Całość można owinąć taśmą, tak jak przewód oryginalny.
    zaworek zwrotny.jpg
    800 x 600 - 159K
    zamontowany zaworek.jpg
    800 x 600 - 160K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Super rozwiązania.Czy taki zaworek można kupić w sklepie moto?
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • Na allegro mozesz przebierac w takich zaworkach.
    Skoda Rapid LB | 1.6TDI | 2014 | Ambition | Candy White | 165000km | Śląsk - Bieruń
  • Większość sklepów Moto prowadzi sprzedaż takich zaworków. W zależności od dostawcy/producenta mają różne kształty i kolory.
  • Kupilem zaworek tylko ustami ciezko dmuchnac,nie wiem czy pompka da rade?
    IMG_20191125_154734_resize_42.jpg
    800 x 1424 - 835K
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • Spokojnie zakładaj, ja niedawno też zakładając mialem takie wątpliwości.
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • DZIĘKUJĘ
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • A nad tylnym spryskiwaczem też myśleliście? Warto dawać dwa. Czy tylko przód?
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • A nie jest tak, że tylny spryskiwacz (z racji długości) ma już fabryczny zaworek?
    Warto sprawdzić, czy dla tylnej wycieraczki jest jakaś chwila, nim zacznie podawać wodę.
    Od pewnego rocznika, Skoda montowała do tylnej wycieraczki spryskiwacz z zaworkiem.
    Czyli jak zakładać zaworek, to na pewno na przód. Kierowca powinien otrzymać strumień płynu na przednią szybę bez oczekiwania. Dla tylnej szyby sytuacja już nie jest taka krytyczna, tam chwila oczekiwania nie jest tak istotna jak na przodzie.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Założyłem zaworek zaraz przy zbiorniczku plynu.
    Zdejmowalem oba przewody ze zbiornika i po zdjeciu tylnego przewodu, plyn  nie wyplywal ze zbiornika , a po zdjeciu przewodu przedniego spryskiwacza plyn wyplywal ze zbiornika.


    Poza tym , w trakcie montowania zaworka , w czasie prób dzialania spryskiwacza zauwazylem 
    ze mokra jest izolacja , którą owiniete sa oba przewody od spryskiaczy ,  biegnące w komorze silnika po prawym nadkolu w kierunku podszybia.
    Prawdopodobnie pęknięty jest ktorys z przewodów.Nie miałem juz dzisiaj sily aby to przejrzeć.
    Auto kupilem pol roku temu, widocznie poprzedni wlasciciel cos namieszal, moze nie zmienil plynu na zimowy i rozwalilo przewod.....
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • To i ja się słyszę na zaworek tylko już na wiosnę. Nie uśmiecha mi się teraz marznąć na zewnatrz.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?