FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Ozonowanie - jakie urządzenie
  • Cześć,
    czy ktoś z Forumowiczów ozonuje samemu klimatyzację i mógłby się podzielić doświadczeniami oraz informacją jakiego urządzenia używa?
    Pozdrawiam
    Hagi
    Rapid SB | 1.0tsi 95KM | MY2019 | Active | Blue Race | Śląsk
  • Kolega chce zrobic takie urzadzenie. U chinczyka kupuje wytwornice ozonu jakis wiatrak do tego i ma dzialac:)
    Skoda Rapid SB, 1.0 110KM MY18 Style, Czerwony, Katowice
  • Kupiłem taki domowy i świetnie zabija zapachy w aucie, pamiętaj odpal furę nastaw klimę na maksa obieg zamknięty wentylator na maks , czas 20 min.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 92000 Km. Wejherowo
  • Kupiłem taki 
    https://s.click.aliexpress.com/e/cWm7IpbK daje radę w busach, w osobowych 20 minut i masakra, aż się bałem że plastiki wypłowieja :) takie na allegro to przy tym zabawki.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Czy poza tym trzeba jeszcze czyścić jakos klimatyzację?
  • Ja regularnie co 15 tys km wymieniasz filtr kabinowy to nie, jak zadziej po ok 40 tys km pojawi się na chłodnicze klimy warstewka ciemnego brudu na którym szybko rozwijają się w mokrym srodowisku wszelkie bakterie. Ozonem je usuwasz ale pożywka zostaje. Wtedy tylko ciśnieniowe mycie Tunapem w ASO.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @PinkFloyd - jeżeli to urządzenie ma faktycznie 20g/h to nieźle. Raczej będę szukał czegoś w PL, w okolicach 7g/h (ze względu na cenę), tylko nie wiem, czy taka wydajność będzie wystarczająca (i nie wymagała uruchamiania urządzenia na np. godzinę)
  • Przy ozonowaniu włączasz klimatyzacje czy wystarczy sam nawiew?
  • Zakładając że chciałbym ozonować profilaktycznie powiedzmy co 6 miesięcy, a nie chciałbym zmieniać filtra (ten co roku), to czy filtr wyjmować (jest oryginalny) na czas ozonowania? Czy nie ma ryzyka, że przy wyjmowaniu i ponownym montażu filtr się uszkodzi?
    PS Skąd system wentylacji zaciąga powietrze przy obiegu wewnętrznym?
  • Co 6 miesiecy to filtr kabinowy trzeba zmieniać. Tak czytałem.
  • Wystarczy co roku.
    Ryzyko jest, ale jak będziesz działał ostrożnie, to nie uszkodzisz.
    Pozdrawiam - Paweł
    Rapid LB | 1.6 TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 60k km | Szczecin
  • Trochę bez sensu, skoro chcesz ozonować co pół roku to znaczy, że chcesz dbać o zdrowie to dlaczego nie wymienić przy okazji filtra? 
    Rapid LB | 1.6 TDI 90KM CAYB | MY14 | Ambition | Czarny | 141000km | Nowy Targ
  • Zakładam, że po 6 miesiącach będzie jeszcze na tyle czysty, ze nie będzie konieczności wymiany.

PONIŻEJ RÓŻNE OFERTY SPONSOROWANE KTÓRE WSPOMAGAJĄ RAPIDKLUB.PL
są to linki afiliacyjne lub reklamy (mamy nadzieję że Wam przydatne, dziękujemy za wsparcie)

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen

ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?